Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 2,751,673 2012-08-02 2012-08-08 45710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tonera up 21.2.12 njf 18.5.12 aut 30.5.12 k 8.6.12 f 20.7.12 s 80404904 fh 20.7.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 43,713 2012-08-08 2012-08-09 47510160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji elektrike nrE- 93589 korrik 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 49,425 2012-08-08 2012-08-09 47610160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji elektrike nrC-244296 korrik 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,408,896 2012-08-06 2012-08-13 46610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbim Memex up 19.1.2012 nj 6.4.12 k 29.5.12 draft L/C çelje per 73743 me kurs 1135.5. sh min fin 18.5.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 655,105 2012-08-06 2012-08-13 47010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dieta sh 7.5.12 aut 2.8.12 euro 4730 me kurs 138.5
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 327,800 2012-08-10 2012-08-13 48110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese mis Afganistan me VKM 489 dt 20.07.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 327,800 2012-08-10 2012-08-13 48010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese mis Afganistan me VKM 489 dt 20.07.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 163,900 2012-08-10 2012-08-13 48210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese mis Afganistan me VKM 489 dt 20.07.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 144,000 2012-08-06 2012-08-14 46710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera aparature k 15.5.12 f 31.7.12 s 03010070
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 48,000 2012-08-13 2012-08-14 48310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim ne burim vkm 489 dt 20.07.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 201,492 2012-08-06 2012-08-14 46810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera ambienti k 19.7.12 lp 6.8.12 tatim ne burim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 22,388 2012-08-06 2012-08-14 46910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) JUNCAJ PETROL Tirane 315,000 2012-08-08 2012-08-16 47110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera k 30.3.12 f 31.7.2012 s 87186679
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-08-08 2012-08-16 47210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel korrik 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) TAHIR SHEHI (L21602025F) Tirane 50,000 2012-08-14 2012-08-17 48510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane MAT PASTRIM, UP 86 DT 13.07.12 PV 25.07.12 FAT 35 DT 01.08.12 FH 72 DT 01.08.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 280,200 2012-08-16 2012-08-17 50210160792012 606-DREJT E PERGJ E POLIC NDIHME EKON URDHER 3768/2 DT 31.05.2012 LISTEPEGSA 15.08.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2012-08-16 2012-08-17 50510160792012 606-DREJT E PERGJ E POLIC NDIHME EKON URDHER 293 DT 26.06.12 LISTEPEGESA 15.08.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RITVAN ASLLANI Tirane 35,850 2012-08-14 2012-08-17 48910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane MAT RIPARIM UP 92 DT 27.07.2012 PV 30.07.12 PV 30.07.2012 FAT 29 DT 06.08.12 FH 76 DT 06.08.12 FH 76 DT 06.08.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 288,034 2012-08-16 2012-08-17 50410160792012 606-DREJT E PERGJ E POLIC NDIHME EKON URDHER 1031+1072+940+320 DT 07.06.12+16.05.12+06.07.12 LISTEPEGESA 15.08.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 201,660 2012-08-14 2012-08-17 49710160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T INTRENET FAT 105222273 DT 31.07.12 KONT 14/4 NE VAZHD
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 217,194 2012-08-13 2012-08-17 47810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon korrik 2012 fat 706866453 dt 023.08.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA CREDINS Tirane 329,100 2012-08-16 2012-08-17 502310160792012 606-DREJT E PERGJ E POLIC NDIHME EKON URDHER 1031+1072+940+320 DT 07.06.12+16.05.12+06.07.12 LISTEPEGESA 15.08.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) AJET MEHAJ Tirane 118,400 2012-08-14 2012-08-17 48710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane MAT ELEKTRIKE UOP 87+94 DT 13.07.12+27.07.12 PV 25.07.12 +30.07.12 FAT 214 DT 02.08.12 SR 3033557 FAT 2 DT 03.08.12 SR 3033558 FH 74+75 DT 02.08.12 +03.08.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-08-13 2012-08-17 47710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane SHERB SATELITOR KONT NE VAZHD 15/4 DT 01.03.12 FAT 1079226357 DT 31.07.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,250 2012-08-10 2012-08-17 48810160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE Sherbim me up nr 91 dt 27.07.2012 pv dt 27.07.2012 fat dt 28.07.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BREGU - SHA Tirane 7,139,212 2012-08-14 2012-08-17 49310160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane TVSH GODINE KONT NE VAZHD 2011/275-099 SIT 1 DT 11.07.12 FAT 58+63 DT 31.07.12 SR 88213158+88213163
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) MYSLYM HIDRI Tirane 382,000 2012-08-14 2012-08-17 48610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane MAT ELEKTRIKE UOP 87+94 DT 13.07.12+27.07.12 PV 25.07.12 +30.07.12 FAT 214 DT 02.08.12 SR 3033557 FAT 2 DT 03.08.12 SR 3033558 FH 74+75 DT 02.08.12 +03.08.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DRITAN DEDA(L11331005L) Tirane 60,200 2012-08-14 2012-08-17 489410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane BLERJE MATERIALE UP 68 DT 22.06.12 PV 30.07.12 FAT 178 DT 01.08.12 FH 73 DT 01.08.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 119,850 2012-08-14 2012-08-17 49810160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T INTRENET FAT 1052222277 DT 31.07.12 KONT 221 DT 02.07.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 41,413 2012-08-13 2012-08-17 47910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon fat 706866229 dt 03.08.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RESHAT KAZANI Tirane 38,000 2012-08-14 2012-08-17 49010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane MAT ELEKTRIKE UP 93 DT 27.07.12 PV 27.07.12 FAT 29 DT 29.07.12 SR 3079634
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 3,000 2012-08-16 2012-08-20 50110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane TATIM NE BURIM
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 27,000 2012-08-16 2012-08-20 50010160792012 602-DREJT E PERGJ E POLIC SUPEVIOZR UP 90/4 DT 27.07.12 PV 27.07.12 VERTETIM 07.08.12 MBAJT 10% TATIM NE BURIM
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 46,000 2012-09-06 2012-09-06 51610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd ek sh 10.8.2012 lp 5.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 92,000 2012-09-06 2012-09-06 51410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd ekonomike lp 5.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,000 2012-09-06 2012-09-06 51510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd ekonomike lp 5.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 25,968 2012-09-06 2012-09-07 51910160792012 1016079 602-aparati i drejt se pergj te policise energji Astrit Kuçani
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,232,730 2012-09-06 2012-09-07 52910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tiranes nd ek sh 22.5.12 euro 8700 me kurs 140.9 transferte Spitali universitar Janine
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DOGANA RINAS Tirane 448,913 2012-09-06 2012-09-11 51710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ç doganim deklerate 30.8.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,050 2012-09-06 2012-09-11 52010160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE Sherbim me up nr 91 dt 27.07.2012 pv dt 27.07.2012 fat dt 27.07.2012