Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,512 2012-09-06 2012-09-11 5110160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE Sherbim me up nr 91 dt 27.07.2012 pv dt 27.07.2012 fat dt 27.07.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 393,022 2012-09-06 2012-09-12 53010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tiranes bl standarde up 30.3.12 pv 11.4.12 f 19.6.12 fh 19.7.12 trans LGC standads S.a.r.l Strasbourg
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 22,388 2012-09-06 2012-09-12 52810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera tatim ne burim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 63,827 2012-09-06 2012-09-12 52510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tiranes bl standarde up 30.3.12 pv 11.4.12 f 19.6.12 fh 19.7.12 trans LGC standads S.a.r.l Strasbourg
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA CREDINS Tirane 46,000 2012-09-11 2012-09-12 53410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd ek sh 23.7.12 lp 11.9.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 15,555 2012-09-06 2012-09-12 52410160792012 602-aparati i drejt se pergj te policise tel korrik 12 nr C1000871
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 201,492 2012-09-06 2012-09-12 52710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera ambienti k 19.7.12 lp 6.8.12 Astrit Kuçani tatim ne burim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,000 2012-09-11 2012-09-12 53310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd ek sh 23.7.12 lp 11.9.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 41,281 2012-09-06 2012-09-12 52610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rimb tel korrik 12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,000 2012-09-06 2012-09-12 51810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera korrik 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 380,941 2012-09-06 2012-09-12 52310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tiranes tel korrik 12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 144,000 2012-09-06 2012-09-12 53110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera aparature k 15.5.12 f 31.8.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 110,000 2012-09-06 2012-09-12 53210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dieta lp 6.912
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) INFOSOFT SYSTEM Tirane 3,447,777 2012-09-12 2012-09-13 53810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rimb tvsh k 27.4.12 f 27.8.12 s 19558674
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DEGA DOGANES TIRANE Tirane 91,794 2012-09-11 2012-09-13 53910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tvsh dek 22.8.12 nr 5038922 k 2012/290-623
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-09-11 2012-09-13 53510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane linje ne dispozicion gusht 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,083 2012-09-12 2012-09-14 54010160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE dieta sh min 20.9.2012 f 21.12.2011 sh 14.5.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2012-09-17 2012-09-17 54410160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji elektrike nr a 107841 gusht 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-09-14 2012-09-17 53810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh satelitor k 1.3.2012 f 31.8.12 s 107926564
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,579,016 2012-09-13 2012-09-17 54810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dieta sh min 7.5.2012 euro 11311 me kurs 139.6 aut 12.9.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 24,796 2012-09-17 2012-09-18 55210160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE o nate lp 17.9.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 867,200 2012-09-17 2012-09-18 56210160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE page +energji vkm 426 11.8.2011 vkm 759 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 920,517 2012-09-17 2012-09-18 56510160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE B Çobaj page +energji vkm 426 11.8.2011 vkm 759 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,030,318 2012-09-17 2012-09-18 55110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane o nate lp 17.9.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 248,815 2012-09-17 2012-09-18 55410160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE o j orari sh 30.12.2012 lp 17.9.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 32,944 2012-09-17 2012-09-18 54310160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji elektrike nrE- 93589 gusht 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,243,527 2012-09-17 2012-09-18 55510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane o jasht orari sh 01.12.2011 lp 17.9.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 8,544 2012-09-17 2012-09-18 54710160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel gusht 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 42,856 2012-09-17 2012-09-18 54210160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji elektrike nrC-244296 gusht 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 240,134 2012-09-17 2012-09-18 54510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon fat 707269817 4.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 832,601 2012-09-17 2012-09-18 56310160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE A Likaj page +energji vkm 426 11.8.2011 vkm 759 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 38,995 2012-09-17 2012-09-18 54610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon fat 707269670 4.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 789,997 2012-09-17 2012-09-18 54110160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji elektrike nr t -080144 gusht
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 33,356 2012-09-17 2012-09-18 55010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page lp 17.9.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 878,544 2012-09-17 2012-09-18 56110160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE R Tuci page +energji vkm 426 11.8.2011 vkm 759 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 960,363 2012-09-17 2012-09-18 56410160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE V Valera page +energji vkm 426 11.8.2011 vkm 759 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) KRIJON Tirane 1,045,920 2012-09-17 2012-09-18 53710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat up 30.3.12 njf 16.5.2012 k 12.6.12 f 9.8.12 s 03302657 fh 10.8.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 868,414 2012-09-18 2012-09-19 57210160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE si shendeti vkm 11.8.2011 euro 6067 me kurs 142 E Prençi
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 117,234 2012-09-18 2012-09-19 55310160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE tatim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 165,816 2012-09-18 2012-09-19 55610160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE tatim