Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prefektura e qarkut Korce (1515) KASTRATI SHA Korçe 68,340 2012-04-13 2012-04-23 7510160672012 KARBURANT FAT.33 PREFEKTURA KORCE
Bashkia Manez (0707) KASTRATI SHA Durres 479,460 2012-04-26 2012-04-27 9221500012012 2150001 BASHKIA MANZE BLERJE KARBURANT
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 14,128,550 2012-04-05 2012-04-13 104/10130492012 602 Q S U Tbl gazoil up 30.1.12 v 6.2.12 njf 6.2.12 kontr 594/8 dt 6.2.12 fat 16 dt 6.2.12 s 00952916 fh 13 dt 6.2.12 kontr shtes 181/3 dt 13.1.12 fat 9 dt 18.1.12 s 00953709 fh 4 dt 18.1.12 fat 18 dt 16.1.12 s 00954318 fh 9 dt 26.1.12 fat
Spitali Shkoder (3333) KASTRATI SHA Shkoder 2,999,994 2012-04-06 2012-04-13 11310130232012 kontrate karboranti 06.02.2012 likuj fat nr 00954114 07.02.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 14,870,740 2012-04-03 2012-04-13 10510130492012 602 Q S U Tblgazoil vkm 804. kontr 594/8 dt 6.2.2012 fat 17 dt 7.02.2012 s 00952917 fh 14 dt 7.2.12 fat 2 dt 10.2.12 s 00954252 fh 19 dt 10.2.12 fat 34 dt 9.2.12 s 00954484 fh 18 dt 9.2.12
Nd-ja Rrugeve Rurale (0707) KASTRATI SHA Durres 12,600 2012-04-06 2012-04-13 1220470152012 TDO 0707/NDERM. RR.RURALE/KOD 2047015/BL.
Komuna Kryevidh (3513) KASTRATI SHA Kavaje 94,350 2012-04-09 2012-04-13 4524730012012 KOMUNA KRYEVIDH LIKUIDIM KARBURANT FAT 25 DT 27.03.2012
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 480,000 2012-04-06 2012-04-13 18810150012012 602-MIN E JASHTME KARBURANT UP 3 DT 16.01.12 PV 3+4 DT 16.01.12 AT 22 DT 17.01.12 SR 00953222 FH 5 DT 20.01.12
Klubi Futbollit Teuta (0707) KASTRATI SHA Durres 248,880 2012-04-09 2012-04-13 3021070102012 TDO 0707 KLUBI I FUTBOLLIT 2107010 LIK KARBURANT
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 30,060,304 2012-04-03 2012-04-13 4110130492012 602 Q S U Tblgazoil vkm 804. kontr 5182/8 dt 30.11.2011 fat 1 dt 30.12.2011 s 88310861 fh 95 dt 30.12.2011 fat 9 dt 28.12.2011 s 00180009 fh 93 dt 28.12.2011 kontr v 3988 dt 11.2.2011 fat 43 dt 13.7.2011 s 86911943 fat 18 dt 1.8.11 s 869119
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI SHA Durres 1,200,000 2012-04-09 2012-04-13 5421070152012 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT 23 DT 2.3.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI SHA Tirane 237,058 2012-04-12 2012-04-19 31410040012012 602 ministria ekonomise.bl karb up dt 29.2.2012, shtes kontr dt 1.3.2012, ft seri 02417934 dt 27.3.2012, fh dt 27.3.2012
Zyra Qendrore e Legalizimit dhe Urbanizimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 173,553 2012-04-12 2012-04-19 5210061182012 602 Aluizni karburant up 40 23.01.2012 pv 23.01.2012 fat 23 23.01.2012 fh 3 23.01.2012
Zyra Arsimore Sarandë (3731) KASTRATI SHA Sarande 57,000 2012-04-27 2012-05-03 8810111332012 SHP NGA Z ARSIMORE
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 20,000,000 2012-05-02 2012-05-09 5710160562012 602-Qendra.Furniz.Mater.Tekni karburant,kont 9/5,10/5 13.02.2012 vazhd fat 13 21.02.2012,fat ,fh nr 3 dt 21.02.2012
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 117,117 2012-05-04 2012-05-11 6221070092012 TDO 0707 KLUBI SHUME SPORTEVE 2107009 LIK KARBURANT
Zyra Arsimore Sarandë (3731) KASTRATI SHA Sarande 57,000 2012-05-08 2012-05-11 9910111332012 SHP KARBURANTI MUAJI PRILL
Prefektura e qarkut Korce (1515) KASTRATI SHA Korçe 479,460 2012-05-08 2012-05-11 10510160672012 KARBURANT FAT.28 PREFEKTURA KORCE
Administrata Qendrore SHKP (3535) KASTRATI SHA Tirane 232,136 2012-05-09 2012-05-11 10310250852012 602 SHKP bl karburant up 438 dt 2.03.2012 kontr 438/9 dt 30.03.2012 fh 11 dt31.03.2012 fat 20 dt 31.03.2012 sr 02418020
Gjykata e larte (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,769,415 2012-05-09 2012-05-14 9810290412012 602 GJYKATA E LARTE" KARBURANT UP 39 9.03.12 NJOFTIM FITUESI NR 1/10 DT 29.03.12 KONTR 1/14 DT 19.04.12 FAT 34 DT 26.04.12 S 02873984 FH 33 DT 26.04.12
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI SHA Durres 3,000,000 2012-05-09 2012-05-14 7521070152012 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT 23 DT 2.3.2012
Bashkia Vore (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,671,831 2012-05-09 2012-05-15 10021650012012 602-BASHKIA VORE BLERJE KARBURANT UP 55/2 DT 02.03.12 KONT 55/7 DT 19.04.12 FAT 1 DT 27.04.12 SR 02873901 FH 18 DT 27.04.12 NJOFTIM KONTRATE 55/4 DT 08.03.12 NJOFT FIT 29.03.12 ME PROKURIM KERKESE PER PROPOZIM
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 1,800,000 2012-05-09 2012-05-15 13521070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 45.DT 23.3.2012
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI SHA Kavaje 36,810 2012-05-10 2012-05-16 11710111302012 ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM KARBURANTI FAT 43 DT 07.05.2012
Komuna Bubq (0716) KASTRATI SHA Kruje 110,400 2012-05-11 2012-05-16 11725220012012 SA LIK FAT NR 7 DT 8.05.2012 DHE FAT 30 DT 25.04.2012
Komuna Rashbull (0707) KASTRATI SHA Durres 980,564 2012-05-11 2012-05-16 16623650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK KARBURANT
Zyra Arsimore Kurbin (2019) KASTRATI SHA Laç 138,000 2012-05-10 2012-05-16 9410111212012 KOD INST 1011121 ZYRA ARSIMORE KURBIN LIKUJDUAR FATURA JUAJ NR 01 DT 08.04.2012 DHE 05 DT 27.04.2012 FH NR 13 DHE 12 DT 04.05.2012 UP NR 07 DT 06.04.2012 UB NR 01 DT 01.01.2012
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 500,000 2012-05-14 2012-05-17 15621070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 34 DT 9.4.2012
Komuna Malzi (1818) KASTRATI SHA Kukes 480,000 2012-05-15 2012-05-17 5525400012012 2540001karburant ft 23 dt 24.04.2012 K.Malzi Kukes
Ndermarrja Rruga (0707) KASTRATI SHA Durres 277,040 2012-05-16 2012-05-21 5321070142012 TDO 0707/ NDERMARRJA RRUGA DURRES/ KOD 2107014 / BL. KARBURANT
Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KASTRATI SHA Tirane 911,963 2012-05-16 2012-05-21 12810120012012 602 M.T.K.R.S Blerje karburant me shtese kont.671 dt 31.01.2012 fat 23 dt 01.03.2012 fh 07.03.2012
Komuna Rashbull (0707) KASTRATI SHA Durres 226,248 2012-05-15 2012-05-21 19323650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK KARBURANT
Bashkia Himare (3737) KASTRATI SHA Vlore 187,600 2012-05-15 2012-05-21 8221600012012 BASHKIA HIMARE 2160001 BLERJE KARBURANT FATNR 13DT 12.04.2012
Spitali Psikiatrik Vlore (3737) KASTRATI SHA Vlore 83,997 2012-05-15 2012-05-21 94 1013060 2012 KARBURANT PSIKIATRIA 1013060
Komuna Kashar (3535) KASTRATI SHA Tirane 173,211 2012-05-17 2012-05-22 12528090012012 602-KOM KASHAR DIEFERENCE KARBURANTI UP 01 DT 23.01.11 KONT SHTESE 23.02.12 FAT 30 DT 28.02.11 SR 83781780 FH 12 DT 28.02.11
Prokurori Apeli Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 46,250 2012-05-10 2012-05-23 5210280352012 1028035 PROKURORIA E APELIT NAFTE
Gjykata e rrethit TIrane (3535) KASTRATI SHA Tirane 850,505 2012-05-18 2012-05-28 7810290112012 602 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane karburant up 06/1 dt 27.02.12 shp.fit nr 1/6 15.03.12 kontr dt 18.04.12 nr 1739/6 fat 39 dt 19.04.12 seri 02418039 fh 16 dt 19.04.12
Komisioni i Sherbimit Civil (3535) KASTRATI SHA Tirane 170,000 2012-05-18 2012-05-28 8510670012012 602 Komis Sherbimit Civil BLERJE KARBURANTI UR PR. NR 18 DT 9.5.2012 PV. 15.5.2012 PV. 15.5.2012 FT NR 49 DT 15.5.2012 SER 02873899 F. H NR 8 DT 15.5.2012
Prokuroria e rrethit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 300,000 2012-05-18 2012-05-28 107/10280062012 1028006PROKURORIA RRETHIT BLERJE KARBURANT
Zyra Arsimore Devoll (1505) KASTRATI SHA Devoll 36,800 2012-05-21 2012-05-29 9410111112012 ZYRA ARSIMORE PER KASTRATI SHA BLERJE KARBURANT