Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,200,480 2012-05-09 2012-05-10 25910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese ne valute 8376 euro me kurs 142.5 leke Vkm 426 11.08.2011,VKM 759 08.07.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) MONADA DISHANI Tirane 10,100 2012-05-08 2012-05-11 24810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dokumente up 51 18.04.2012 pv 18.04.2012 fat 4 19.04.2012 fh 44 26.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) PAJTIM VERLAKU Tirane 60,500 2012-05-08 2012-05-11 25110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale up 53 18.04.2012 pv 19.04.2012 fat 39 25.04.2012 fh 41 25.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) PETRIT BEQAJ Tirane 85,500 2012-05-08 2012-05-11 24410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane riparim printera up 39 05.04.2012 pv 06.04.2012 fat 99 09.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 873,404 2012-05-10 2012-05-11 26610160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page e tjera transferte ne valute 6085 euro me kurs 142.4 leke VKM 426 11.08.2011,759 08.07.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) NO LIMITS Tirane 256,150 2012-05-08 2012-05-11 24310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale up 37 15.03.2012 pv 06.04.2012 fat 448 11.04.2012 fh 35 11.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-05-08 2012-05-11 25510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon prill 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DRITAN DEDA(L11331005L) Tirane 48,630 2012-05-08 2012-05-11 24510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale up 40 05.04.2012 pv 10.04.2012 ft 18 11.04.2012 fh 37 11.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,354 2012-05-08 2012-05-11 24710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane poste e shpejte fat 1196191334 06.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) AFRIM MEMA Tirane 201,000 2012-05-08 2012-05-11 24610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale up 41 05.04.2012 pv 10.04.2012 fat 26 11.04.2012 fh 36 11.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ARPIKO TRADE Tirane 232,800 2012-05-08 2012-05-11 24210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale per policine kriminale up 23 17.02.2012 pv 10.04.2012 fat 19 18.04.2012 fh 42 19.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 21,000 2012-05-08 2012-05-11 24910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale up 52 18.04.2012 pv 18.04.2012 fat 30 18.04.2012 fh 38 18.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,317,265 2012-05-10 2012-05-11 26410160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page e tjera transferte ne valute 9202 euro me kurs 142.4 leke VKM 426 11.08.2011,759 08.07.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,045,993 2012-05-10 2012-05-11 26510160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page e tjera transferte ne valute 7297 euro me kurs 142.4 leke VKM 426 11.08.2011,759 08.07.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ARSIM RRAFMANI Tirane 119,700 2012-05-08 2012-05-11 25010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale up 53 18.04.2012 pv 19.04.2012 fat 23 19.04.2012 fh 40 19.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,158,204 2012-05-10 2012-05-11 26710160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page e tjera transferte ne valute 8085 euro me kurs 142.4 leke VKM 426 11.08.2011,759 08.07.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,944,000 2012-05-14 2012-05-15 28210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese per misionin ne Afganistan Ligji nr 10438 28.06.2011,urdher 826 04.11.2011 liste pagese 14.05.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 47,375 2012-05-14 2012-05-15 27710160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji elektrike prill 2012 kont C244296
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,486,752 2012-05-14 2012-05-15 27410160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page e tjera transferte ne valute13332 usd me kurs 111 leke VKM 426 11.08.2011,759 08.07.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 68,858 2012-05-14 2012-05-15 27510160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji elektrike shkurt dhe prill 2012 Astrit Kucani kont B106942
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,888,000 2012-05-14 2012-05-15 28110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese per misionin ne Afganistan Ligji nr 10438 28.06.2011,urdher 826 04.11.2011 liste pagese 14.05.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 684,533 2012-05-14 2012-05-15 27010160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page e tjera transferte ne valute 4762 euro me kurs 142.3 leke VKM 426 11.08.2011,759 08.07.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000,500 2012-05-14 2012-05-15 28410160792012 606,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane shpenzime sekrete shkr 28/k 06.01.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,080,000 2012-05-14 2012-05-15 28310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim mbi pagesen e Afganistanit
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 41,781 2012-05-14 2012-05-15 27610160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji elektrike prill 2012 kont E93589
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2012-05-14 2012-05-15 27810160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji elektrike prill 2012 kont A107841
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 525,868 2012-05-14 2012-05-15 27110160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page e tjera transferte ne valute 3647 euro me kurs 142.3 leke VKM 426 11.08.2011,759 08.07.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 935,550 2012-05-14 2012-05-15 27210160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page e tjera transferte ne valute 6526 euro me kurs 142.3 leke VKM 426 11.08.2011,759 08.07.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 926,300 2012-05-14 2012-05-15 27310160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page e tjera transferte ne valute 6461 euro me kurs 142.3 leke VKM 426 11.08.2011,759 08.07.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 987,000 2012-05-09 2012-05-15 26010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese ne valute 7000 euro me kurs 142.5 leke Vkm 426 11.08.2011,VKM 759 08.07.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,888,000 2012-05-14 2012-05-15 28010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese per misionin ne Afganistan Ligji nr 10438 28.06.2011,urdher 826 04.11.2011 liste pagese 14.05.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,000 2012-05-10 2012-05-16 26110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera fibra optike mars 2012 kont vazh 392/1 15.07.2011 fat 90121979 31.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 22,120 2012-05-10 2012-05-16 26910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim ne burim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) GEZIM HIDRI Tirane 65,000 2012-05-10 2012-05-16 26310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane riparim i postes up 47 05.04.2012 pv 09.04.2012 fat 12 12.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BEN ALB Tirane 99,000 2012-05-10 2012-05-16 26210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane riparim ndertese up 44 05.04.2012 pv 10.04.2012 fat 384 11.04.2012 fh 49 11.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 205,980 2012-05-10 2012-05-16 26810160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera ambjenti prill 2012 transferte ne valute 1800 usd me kurs 110.6 leke VKM 426 11.08.2011,759 08.07.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,826,626 2012-05-17 2012-05-18 28710160792012 602- APARATI I DREJT SE POLICISE PAGESE ORE NATE LISTEPGESA MAJ 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 41,249 2012-05-17 2012-05-18 28810160792012 602- APARATI I DREJT SE POLICISE PAGESE ORE NATE LISTEPGESA MAJ 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 207,542 2012-05-22 2012-05-22 28910160792012 1016079 602-APARATI I DREJT SE POLICISE TATIM NE BURIM QERA AMBIENTI PAGESE E KTHYER ME USH 230 DT 23.04.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 656,085 2012-05-22 2012-05-22 27910160792012 1016079 602-APARATI I DREJT SE PLOCISE ENERGJI FAT 118357323 DT 09.05.2012 KONT T080144