Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Qendra Kulturore e Femijeve Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 33,710 2012-06-18 2012-06-29 4121070222012 TDO 0707/ QENDRA KULTURORE E FEMIJEVE/ KOD 2107022 / BL.KARBURANT
Qarku Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 1,063,445 2012-06-20 2012-06-29 19820470012012 TDO 0707/KESHILLI QARKUT /KOD 2047001/BL.KARBURANT
Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,342,080 2012-07-24 2012-08-01 25110280012012 602 Prokuroria e Pergjithsh karburant kv 16.4.12 f 29.6.12 fh 39.6.12
Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) KASTRATI SHA Tirane 478,720 2012-07-24 2012-08-01 9010920012012 602,inst syudim krim pasoj e komunizmit ,up 25 d 2/7/12,pv 9/7/12,fat 47 d 16/7/12s 03976847,fh 22 d 16/7/12,kontr 1103 d 13/7/12
Shtepia e foshnjes Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 348,900 2012-07-27 2012-08-03 8910250722012/1 602 SHTEPIA E FOSHNJES 03 VJEC NAFTE KONT 28.05.2012 FAT 24 DT 28.05.2012 S 02418224 FH 13 DT 28.05.2012 URDH 851 DT 16.07.2012
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) KASTRATI SHA Durres 46,757 2012-07-30 2012-08-06 86/221070082012 2107008 QEA BLERJE NAFTE
Komuna Katundi I Ri (0707) KASTRATI SHA Durres 998,576 2012-08-01 2012-08-06 137/123680012012 2368001 KOM KATUNDI RI 0707 LIK FAT 35 DT 9.7.2012
Qendra Kulturore "A.Moisiu" (0707) KASTRATI SHA Durres 99,346 2012-07-30 2012-08-06 11021070072012 2107007 QENDRA KULTURORE DURRES 0707 LIK FAT 37 DT 29.5.2012
Komuna Katundi I Ri (0707) KASTRATI SHA Durres 1,000,000 2012-08-01 2012-08-06 13723680012012/1 2368001 KOM KATUNDI RI 0707 LIK FAT 35 DT 9.7.2012
Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) KASTRATI SHA Durres 171,311 2012-07-30 2012-08-06 86/121070082012 2107008 QEA BLERJE NAFTE
Qendra e fomimit profesiona Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 43,250 2012-08-01 2012-08-08 7910250462012 1025046 TDO 0707/DREJT.RAJONALE FORMIMIT PROFESIONAL / KOD 1025046/NAFTE
Prefektura e qarkut Berat (0202) KASTRATI SHA Berat 82,650 2012-08-01 2012-08-08 20210160592012 karburant lik fatura 40 dt 28.07.2012 nga prefektura berat 1016059
Klubi I Shumesporteve (0707) KASTRATI SHA Durres 139,523 2012-08-01 2012-08-08 12821070092012 TDO 0707 KLUBI SHUME SPORTEVE 2107009 LIK KARBURANT
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) KASTRATI SHA Vlore 559,170 2012-08-03 2012-08-09 15210051132012 QTTB 1005113 FAT NR 42 DT 24.07.2012
Garda e Republike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,731,300 2012-08-02 2012-08-09 26410160042012 602-Garda Republikes karburant fat 38 07.06.2012 fh 6 08.06.2012
Shtepia e foshnjes Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 181,000 2012-08-02 2012-08-09 12721070192012 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/BLERJE NAFTE
Drejtoria Rajonale e Monumenteve te Kultures Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 36,000 2012-08-06 2012-08-13 9510120032012 1012003 TDO 0707/DREJT. RAJ. KULT. KOM. /KODI 1012003/BL.
Sherbimi i Kontrollit te Brendshem (3535) KASTRATI SHA Tirane 192,348 2012-08-06 2012-08-14 8810140982012 602-SH.K.Burgjeve karburant kon ne vazhdim nr 11295 fat nr 10 dt 10/7/2012 fh dt 10/7/2012,11/7/2012
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 2,800,000 2012-08-06 2012-08-14 28621070132012 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT 21,45,25, DT 11.7.2012
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI SHA Tirane 346,260 2012-08-06 2012-08-14 68810040012012 602 ministria ekonomise.bl karb up 5/6 dt 27.1.2012, autorizim kontr 5/24 21.5.12 ft 15 dt 8.6.12 s 01667615 fh 4 dt 8.6.12 kontrate dt 30.5.12 njoftim fituesi 4.6.12
Komuna Kashar (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,792,400 2012-08-07 2012-08-14 23528090012012 602kom kashar karburant Kontrate ne vazhdim nr 447/3 date 17.05.2012 Fature nr 26, dt. 18.07.2012; Seria - 86912476 Flete Hyrje nr 68 dt 18.07.2012
Drejtoria E Konvikteve (3535) KASTRATI SHA Tirane 521,640 2012-08-06 2012-08-14 11921011132012 Drejtora konvikteve nafte njoft fit 18/5 dt 25.05.2012 autoriz per lidhje konr 5813/5 d 06.06.2012 kontr 382 dt 12.06.2012 fat 01667648 dt 12.06.2012 fl hyrje nr 23 d 12.06.2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KASTRATI SHA Tirane 696,880 2012-08-08 2012-08-16 37710060012012 602-MPTTT benzine Autorizim nga min.Brendshem 5/24 dt.21.05.12 kontrate nr.2503/1 dt.25.05.12 fat.10 dt.25.05.12 fh.5 dt.25.05.12
Shkolla "B. Çela", Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 122,400 2012-08-08 2012-08-16 6210110942012 1011094 SHKOLLA BEQIR ÇELA BLERJE KARBURANT
Dega e Thesarit Devoll (1505) KASTRATI SHA Devoll 9,510 2012-08-08 2012-08-16 9910100042012 THESARI DEVOLL PER kastrati sha blerje kerburant
Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 513,780 2012-08-08 2012-08-16 28710260012012 602 MIN MJED NAFTE UP 5/6 DT 27.01.2012 AUTORIZ LIDHJE KONT 21.05.2012 KONT 4423/1 DT 21.06.2012 FAT 25 DT 12.07.2012 SR 03976825 FH 15 DT 20.07.212
Materniteti Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 294,567 2012-08-08 2012-08-16 22110130502012 602 SUOGJ MRETERESHA GERALDINE KARBURANT,AUTORIZIM 5/24 D 21/5/12,UP 5/6 D 21/1/12,APP 12/3/12,KONTR 349/9 D 21/6/12,FAT 33 D 9/7/12 S 03976783,FH 64 D 9/7/12
Komuna Rashbull (0707) KASTRATI SHA Durres 773,633 2012-08-13 2012-08-17 35823650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK KARBURANT
Ndermarrja Rruga (0707) KASTRATI SHA Durres 353,463 2012-08-14 2012-08-17 10221070142012 2107014 TDO 0707/ NDERMARRJA RRUGA DURRES/ KOD 2107014 / BLERJE KARBURANT
Autoriteti Kombetar i Ushqimit (AKU) (3535) KASTRATI SHA Tirane 331,780 2012-08-10 2012-08-17 9910051182012 1005118 600AKU bl karburant kontr ne vazhdim nr 176 dt 22.06.2012 fat nr 32 dt 22.06.2012 sr 03434482 fh nr 14 dt 22.06.2012
Nd-ja Tregut Lire (3535) KASTRATI SHA Tirane 539,493 2012-08-15 2012-08-17 20721010492012 602-DREJT E PERGHJ E TAKSA TARIF VENDORE KARBURANT KONT 2656 DT 05.07.12 FAT 380 DT 20.07.12 SR 03976531 FH 38 DT 20.07.12 UP 18/1N DT 23.04.12 RAP PERM 18/4 DT 25.05.12 NJOF FIT 18/5 DT 25.045.12 AUTOR PER LIDHJE KONT 2518/2 DT 06.06.12
Presidenca (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,223,673 2012-08-15 2012-08-17 30210010012012 602-PRESIDENCA KONT NE VAZHD KARBURANT KONT NE VAZHD 539/10 DT 30.04.12 FAT 236 DT 31.05.12 SR 028973635 FH 44 DT 31.05.12
Drejtoria e SHIK Korce (1515) KASTRATI SHA Korçe 243,630 2012-08-13 2012-08-17 12510180112012 BLERJE KARBURANT SIPAS TENDERIT SHISH KORCE
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI SHA Durres 3,300,000 2012-08-10 2012-08-17 13621070152012 2107015 ND/JA KOMUNALE PLAZH LIK FAT 15 DT 25.7.2012
Komuna Hundenisht (1529) KASTRATI SHA Pogradec 610,000 2012-08-13 2012-08-17 16327010012012 LIK.K. UDENISHT POGRADEC 2701001 FT NR 1 DT 25.06.2012
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 8,140,489 2012-08-13 2012-08-17 26910170312012 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
Komuna Bubq (0716) KASTRATI SHA Kruje 53,400 2012-08-13 2012-08-17 16725220012012 2522001 KOMUNA BUBQ LIK I FAT 25 DT 28.05.2012
Prefektura e qarkut Lezhe (2020) KASTRATI SHA Lezhe 163,670 2012-08-17 2012-08-20 10510160702012 PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 19 DT 02.07.2012
Spitali Korce (1515) KASTRATI SHA Korçe 174,450 2012-08-16 2012-08-20 35910130192012 BENZINE FAT 25. SPITALI KORCE
Zyra Arsimore Kavajë (3513) KASTRATI SHA Kavaje 37,196 2012-08-21 2012-08-22 17610111302012 ZYRA ARSIMORE LIKUIDIM BLERJE NAFT FAT 49 DT 14.08.2012