Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 110,970 2012-03-13 2012-03-30 3821070092012 TDO 0707 KLUBI SHUME SPORTEVE 2107009 LIK KARBURANT FAT 01667580 09.03.2012
Spitali Fier (0909) KASTRATI SHA Fier 418,684 2012-06-20 2012-07-02 15910130172012 LIKUJDIM FATURE SPITALI FIER
Komuna Kashar (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,278,130 2012-06-22 2012-07-13 19128090012012 602-KOM KASHAR KARBURANT KONT 447/3 DT 17.05.12 FAT 26 DT 17.05.12 SR 02873526 FH 47 DT 17.05.12 PV 26.03.12 NJOFT FIT 447/1 DT 2.4.12
Nderrmarrja e Midhjeve Sarande (3731) KASTRATI SHA Sarande 158,868 2012-06-22 2012-07-13 8610260402012 LIK NGA MIDHJA
Komuna Kashar (3535) KASTRATI SHA Tirane 867,600 2012-06-25 2012-07-13 19728090012012 602-KOM KASHAR KARBURANT KONT NE VAHD 447/3 DT 17.05.12 FAT 35 DT 22.06.12 SR 03434485 FH 65 DT 22.06.12
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) KASTRATI SHA Elbasan 226,785 2012-06-22 2012-07-13 2031016062012 karburant Prefektura 1016062
Prokuroria e Krimeve te Renda (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,199,359 2012-06-22 2012-07-13 7310280372012 602 Prokuroria per Krime te Renda.karburant up 27.4.2012 nj f 21.5.2012 fk 21.5.2012 f 18.5.2012 s 86912243 fh 6.6.2012
Drejtoria e Pyjeve Puke (3330) KASTRATI SHA Puke 298,602 2012-06-25 2012-07-13 7210260232012 DREJT SHERB PYJOR PUKE KODI 1026023 KARBURANT KONT 15.06.2012
Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 12,800 2012-03-15 2012-04-02 3210050072012 TDO 0707 DREJT.BUJQESISE DHE USHQIMIT 1005007 LIK GAZ NGROHJE
Prefektura e qarkut Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 325,140 2012-03-19 2012-04-02 3210160722012 602-Prefe.Qar.Tirane karburant,kontrate dt 15.07.2011 ne vazhdim,fta nr 22 dt 17.11.2011,seri 001181522,fh nr 26 dt 17.11.2011
Drejtoria e Pyjeve Shkoder (3333) KASTRATI SHA Shkoder 247,254 2012-03-20 2012-04-09 3810260252012 shtese kontrate likuj fat nr 00953247 20.01.2012
Shkolla "B. Çela", Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 216,000 2012-03-21 2012-04-09 2310110942012 1011094 SHKOLLA BEQIR ÇELA BLERJE KARBURANT
Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 281,767 2012-03-21 2012-04-10 13310780012012 602 MINISTRIA INTEGRIMIT .bl karburant kontr ne vazhd dt 8.2.2012, ft seri 01667574 dt 7.3.2012, fh dt 7.3.2012
Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,500,000 2012-03-23 2012-04-10 6321011552012 Nderm Punt nr 2 lik karb urdh prok nr 64 dt 13.01.2012 pro ver dt 23.01.2012 njof fit 118 dt 24.01.12 kontr138 25.01.12 bulet APP 30.01.12 fat 5,32 dt 25.01.12,22.02.12 seri 00954055,01667232 fl hyr nr 4,17 dt 25.012,22.02.12
Klubi I Sportit (0808) KASTRATI SHA Elbasan 298,800 2012-03-23 2012-04-10 2721090122012 Sport Klubi karburant
Qendra Ditore Moshuarve (0707) KASTRATI SHA Durres 80,453 2012-03-21 2012-04-10 2421070172012 TDO 0707/QENDRA DITORE E TE MOSHUARVE/ KOD 2107017/ BL. KARBURANT
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,362,152 2012-04-02 2012-04-11 36110130012012 602 MINISTRIA E SHENDETESISE karburant autoriz lidhje kontr 6.06.12 kontr 2090/2 dt 28.06.11 ft 41 dt 04.07.11 ser 86913341 fh 32 dt 04.07.11
Bashkia Sukth (0707) KASTRATI SHA Durres 1,009,700 2012-03-27 2012-04-11 6021510012012 TDO 0707/ BASHKIA SUKTH / KOD 2151001/ BL. KARBURANT
Agjensia e Akreditimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 349,690 2012-03-27 2012-04-11 8010110532012 602 A-A-Arsimit Larte gazoil up 4 dt 05.01.2012 pv 14.02.2012 fat 46 dt 23.03.2012 fh 2 dt 23.03.2012
Bordi i KullimitDurres (0707) KASTRATI SHA Durres 9,000 2012-04-02 2012-04-11 4510050682012 1005068 BORDI I KULLIMIT DURRES KRUJE LIK GAZ I LENGSHEM
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 111,960 2012-04-04 2012-04-12 4721070092012 TDO 0707 KLUBI SHUME SPORTEVE 2107009 LIK KARBURANT
Drejtoria e Pyjeve Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 199,887 2012-04-04 2012-04-12 33 1026003 2012 602 Drejtoria e Sherbimit Pyjor " Blerje karburant, Autorizim MB 20/12 dt 06.06.2011 seri 01667797 fat 47 dt 19.03.2012 FH 3 dt 19.03.2012
Prokurori Apeli Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 42,720 2012-04-04 2012-04-12 3810280352012 1028035 PROKURORIA E APELIT FAT NR 01667653 02.04.2012
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 1,272,110 2012-04-04 2012-04-12 6910170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Shkoder (3333) KASTRATI SHA Shkoder 127,150 2012-04-04 2012-04-12 2810061282012 shtese kontrate karboranti likuj fat nr 01667795 19.03.2012
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 478,800 2012-04-03 2012-04-12 3110160032012 602-Qend.Form,Polic.Tira karburant,up nr 28 dt 21.03.2012,pv dt 22.03.2012,fat nr 43 dt 23.03.2012,seri 01667993,fh nr 5 dt 23.03.2012
Garda e Republike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,094,672 2012-04-02 2012-04-12 9710160042012 602-Garda Republikes karburant,kontrate shtese nr 8 dt 19.03.2012,fat nr 48 dt 19.03.2012,seri 01667798,fh nr 2 dt 21.03.2012
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 2,730,800 2012-04-10 2012-04-16 11521070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 11,19 SHKURT, MARS 2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 14,128,550 2012-04-05 2012-04-16 104/10130492012 602 Q S U Tbl gazoil up 30.1.12 v 6.2.12 njf 6.2.12 kontr 594/8 dt 6.2.12 fat 16 dt 6.2.12 s 00952916 fh 13 dt 6.2.12 kontr shtes 181/3 dt 13.1.12 fat 9 dt 18.1.12 s 00953709 fh 4 dt 18.1.12 fat 18 dt 16.1.12 s 00954318 fh 9 dt 26.1.12 fat
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 14,870,740 2012-04-03 2012-04-16 10510130492012 602 Q S U Tblgazoil vkm 804. kontr 594/8 dt 6.2.2012 fat 17 dt 7.02.2012 s 00952917 fh 14 dt 7.2.12 fat 2 dt 10.2.12 s 00954252 fh 19 dt 10.2.12 fat 34 dt 9.2.12 s 00954484 fh 18 dt 9.2.12
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI SHA Kavaje 37,368 2012-04-09 2012-04-16 8810111302012 ZYRA ARSIMORE KARBURANT FAT 50 DT 04.04.2012
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 30,060,304 2012-04-03 2012-04-16 4110130492012 602 Q S U Tblgazoil vkm 804. kontr 5182/8 dt 30.11.2011 fat 1 dt 30.12.2011 s 88310861 fh 95 dt 30.12.2011 fat 9 dt 28.12.2011 s 00180009 fh 93 dt 28.12.2011 kontr v 3988 dt 11.2.2011 fat 43 dt 13.7.2011 s 86911943 fat 18 dt 1.8.11 s 869119
Qendra Kulturore "A.Moisiu" (0707) KASTRATI SHA Durres 166,650 2012-04-10 2012-04-17 5021070072012 2107007 QENDRA KULTURORE DURRES 0707 LIK FAT 2 DT 1.3.2012
Qendra Kulturore e Femijeve Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 35,454 2012-04-10 2012-04-18 1621070222012 TDO 0707/ QENDRA KULTURORE E FEMIJEVE/ KOD 2107022 /BL. KARBURANT
Komuna Rashbull (0707) KASTRATI SHA Durres 1,595,813 2012-04-10 2012-04-18 11423650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK KARBURANT
Komuna Bubq (0716) KASTRATI SHA Kruje 163,800 2012-04-11 2012-04-18 7825220012012 sa lik fat nr 36 dt 15.03.2012 nga komuna bubq
Prokuroria e rrethit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 565,380 2012-04-11 2012-04-18 6810280062012 1028006PROKURORIA RRETHIT BLERJE KARBURANT
Gjykata e larte (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,145,746 2012-04-11 2012-04-18 41 1029041 2012. 602 GJYKATA E LARTE up 17 DT 14.02.2012 kONTRATE 56/15 DT 15.02.2012 FAT 39 DT 29.02.2012 SERI 01667389 fh 7 DT 29.02.2012
Prefektura e qarkut Elbasan (0808) KASTRATI SHA Elbasan 81,944 2012-04-11 2012-04-18 9810160622012 karburant Prefektura 1016062
Autoriteti Kombetar i Ushqimit (AKU) (3535) KASTRATI SHA Tirane 478,800 2012-04-10 2012-04-18 35 1005118 2012 602 AKU bLERJE KARBURANT nAFTE fATURE TATIMORE 11 SERI 01667961 DT 20.03.2012 uRDHER 60 DT 15.03.2012 pv 3/4 DT 16.03.2012 FH 6 DT 20.03.2012