Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,459,915 2012-09-18 2012-09-19 57410160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE si shendeti vkm 11.8.2011 euro 13306 me kurs 142 A Hanelli
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 46,000 2012-09-18 2012-09-19 56610160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE nd ek sh 03.9.2012 lp 18.9.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,040,518 2012-09-18 2012-09-19 56910160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE si shendeti vkm 11.8.2011 euro 7279 me kurs 142 E Kaleci
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 522,218 2012-09-18 2012-09-19 57110160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE si shendeti vkm 11.8.2011 euro 3629 me kurs 142 P Bushi
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 680,548 2012-09-18 2012-09-19 57010160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE si shendeti vkm 11.8.2011 euro 4744 me kurs 142 E Dervina
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 868,414 2012-09-18 2012-09-19 57310160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE si shendeti vkm 11.8.2011 euro 6067 me kurs 142 H Çera
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 51,960 2012-09-19 2012-09-20 54910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane uje gusht 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,000 2012-09-19 2012-09-24 56010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera k 15.7.12 f 31.8.12 s 53470715
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 201,660 2012-09-19 2012-09-24 557/10160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane SHERB interneti kv 2.3.12 f 31.8.12 s 109480474
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 25,546 2012-09-19 2012-09-24 55910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane SHERB SATELITOR KONT 21.8.2012 f 5.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 39,950 2012-09-19 2012-09-24 55810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh interneti k 2.7.12 f 31.8.12 s 109480478
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 55,836 2012-09-27 2012-09-28 58110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane shp f veçante sh 23.7.2012 lp 25.9.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 289,884 2012-09-27 2012-09-28 58010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane shp f vecante sh 23.7.12 lp 25.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,323,254 2012-09-27 2012-09-28 57510160792012 602 APARATI I POLICISE TIRANE R Voshtina page +energji vkm 426 11.8.2011 vkm 759 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 38,414 2012-09-27 2012-09-28 58210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 61,764 2012-09-03 2012-09-04 51010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat gusht 2012,liste dt 01.08.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 28,643,089 2012-09-03 2012-09-04 50710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat gusht 2012,liste dt 01.08.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SINDIKATA PUNONJESVE POLICISE SHTETIT Tirane 51,820 2012-09-03 2012-09-04 51310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kuote sindikata
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 49,432 2012-09-03 2012-09-04 50910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat gusht 2012,liste dt 01.08.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DREJT.SIG.SHOQERORE LEZHE Tirane 11,301 2012-09-03 2012-09-04 51210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndalese debitor Arben Dashi
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,980,542 2012-09-03 2012-09-04 50810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat gusht 2012,liste dt 01.08.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 26,447 2012-09-03 2012-09-04 50610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 64,648 2012-10-02 2012-10-02 58610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat shtator 2012,liste dt 01.10.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 28,632,491 2012-10-02 2012-10-02 58310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat shtator 2012,liste dt 01.10.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 49,063 2012-10-02 2012-10-02 58510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat shtator 2012,liste dt 01.10.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,853,949 2012-10-02 2012-10-02 58410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat shtator 2012,liste dt 01.10.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) C M A ALBANIA SH P K Tirane 399,182 2012-09-26 2012-10-03 57810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rimb tvsh k 2007/143691 f 4.7.12 s 6814784
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 70,576 2012-09-27 2012-10-04 57710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rimb tel gusht 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 148,675 2012-10-04 2012-10-04 59010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat shtator 2012,liste dt 04.10.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 87,472 2012-10-04 2012-10-04 59110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat shtator 2012,liste dt 01.10.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 347,681 2012-09-27 2012-10-04 57910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel gusht 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 43,263 2012-09-27 2012-10-04 57610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tiranerimb tel lp 24.9.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 20,000 2012-10-08 2012-10-09 58810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd debitor Bajram Hajdarmataj lp shtator 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SINDIKATA PUNONJESVE POLICISE SHTETIT Tirane 51,170 2012-10-08 2012-10-09 58910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kuote sindikata
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,000,500 2012-10-10 2012-10-12 59910160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane transferte sh 6.1.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,899,722 2012-10-10 2012-10-12 59710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd ek sh 20.12.2011 aut 9.10.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 343,800 2012-10-10 2012-10-12 59310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd ek sh 28.8.2012 lp 9.10.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 50,000 2012-10-10 2012-10-12 59210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd ek sh 25.9.2012 lp 9.10.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 904,306 2012-10-12 2012-10-15 61310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ore suplementare,V.K.M nr 472 dt 02.07.2011,urdher nr 6786 dt 22.121.2011,urdher nr 6947 dt 28.12.2012,liste dt 12.10.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 298,523 2012-10-12 2012-10-15 61410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ore suplementare,VKM nr 472 dt 02.07.2011, urdher nr 6786 dt 22.121.2011,urdher nr 6947 dt 28.12.2012,liste dt 12.10.2012