Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prokuroria e rrethit TIrane (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,792,950 2012-05-22 2012-06-04 7610280022012 602 Prokuroria e Rrethit. Blerje Nafte Diezel, Blerje benzine UP 1260/1 dt 17.02.2012 kontrate 3591 dt 08.05.2012 njoftim fitusi 29.03.2012 fat tatimore 34 dt 09.05.2012 seri 0273684 FH 20 dt 14.05.2012
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 43,828,242 2012-05-22 2012-06-06 64101605620121 602-Qendra.Furniz.Mater.Tekni karburant,kont 9/5,10/5 13.02.2012 vazhd fat 13 21.02.2012,fat ,fh nr 3 dt 21.02.2012
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 18,700,000 2012-05-22 2012-06-06 64101605620122 602-Qendra.Furniz.Mater.Tekni karburant,kont 9/5,10/5 13.02.2012 vazhd fat 13 21.02.2012,fat ,fh nr 3 dt 21.02.2012
Bashkia Himare (3737) KASTRATI SHA Vlore 363,980 2012-05-24 2012-06-07 9121600012012 BASHKIA HIMARE 2160001 BLERJE KARBURANT FATNR 45DT 15.05.2012
Nd-ja Rrugeve Rurale (0707) KASTRATI SHA Durres 319,662 2012-05-29 2012-06-08 3020470152012 TDO 0707/NDERM. RR.RURALE/KOD 2047015/BL.
Garda e Republike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 554,661 2012-05-28 2012-06-08 16910160042012 602 Garda Republikes karburant fat 11 kont shtese 8 19.03.2012 fh 4 04.05.2012
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) KASTRATI SHA Durres 1,860,283 2012-05-28 2012-06-08 22710111502012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ BL. BLUDIEZEL
Inspektoriati Hekurudhor Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 279,460 2012-06-01 2012-06-08 5210061002012 TDO 0707/INSPEKTIMI HEKURUDHOR DURRES/KOD 1006100 LIGUJD BLERJE KARBURANT URDHER PROK NR 16 DT23.05.2012 PROC VERB NR 16 DT23.05.2012 NR SERIS 02874072 2012 PASTIM ZYRASH SIPAS LIST PAGESES
Bordi i Kullimit Fier (0909) KASTRATI SHA Fier 3,631,800 2012-05-30 2012-06-08 3710050702012 LIKUJDIM NGA BORDI I KULLIMIT FIER
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 444,288 2012-06-07 2012-06-13 21310130492012 602 QSUT karburant kont vazhd 11.02.11 ft 34 dt 3.08.11 ser 86912784 fh 60 dt 3.08.11
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KASTRATI SHA Tirane 3,161,410 2012-06-07 2012-06-13 18710280012012 602,prokuroria pergjithshme karburant up 20.3.2012 njf 28.3.2012 k 16.4.2012 f 17.4.2012 s 02418342 fh 17.4.2012
Prokurori Apeli Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 44,500 2012-06-07 2012-06-13 7310280352012 1028035 PROKURORIA E APELIT NAFTE NR FATURES 00953474 DT.04.06.2012
Gjykata e larte (3535) KASTRATI SHA Tirane 5,073,038 2012-06-07 2012-06-19 12710290412012 602 GJYKATA E LARTE bl karburanr kontr nr 1/14 dt 19.04.2012 fat nr 31 dt 29.05.2012 fh nr 53 dt 29.05.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 29,358,350 2012-06-07 2012-06-19 20010130492012 602 QSUT karburant vazhd n594/8 dt 6.02.12 ft 30 dt 14.02.12 ser 00954280 fh 22 dt 14.02.12 ft 43 dt 24.04.12 ser 02417550 fh 64 dt 24.04.12 ft 95 dt 1.03.12 ser 88309495 fh 38 dt 1.03.12
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI SHA Kavaje 35,244 2012-06-07 2012-06-19 13010111302012 ZYRA ARSIMORE BLERJE KARBURANTI FAT 44 DT 07.05.2012
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 346,260 2012-06-08 2012-06-20 6410160032012 602-Qend.Form,Polic.Tira BENZIA UP 5/6 DT 27.02.12 NJOFTIM FIT 21.05.12 KONT 27 DT 04.06.12 FAT 50 DT 06.06.12 SR 00953500 FH 12 DT 06.06.12,
Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) KASTRATI SHA Tirane 479,150 2012-06-08 2012-06-20 6410920012012 602-INST I STUDIMEVE PER KRIME PASOJA KUNDER KOMUNIZMI ,KARBURANT,UP 10 D 30/4/12,PV 8/5/12,KONTR 16/4/12,FAT 38 D 14/5/12 S 02873889,FH 10 D 14/5/12
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 272,314 2012-06-08 2012-06-20 17710130012012/ 602 MINISTRIA E SHENDETESISE KARBURANT,UP 51 D 30/1/12,KONTR SHTES 402/2 D 2/4/12,FAT 14 D 12/4/12 S 02418314,FH 14 D 12/4/12
Sherbimi i Kontrollit te Brendshem (3535) KASTRATI SHA Tirane 105,996 2012-06-08 2012-06-20 6410140982012 602-SH.K.Burgjeve karburant nr 340 dt 5/6/2012 autorizim per lidhje kon nr 5/24 dt 21/5/2012 fat nr 37 dt 5/6/2012 fh nr 9 dt 5/6/2012
Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 523,350 2012-06-08 2012-06-20 16010050012012 1005001 min.bujqesise bl karburant kontr nr 2313/2 dt 25.05.2012 fat nr 22 dt 28.05.2012 sr nr 02418222 fh nr 23 dt 28.05.2012
Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KASTRATI SHA Tirane 529,980 2012-06-11 2012-06-22 21210100392012 602 Drejt e Pergj e Tatimeve .bl karburant aut lidhje kontr dt 21.5.2012 kontrate dt 29.5.2012 ft seri 0094490 dt 6.6.2012 fh 6.6.2012
Gjykata e rrethit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 277,116 2012-06-12 2012-06-22 16810290152012 1029015 TDO 0707/GJYKATA RRETHIT /KOD 1029015/BL.
Aparati Ministrise se Financave (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,918,950 2012-06-12 2012-06-22 38110100012012 602-MIN E FINANCES . bl karburant aut per lidhje kontr dt 21.5.2012, kontr dt 30.5.2012, ft seri 00181328 dt 30.5.2012, fh dt 30.5.2012
Laboratori i barnave (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,543,883 2012-06-13 2012-06-25 8610130562012 602 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE ,BENZINE,UP 5/6 D 27/1/12,AUTORIZIM 5/24 D 21/5/12,KONTR 2080/2 D 30/5/12,FAT 31 S 00181331,FH 13 D 30/5/12
Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) KASTRATI SHA Tirane 313,365 2012-06-14 2012-06-27 12610130552012 602 QENDRA KOMBETARE TRANSFUZIONIT GJAKUT BENZINE,AUTORIZIM 149 D 25/5/12,NJF APP KONTR 149/1 D 7/6/12,FAT 43 D 7/6/12 S 883096453,FH 29 D 7/6/12
Zyra Arsimore Kurbin (2019) KASTRATI SHA Laç 53,700 2012-06-14 2012-06-27 11310111212012 KOD INST 1011121 ZYRA ARSIMORE KURBIN LIKUJDUAR FAT NR 20 DT 07.06.2012 UP N R 07 DT 05.06.2012 FH NR 15 DT 07.06.2012
Zyra Arsimore Kurbin (2019) KASTRATI SHA Laç 53,700 2012-06-14 2012-06-27 11710111212012 KOD INST 1011121 ZYRA RASIMORE KURIBN LIKUJDUAR FT NR 28 DT 11.06.2012 UP NR 10 DT 11.06.2012 FH NR 18 DT 11.06.2012
Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) KASTRATI SHA Tirane 173,880 2012-06-15 2012-06-27 4621011612012 Agj.Konsumatorit lik autoriz per lidhje kontr 4927 dt 15.05.2012 kontr 485 dt 21.05.2012 fat 62 dt 31.05.2012 seri 85923762 fl hyr nr 15 dt 31.05.2012
Bordi i KullimitDurres (0707) KASTRATI SHA Durres 1,748,300 2012-06-15 2012-06-28 9210050682012 1005068 BORDI I KULLIMIT NAFTELIK FAT NR 340.05.2012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 529,980 2012-06-15 2012-06-28 23010140012012 602 Ministria e Drejtesise up nr 5/6 dt 27/2/2012 kon nr 3788/5 dt 5/6/2012 nj/fit 21/5/2012 fat nr 45 dt 5/6/2012 fh dt 5/6/2012
Drejtoria e SHIK Diber (0606) KASTRATI SHA Diber 182,281 2012-06-17 2012-06-28 5810180072012 SH. I. SH. Lik. fd. nr. 21 dt. 11.6.12
Bashkia Sukth (0707) KASTRATI SHA Durres 488,824 2012-06-19 2012-06-29 13621510012012 TDO 0707/ BASHKIA SUKTH / KOD 2151001/ BL. KARBURANT
Drejtoria e SHIK Vlore (3737) KASTRATI SHA Vlore 183,173 2012-06-19 2012-06-29 74 1018016 2012 BLERJE KARBURANTI SH.I.SH 1018016
Drejtoria e SHIK Fier (0909) KASTRATI SHA Fier 183,518 2012-06-18 2012-06-29 5710180092012 BENZINE MAJ 2012 SH.I.SH.FIER 1018009
Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) KASTRATI SHA Berat 235,794 2012-06-19 2012-06-29 122/110050022012 1005002 drejt e bujqesise per kastrati
Drejtoria e SHIK Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 310,000 2012-06-18 2012-06-29 9810180062012 1018006 SHISH 0707 LIK FAT 104 DT 5.6.2012
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) KASTRATI SHA Tirane 76,759 2012-06-19 2012-06-29 14310310012012 602 ATSH karburant k 12.6.2012 f 12.6.2012 s 01667644 fh 12.6.2012
Qendra e zhvillimit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 195,600 2012-06-18 2012-06-29 6210250662012 1025066 QENDRA ZHVILL REZIDENCIAL LIK FAT 10,42 JANAR-MARS 2012
Dega e Thesarit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 26,700 2012-06-19 2012-06-29 4610100072012 TDO 0707/DEGA E THESARIT DURRES/ KOD INST. 1010007/BL. KARBURANT
Prefektura e qarkut Lezhe (2020) KASTRATI SHA Lezhe 261,675 2012-06-19 2012-06-29 8410160702012 PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 30 DT 30.05.2012