Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 15,056,835 2012-03-16 2012-03-19 16410160792012 600-601-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sigurim Shkurt 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,160,629 2012-03-13 2012-03-20 14910160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 8085 euro me 142.70,oficer kontakti Artan Shkembi,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,049,641 2012-03-13 2012-03-20 15310160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 7297 euro me 142.70,oficer kontakti Ermal Kaleci,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 875,229 2012-03-13 2012-03-20 14610160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 6085 euro me 142.70,oficer kontakti Dritan Berisha,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,321,866 2012-03-13 2012-03-20 15210160792012 600+602 -Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane PAGE +QERA VKM 426 DT 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 939,465 2012-03-13 2012-03-20 15410160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 6526 euro me 149.90,oficer kontakti Bardhyl Cobaj,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 34,465 2012-03-19 2012-03-20 15910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane paga,liste dt 15.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,467,868 2012-03-13 2012-03-20 15010160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 13330 $ me 109.60,oficer kontakti ,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 886,645 2012-03-13 2012-03-20 14510160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 6165 euro me 142.70,oficer kontakti Robert Tuci,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 875,229 2012-03-13 2012-03-20 149/110160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 6085 euro me 142.70,oficer kontakti Ervin Prenci,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 771,232 2012-03-08 2012-03-21 13910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kuote ushqimi,liste 08.03.2012.urdher nr 109 dt 05.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 586,756 2012-03-08 2012-03-21 13310160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kontrate A107841,fat dt 02.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,206,896 2012-03-06 2012-03-21 13610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbim satelitor,kontrate nr 7/5 dt 28.02.2011 ne vazhdim,fat nr serie 81686274 dt 28.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 72,793 2012-03-08 2012-03-21 13210160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kontrate C244296,fat dt 02.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 341,880 2012-03-08 2012-03-21 14010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kuote ushqimi,liste 08.03.2012.urdher nr 109 dt 05.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 70,576 2012-03-08 2012-03-21 13110160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kontrate E093589,fat dt 02.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 50,000 2012-03-09 2012-03-23 3410160122012 1016079 602-Rep 712 F.N.SH energji,kontrate N404149,fat dt 02.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-03-13 2012-03-29 14110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,fat nr 90116011 dt 29.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) T.N.T EXPRESS ALBANIA Tirane 36,496 2012-03-13 2012-03-29 14310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese agjensia doganore,deklarata nr 2942 Janar 2012,fat nr 2529 dt 16.02.2012,seri 01442479
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 37,665 2012-03-13 2012-03-30 14410160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kontrate B106942,fat dt 27.01.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,403,006 2012-07-03 2012-07-03 37410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat qershor 2012,liste dt 02.07.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 61,764 2012-07-03 2012-07-03 37610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat qershor 2012,liste dt 02.07.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 47,845 2012-07-03 2012-07-03 37510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat qershor 2012,liste dt 02.07.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DREJT.SIG.SHOQERORE LEZHE Tirane 15,000 2012-07-03 2012-07-04 37810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndalese debitor Arben Dashi
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SINDIKATA PUNONJESVE POLICISE SHTETIT Tirane 51,635 2012-07-03 2012-07-04 37910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kuote sindikata
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 28,545,435 2012-07-03 2012-07-04 37310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat qershor 2012,liste dt 02.07.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 674,588 2012-07-10 2012-07-11 40810160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane E Dervina page Qera e tjera transferte ne valute 4759 euro me kurs 140.3 kurs
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 825,971 2012-07-10 2012-07-11 39710160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane A Likaj page Qera e tjera transferte ne valute 5838 euro me kurs 140.3 kurs vkm 426 11.8.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 518,153 2012-07-10 2012-07-11 40910160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane P Bushi page Qera e tjera transferte ne valute 3644 euro me kurs 140.3 kurs
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 45,000 2012-07-12 2012-07-13 41610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd ekonomike sh 18.6.12 lp 11.7.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 19,200 2012-07-12 2012-07-13 41410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatin ne burim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 487,682 2012-07-12 2012-07-13 42010160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane euro 3444 me kurs 139.6 transferte vkm 11.8.2011 sig shendeti
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 450,000 2012-07-12 2012-07-13 41510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd ekonomike sh 18.6.12 lp 11.7.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 86,400 2012-07-12 2012-07-13 41210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page mis Afganistan sh 20.6.12 lp 11.7.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 190,893 2012-07-12 2012-07-13 42110160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane euro 1318 me kurs 139.6 transferte vkm 11.8.2011 sig shendeti
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 39,133 2012-07-12 2012-07-13 41110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane Asistence bashkshortore
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,203,830 2012-07-12 2012-07-13 41710160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane euro 8574 me kurs 139.6 transferte vkm 11.8.2011 V Valera page +shp te tjera
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 86,400 2012-07-12 2012-07-13 41310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pag misioni Afganistan sh 20.6.12 lp 11.7.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 10,000 2012-04-03 2012-04-03 164/110160792012 606-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim shperblimi
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 190,000 2012-04-03 2012-04-03 16110160792012 606-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndihme ekonomike,urdher nr 94 dt 24.02.2011,urdher nr 21 dt 17.01.2012,liste dt 16.03.2012