Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All KASTRATI SHA All 1,598,602,580.00 926 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 3,952,740 2013-03-21 2013-03-25 15310100772013 602 Drejt pergj doganave .bl karburant up dt 7.2.2013, nj fit dt 21.2.2013, ft seri 06540327 dt 5.3.2013, fh dt 5.3.2013, kontr dt 1.3.2013
Sp. Tropoje (1836) KASTRATI SHA Tropoje 1,299,300 2013-03-13 2013-03-25 2610130872013 Sherbimi Spitalor Tropoje,likujdim karburante e vaj sipas kontrates nr. 1 dt.7.1.2013, FT. 22 dt. 7.1.2013 seri 06540422
ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) KASTRATI SHA Tirane 278,382 2013-03-25 2013-03-25 4810061182013 602 Zyra Qend.Aluiznit karburant 20% shtese kontrate viti 2012 Up.82 dt.12.02.13 kontrate 733 dt.13.02.13 fat.49 dt.19.02. fh.5 dt.19.02.13
Ndermarrja Rruga (0707) KASTRATI SHA Durres 392,602 2013-03-12 2013-03-26 2421070142013 2107014 TDO 0707/NDERMARRJA RRUGA DURRES/KOD 2107014/ BL. KARBURANT
Autoriteti i konkurrences (3535) KASTRATI SHA Tirane 239,400 2013-03-27 2013-03-27 4210770012013 AUTORITETI I KONKURENCES bl karburant up 4 dt 22.01.2013 pv dt 24.01.2013 fat 7 dt 25.01.2013 seri 06540207 fh 1 dt 25.01.2013
Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) KASTRATI SHA Tirane 528,000 2013-03-26 2013-03-28 8110030012013 602 bl.karburanti,fat nr.20,dt.6.2.2013,seria 06540120,kontrata nr. 384,dt 1.2.2013
Sp. Kavaje (3513) KASTRATI SHA Kavaje 738,760 2013-03-04 2013-03-05 5710130712013 SPITALI LIKUIDIM KARBURANT FAT 44 DT 13.02.2013, 46 DT 13.02.2013
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 10,675,800 2013-04-02 2013-04-02 4910160562013 Qend.Furn.Mat.Teknik karburant kont nr 16/4 08.03.2013 njoft ne APP 08.03.2013 fat 41 12.01.2013 fh 6 12.03.2013
Prokuroria e rrethit Kavaje (3513) KASTRATI SHA Kavaje 81,567 2013-04-01 2013-04-02 5410280112013 PROKURORIA LIKUIDIM KARBURANT FAT 11 DT 20.03.2013
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 20,135,120 2013-04-02 2013-04-03 17910130492013 602 QSUT gazoil kontv 5625/7 dt 10.12.12 ft 27dt13.12.12 ser 06492527 fh 118 dt 13.12.12 ft 24 dt 18.12.12 ser 06492774 fh 125 dt 18.12.12
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 10,049,430 2013-04-02 2013-04-03 13610130492013 602 QSUT gazoil kontv 5625/7 dt 10.12.12 ft 970 dt 17.12.12 ser 0528370 fh 122 dt 17.12.12 ft 11 dt 25.12.12 ser 06541111 fh 131 dt 25.12.12
Materniteti Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 57,392 2013-04-02 2013-04-03 6610130502013 602,SPITALI UNIVERSITAR OBSTETRIK GJINEKOLOGJIK "MRETERESHA GERALDINE",KARBURANT,UP 5 D 24/1/13,SHTES KONTR ,FAT 49 D 14/2/13 S 06540149,FH 9 D 14/2/13
Nd-ja Komunale Plazh (0707) KASTRATI SHA Durres 2,000,000 2013-04-04 2013-04-08 3921070152013 0707 ND/JA KOMUNALE PLAZH 2107015 LIK FAT 7 DT 4.2.2013
Qendra Ditore Moshuarve (0707) KASTRATI SHA Durres 56,951 2013-04-04 2013-04-08 4521070172013 TDO 0707/ QENDRA DITORE TE MOSHUARVE/ KOD 2107017/BL. KARBURANT
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 2,500,000 2013-04-05 2013-04-08 6821070132013 0707 ND/JA KOMUNALE DURRES 2107013 FAT 20 DT 1.3.2013
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,687,850 2013-04-05 2013-04-08 18610100772013 602 Drejt pergj doganave .lik ft karburanti seri 06540345 dt 18.3.2013, fh dt 18.3.2013, kv dt 1.3.2013
Presidenca (3535) KASTRATI SHA Tirane 479,347 2013-04-09 2013-04-09 138 10010012013 602- Presidenca- Blerje. karburant, up.nr.36 dt.26.02.2013 pv. dt.04.03.2013 fat.23 dt.04.03.2013 nrs.06540323 fh.nr.16 dt.04.03.2013
Komuna Ishem (0707) KASTRATI SHA Durres 359,680 2013-04-08 2013-04-09 3823720012013 TDO0707/KOM. ISHEM KOD 2372001/BL .
Komuna Hundenisht (1529) KASTRATI SHA Pogradec 500,000 2013-04-08 2013-04-09 8227010012013 2701001 KOMUNA HUDENISHT POGRADEC FATURA 1 DATE 25.06.2012
Gjykata e rrethit TIrane (3535) KASTRATI SHA Tirane 394,791 2013-04-11 2013-04-11 4910290112013 1029011 GJYKATA E RRETHIT TIRANE BLERJE E VOGEL BLERJE KARBURANT UP 3 DT 03.01.13 KONT 103/8 DT 17.01.13 FAT 06540393 NR 93 DT 21.01.13 FH 7 DT 25.01.13
Gjykata Kushtetuese (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,760,640 2013-04-11 2013-04-11 5710300012013 GJYKATA KUSHTETUESE BL KARBURANT UP 11 DT 1.02.2013 PV DT 15.02.2013 NJ. BULET. FIT. 1.03.2013 KONTRATE 25/5 DT 28.03.2013 FAT 37 DT 28.03.2013 SERI 06540187 FH 7 DT 28.03.2013
Nd-ja Rrugeve Rurale (0707) KASTRATI SHA Durres 252,994 2013-04-11 2013-04-15 2020470152013
Garda e Republike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,137,852 2013-04-15 2013-04-16 13310160042013 Garda e Republikes karburant fat 45 13.02.2013 fh 2 14.02.2013 shtese kont 7 11.02.2013
Dega e rezervave Puke (3330) KASTRATI SHA Puke 299,130 2013-04-15 2013-04-16 3310160982013 REZERVA PUKE KODI 1016098 karburant lik fat 39 dt 12.04.2013
QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 17,759,000 2013-04-17 2013-04-17 5510160562013 Qend.Furn.Mat.Teknik karburant kont5 vazhd 16/4 08.03.2013 fat 40 29.03.2013 fh 9 01.04.2013
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) KASTRATI SHA Durres 51,254 2013-04-17 2013-04-18 8821070132013 0707 ND/JA KOMUNALE DURRES 2107013 LIK FAT 49 DT 19.3.2013
Zyra Arsimore Pukë (3330) KASTRATI SHA Puke 268,500 2013-04-17 2013-04-18 1310111252013 ZYRA ARSIMORE PUKE KODI 1011125 BLERJE KARBURANTI FAT. 43 DT 07.02.2013
Drejtoria e Bujqesise Berat (0202) KASTRATI SHA Berat 46,631 2013-04-17 2013-04-18 6610050022013 1005002 drejt e bujqesise per ''kastrati''
Komuna Gjegjan (3330) KASTRATI SHA Puke 88,545 2013-04-17 2013-04-18 8627180012013 2718001 KOMUNA GJEGjAN 2718001 BLERJE KARBURANT FAT 38 DT.12.04.2013
Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,193,730 2013-04-18 2013-04-19 74 2101146 2013 Nd Punt nr 1 karburant vazhd kontr 1167 dt 06.06.2012 fat 17 dt 27.06.2012 seri 02874317 f hyr nr 80 dt 27.06.2012,fat 32 dt 11.06.2012 seri 01667632 fl hyr nr 75 dt 11.06.2012
Gjykata e Apelit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 44,535 2013-04-18 2013-04-19 4610290032013 TDO0707/GJYKATA APELIT KOD 1029003/BL.
Instituti i Studimeve te Krimeve te Komunizmit (3535) KASTRATI SHA Tirane 478,800 2013-04-18 2013-04-19 5210920012013 602,INSTITUTI I STUDIMEVE PER KRIMET DHE PASOJAT E KOMUNIZMIT,KARBURANT,KONTR 701 D 25/1/13,UP 1 D 14/1/13,PV 25/1/13,FAT 16 D 5/2/13 S 06540116,FH 1 D 5/2/13
Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,760,512 2013-04-19 2013-04-19 32 2101155 2013 Nder Punt nr 2 karburant vazhd kontr 905 dt 13.06.2012 fat 6 dt 22.11.2012 seri 05258106 fl hyr nr 30 dt 22.11.2012,fat 46 dt 09.10.2012 seri 22.11.2012 fl hyr nr 26 dt 09.10.2012
Inspektoriati i Larte i Kontrollit dhe Deklarimit te Pasurive (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,785,522 2013-04-19 2013-04-19 80 10760012012 602 ILDKP Blerje karburant, kont.ne perfundim dt.02.04.2013 njof.app.18.02.2013 fat.29.0654579 dt.05.04.2013 fh.10 dt.05.04.2013
Gjykata e Apelit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 66,750 2013-04-18 2013-04-19 4710290032013 TDO0707/GJYKATA APELIT KOD 1029003/BL.
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 918,060 2013-04-19 2013-04-22 24010150012013/ 602-MIN E JASHTME KARBURANT,UP 2 D 8/1/13,KONTR 14 D 9/1/13,FAT 6 D 24/1/13 S 06540206,FH 8 D 29/1/13
Prokurori Apeli Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 44,232 2013-04-22 2013-04-23 51110280352013 1028035 PROKURORIA E APELIT NAFTE FAT 08280453
Prokuroria e rrethit Puke (3330) KASTRATI SHA Puke 134,388 2013-04-24 2013-04-24 4010280242013 1028024 PROKURORIA PUKE KARBURANT KONT. FAT.05 DT 19.04.2013
Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,788,640 2013-04-24 2013-04-24 25910100772013 602 Drejt pergj doganave .lik ft bl karburant seri 06540595 dt 15.4.2013, fh dt 15.4.2013, kv dt 1.3.2013
Gjykata e larte (3535) KASTRATI SHA Tirane 470,000 2013-04-24 2013-04-24 9110290412013 GJYKATA E LARTE BL KARBURANT UP NR 35 DT 21.02.2013 KONTR NR 1/13 DT 9.04.2013 FAT NR 04 DT 18.04.2013 FH NR 28 DT 18.04.2013