Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 750,200 2012-10-16 2012-10-22 36510150012012 602-MIN E JASHTME KARBURANT UP 5/6 DT 27.01.12 KOTN EN VAZHD 136/1 DT 31.05.12 FAT 30 DT 14.09.12 SRE 04652580 FH 89 DT 19.09.12
Komuna Kashar (3535) KASTRATI SHA Tirane 969,465 2012-10-16 2012-10-22 32128090012012 602-KO KASHAR KARBURANT KOTN NE VAZHD 447/3 DT 17.05.12 FAT 16 DT 28.09.12 SR 05258866 FH 94 DT 28.09.12
Prefektura e qarkut Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 541,260 2012-10-18 2012-10-24 16810160722012 Prefe.Qar.Tirane karburant fat 20 11.10.2012 fh 21 11.10.2012
Keshilli i Larte drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 499,977 2012-10-18 2012-10-24 15610630012012 602 KSHILLI I LARTE I DREJTESISE.karburant ft 36 dt 18.1.12 s 00953236 ft 61 s 39536561 19.1.12 ff 5 18.1.12. fh 6 19.1.12kontr shtese nr 51 dt 13.1.12
Materniteti Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 397,933 2012-10-22 2012-10-24 30510130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE karburant,up 31 d 14/3/12,njf app 10/9/12,kontr 31/4 d 19/3/12,fat 14 d 20/3/12 s 01667964,fh 22 d 20/3/12
Bashkia Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 460,075 2012-10-23 2012-10-26 56821070012012 2107001 BASHKIA DURRES BLERJE KARBURANT
Prokuroria e rrethit Puke (3330) KASTRATI SHA Puke 197,500 2012-10-22 2012-10-26 9410280242012 1028024 PROKURORIA PUKE KODI 1028024 blerje nafte fat.19 dt.17.10.2012
Prokuroria e rrethit Puke (3330) KASTRATI SHA Puke 450 2012-10-22 2012-10-26 94/110280242012 1028024 PROKURORIA PUKE KODI 1028024 blerje nafte fat.19 dt.17.10.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI SHA Tirane 1,136,100 2012-10-22 2012-10-26 100410040012012 602 ministria ekonomise.bl karb up 5/6 dt 27.1.2012, autorizim kontr 5/24 21.5.12 ft 35 dt 30.8.12 s 04652035 fh 6 dt 30.8.12 kontrate dt 30.5.12 njoftim fituesi 4.6.12
Prefektura e qarkut Berat (0202) KASTRATI SHA Berat 16,990 2012-10-23 2012-10-26 26710160592012 karburant likujdim fatura 44 date 12.09.2012 nga prefektura berat 1016059
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 4,982,890 2012-10-24 2012-10-29 31021070312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE NAFTE
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,485,060 2012-10-26 2012-10-29 35310280012012 602,prokuroria pergjithshme kv 16.4.12 f 11.10.12 s 05257468 fh 11.10.12
Universiteti Bujqesor (3535) KASTRATI SHA Tirane 119,944 2012-10-29 2012-11-02 37510110412012 Univ. Bujq. bl karb proj P K K ZH kontr l fin 138 dt 9.5.12 up 169 dt 18.9.12 pv 25.9.12 fat 41 dt 25.9.12 s 05256991 fh 74 dt 25.9.12
Zyra Arsimore Devoll (1505) KASTRATI SHA Devoll 52,500 2012-10-18 2012-11-12 18210111112012 ZYRA ARSIMORE PER KASTRATI PER TOLLONA NAFTE
Komuna Ishem (0707) KASTRATI SHA Durres 377,120 2012-10-30 2012-11-12 16523720012012 TDO 0707/KOM. ISHEM. KOD 2372001/BL
Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 82,350 2012-11-01 2012-11-13 11110250462012 1025046 TDO 0707/DREJT.RAJONALE FORMIMIT PROFESIONAL / KOD 1025046/NAFTE
Komuna Hundenisht (1529) KASTRATI SHA Pogradec 250,000 2012-11-02 2012-11-13 21027010012012 2701001 KOMUNA HUDENISHT POGRADEC FATURA 1 DATE 25.06.2012
Gjykata e Apelit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 22,750 2012-11-01 2012-11-13 17210290032012 1029003 TDO 070/GJYKATA APELIT /KOD 1029003/BL
Komuna Rashbull (0707) KASTRATI SHA Durres 1,802,194 2012-11-01 2012-11-13 46023650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK KARBURANT
Spitali Korce (1515) KASTRATI SHA Korçe 3,820,600 2012-11-05 2012-11-14 48010130192012 NAFTE PER NGROHJE FAT.8 SPITALI KORCE
Prokurori Apeli Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 54,900 2012-11-06 2012-11-14 14110280352012 1028035 PROKURORIA E APELIT NAFTE
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,320,207 2012-11-05 2012-11-14 41010260012012 Min.Mjedisit ,Pyjeve dhe Administrimit te Ujerave NAFTE KONT 4423/1 DT 21.06.2012 FAT 24 D 27.09.2012 S 05258854 FH 24 DT 27.09.2012 PERFUNDIMTARE
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 337,385 2012-11-06 2012-11-19 14110160032012 Qend.Form,Polic.Tira benzine pa plumb kont vazhd fat 4 10.10.2012 fh 18 10.10.2012
Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 37,400 2012-11-07 2012-11-21 11810250662012 1025066 QENDRA ZHVILL REZIDENCIAL LIK FAT 21 DT 10.9.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 533,696 2012-11-08 2012-11-22 44410140012012 Ministria e Drejtesise karburant kon ne vazhdim fat nr 47 dt 5/11/2012 fh dt 5/11/2012
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 146,400 2012-11-09 2012-11-30 18821070092012 TDO 0707 KLUBI SHUME SPORTEVE 2107009 LIK KARBURANT FAT 05258435 08.11.2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) KASTRATI SHA Tirane 378,700 2012-11-09 2012-11-30 2351025085/2012 602 SHKP karburant kontr ne vazhdim dt 28.5.2012 fat nr 473dt 3,8.2123 ser 3978975 f. h nr 28 dt 30.8.2012
Aparati Ministrise se Punes (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,458,544 2012-11-09 2012-11-30 4611025001/2012 602 AP MIN PUNES kontrata ne vazhdim nr 1249 dt 29.5.2012 fat nr 17 ser. 05257167 dt 1.11.212 f.h nr 50 dt 1.11.2012
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI SHA Kavaje 35,844 2012-11-12 2012-12-04 23310111302012 ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM FAT 30 DT05.11.2012
Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) KASTRATI SHA Tirane 583,038 2012-11-12 2012-12-04 22121011552012 Nderm Punt nr 2 lik karb vazhd ,kontr 905 dt 13.06.2012 fat 549dt 25.09.2012 seri 01667732 fl hyr nr 24 dt 25.09.2012
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI SHA Kavaje 35,844 2012-11-12 2012-12-06 23310111302012 ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM FAT 30 DT05.11.2012
Zyra Qendrore e Legalizimit dhe Urbanizimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 884,305 2012-11-13 2012-12-07 17210061182012 602 Aluizni karburant kontrate 3743 dt.19.06.12 fat.4 dt.24.09.12 fh.24 dt.24.09.12
Ndermarrja Rruga (0707) KASTRATI SHA Durres 211,288 2012-11-21 2012-12-13 146/21070142012 2107014 TDO 0707/ NDERMARRJA RRUGA DURRES/ KOD 2107014 / BLERJE KARBURANT
Ndermarrja Rruga (0707) KASTRATI SHA Durres 450,000 2012-11-21 2012-12-13 14621070142012 2107014 TDO 0707/ NDERMARRJA RRUGA DURRES/ KOD 2107014 / BLERJE KARBURANT
Bashkia Tirana (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,129,790 2012-11-16 2012-12-13 93621010012012 Bashkia Tirane lik karb vazhd kontrnr 18/6 dt 11.06.2012 fat 05258977 dt 18.09.2012 fl hyr nr 92 dt 18.09.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) KASTRATI SHA Tirane 136,695 2012-11-20 2012-12-13 9721011612012 Agj.Konsumatorit lik karburant vazhd kont 572/1 dt 12.06.2012 fat nr 43 dt 29.10.2012 seri 05257243 fl hyr nr 37 dt 29.10.2012
Shtepia e foshnjes Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 12,320 2012-11-21 2012-12-13 17721070192012 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/BLERJE GAZ
Prokurori Apeli Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 63,480 2012-11-15 2012-12-13 15110280352012 1028035 PROKURORIA E APELIT NAFTE
Garda e Republike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,234,543 2012-11-16 2012-12-13 42310160042012 Garda Republikes karburant kont vazhd 14 01.06.2012 fat 4 04.10.2012 fh 20 04.10.2012
Drejtoria E Konvikteve (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,985,830 2012-11-22 2012-12-13 19621011132012 Drejtora konvikteve nafte vazhd kontr 382 dt 12.06.2012 fat 05258182dt 19.11.2012 fl hyrje nr 40 d 19.11.2012