Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 78,402 2012-11-23 2012-11-26 71110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane o nate sh 21.11.12 lp 22.11.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,276,473 2012-11-23 2012-11-26 71010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane o nate sh 21.11.12 lp 22.11.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 70,243 2012-12-03 2012-12-04 72810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat nentor 2012,liste dt 03.12.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 49,063 2012-12-03 2012-12-04 72710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat nentor 2012,liste dt 03.12.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 27,802,864 2012-12-03 2012-12-04 72510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat nentor 2012,liste dt 03.12.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,449,112 2012-12-03 2012-12-04 72610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat nentor 2012,liste dt 03.12.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 88,925 2012-12-06 2012-12-06 73910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 574 me kurs 142.9 sig shendeti vkm 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 507,050 2012-12-06 2012-12-06 74110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 3500 me kurs 142.9 page vkm 11.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 507,050 2012-12-06 2012-12-06 74310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 3500 me kurs 142.9 page vkm 11.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 435,600 2012-12-06 2012-12-06 744/110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 3000 me kurs 142.9 page vkm 11.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 507,050 2012-12-06 2012-12-06 74010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 3500 me kurs 142.9 page vkm 11.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 435,600 2012-12-06 2012-12-06 74510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 3000 me kurs 142.9 page vkm 11.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 435,600 2012-12-06 2012-12-06 74610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 3000 me kurs 142.9 page vkm 11.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 507,050 2012-12-06 2012-12-06 74410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 3500 me kurs 142.9 page vkm 11.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 507,050 2012-12-06 2012-12-06 74210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 3500 me kurs 142.9 page vkm 11.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 649,950 2012-12-07 2012-12-07 749/10160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 4500 me kurs 142.9 page vkm 11.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 696,915 2012-12-06 2012-12-07 75110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane DIF PAGE lp 6.12.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 292,251 2012-12-06 2012-12-07 75210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dif page lp 6.12.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 149,800 2012-12-06 2012-12-07 74810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 1000 me kurs 142.9 page vkm 11.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 435,600 2012-12-06 2012-12-07 74710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 3000 me kurs 142.9 page vkm 11.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 280,650 2012-12-06 2012-12-07 75010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 2500 me kurs 142.9 page vkm 11.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 50,030 2012-12-08 2012-12-10 76410160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T CEZ k E93589 nentor 12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 49,554 2012-12-08 2012-12-10 76510160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T CEZ k c 244296 nentor 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 957,400 2012-12-08 2012-12-10 76710160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T CEZ k A107841 viti 2011 2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 664,449 2012-12-08 2012-12-10 76310160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T CEZ nentor 2012 FAT 4.12.2012 s 133237256
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2012-12-08 2012-12-10 76610160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T CEZ k A 107841 nentor 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000,500 2012-12-07 2012-12-10 78010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane transf sh 6.1.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) JUNIK Tirane 12,816,850 2012-11-21 2012-12-13 2110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndertim god kv 7.6.2011 f 16.11.2012 s 06430951 sit 16.11.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 201,660 2012-11-20 2012-12-13 65610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane SHERB interneti kv 2.3.12 f 28.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BEN ALB Tirane 235,000 2012-11-21 2012-12-13 23510160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pajisje up 19.9.12 pv 20.9.12 f 20.9.12 s 04865212 fh 20.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,401,600 2012-11-16 2012-12-13 69410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dieta lp14.11.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 39,950 2012-11-21 2012-12-13 68110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh interneti k 2.7.12 f31.10.12 s 105226232
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BREGU - SHA Tirane 10,126,902 2012-11-21 2012-12-13 67510160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tvsh k 2011/275-99 f 1.11.2012 s 88213167
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ROLAND NANO Tirane 10,000 2012-11-21 2012-12-13 70810160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pajisje v 18.12.2006 lp 21.11.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 39,950 2012-11-21 2012-12-13 65710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh interneti k 2.7.12 f 28.9.2012 s 105224821
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,131,500 2012-11-20 2012-12-13 69510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dieta lp 14.11.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,000 2012-12-14 2012-12-14 80010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nr 658 sh 13.12.2012 lp 13.12.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 9,000 2012-12-14 2012-12-14 80110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nr 658 sh 13.12.2012 lp 13.12.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,338,000 2012-12-14 2012-12-14 79810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane f i veçante nr 658 sh 13.12.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,059 2012-12-14 2012-12-14 79710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dif page sh 13.12.2012 lp 13.12.2012