Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 28,998,122 2012-04-03 2012-04-03 17610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjesve plan660/fakr649
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,089,153 2012-04-03 2012-04-03 17710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjesve plan660/fakr649
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 60,125 2012-04-03 2012-04-03 17810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjesve plan660/fakr649
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 80,000 2012-04-03 2012-04-03 16010160792012 606-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndihme ekonomike,urdher nr 894 dt 23.12.2011,urdher nr 96 dt 27.02.2012,liste dt 16.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SINDIKATA PUNONJESVE POLICISE SHTETIT Tirane 54,690 2012-04-03 2012-04-04 18010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kuote sindikata
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DREJT.SIG.SHOQERORE LEZHE Tirane 15,000 2012-04-03 2012-04-04 17910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane debitor Arben Dashi
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 931,612 2012-04-05 2012-04-05 18410160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 6462 euro me 143.10,oficer kontakti Hidajet Cera,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 722,400 2012-04-05 2012-04-05 18110160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 5000 euro me 143.10,oficer kontakti Robert Tuci,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 722,400 2012-04-05 2012-04-05 18210160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 5000 euro me 143.10,oficer kontakti Dritan Berisha,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 376,098 2012-04-05 2012-04-09 18310160792012 601-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane2580 euor me 143.10,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011,fat dt 19.01.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 329,789 2012-04-03 2012-04-12 17110160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kontrate T080144,fat dt 09.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 162,191 2012-04-11 2012-04-12 20010160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 1089 euro me 142.60, shpenzime siguracioni, V.K.M nr 426 dt 11.08.2011,fat dt 19.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 99,102 2012-04-03 2012-04-12 17310160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kontrate C244296,fat dt 09.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 334,451 2012-04-03 2012-04-12 16610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,kodi 1027209,fat dt 2.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 504,100 2012-04-03 2012-04-12 17410160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kontrate A107841,fat dt 09.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 445,751 2012-04-03 2012-04-12 16910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kancelari,kontrate nr 443/2 dt 02.02.2012 ne vazhdim, fat nr serie 80397956 dt 15.02.2012,fh nr 22 dt 16.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 80,682 2012-04-03 2012-04-12 17010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kancelari,kontrate nr 443/3 dt 02.02.2012 ne vazhdim, fat nr serie 80398462 dt 01.03.2012,fh nr 28 dt 01.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 196,710 2012-04-03 2012-04-12 15710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,kodi 1334277610,fat dt 06.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 45,282 2012-04-03 2012-04-12 15810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,kodi 1334285291,fat dt 06.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,000 2012-04-03 2012-04-12 17510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera fibra optike,fat nr serie 90117427 dt 29.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 51,950 2012-04-03 2012-04-12 16510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane uje,fat Shkurt 2012,kontrate 159411
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,699 2012-04-03 2012-04-12 16810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rimbursim telefoni,liste dt 20.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,753,195 2012-04-11 2012-04-12 19910160792012 606-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 19250 euro me 142.60, shpenzime spitalore,urdher nr 4062/1 dt 27.12.2011,fat dt 07.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 50,517 2012-04-03 2012-04-12 17210160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kontrate E93589,fat dt 09.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 43,367 2012-04-03 2012-04-12 16710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rimbursim telefoni,liste dt 20.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,135,735 2012-04-05 2012-04-16 18510160792012 605-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane56759 euro me 143.10,kuotizacion,urdher nr 28 dt 18.01.2012,shkrese nr 390 dt 21.11.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,164,831 2012-04-16 2012-04-17 21310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim Mars 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 15,071,868 2012-04-16 2012-04-17 21210160792012 600-601-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sigurim Mars 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 201,660 2012-04-11 2012-04-18 19310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbim interneti, up nr 14 dt 20.02.2012,njoftim fituesi nr 14/3 dt 28.02.2012,kontrate nr 14/4 dt 02.03.2012,fat nr serie 10526378 dt 19.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 109,920 2012-04-11 2012-04-18 18810160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane linje e re,fat nr 28301 dt 28.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 51,950 2012-04-16 2012-04-18 21410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane uje,fat Mars 2012,kontrate 159411
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 31,497 2012-04-16 2012-04-18 2211016079/2012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kontrate B106942,fat nr 116907111 dt 27.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 41,660 2012-04-11 2012-04-18 19510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,fat nr serie 36617969,36628048 dt 01.02.2012,01.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 48,854 2012-04-16 2012-04-18 21/10160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kontrate E83589,fat dt 06.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-04-11 2012-04-18 19110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbim satelitor,up nr 15 dt 21.02.2012,njoftim nr 15/3 dt 29.02.2012,kontrate nr 15/4 dt 01.03.2012,fat nr serie 81686432 dt 30.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-04-11 2012-04-18 19410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,fat nr serie 53492749,dt 31.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 576,139 2012-04-16 2012-04-18 21710160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kontrate T080144,fat dt 06.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 22,276 2012-04-16 2012-04-18 22010160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kontrate A107841,fat dt 08.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SAER MEDICAL Tirane 1,675,080 2012-04-11 2012-04-18 19210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mirembajtje,up nr 7 dt 26.01.2012,njoftim nr 7/4 dt 23.02.2012,kontrate nr 7/5 dt 05.03.2012,fat nr 42 dt 26.03.2012,seri 01436555
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 17,500 2012-04-11 2012-04-18 19710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane riparime,up nr 24 dt 17.02.2012,pv dt 17.02.2012,fat nr 331 dt 21.02.2012,seri 00085461