Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,557,000 2012-12-14 2012-12-14 79910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nr 658 sh 13.12.2012 lp 13.12.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 658,000 2012-12-14 2012-12-14 80210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim shp
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 487,902 2012-12-07 2012-12-18 73810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans f 2.11.12 s 111145875
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 16,434 2012-12-07 2012-12-18 79110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane lc sh 7.12.12 euro 115 me kurs 142.9
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) KRIJON Tirane 2,242,380 2012-12-07 2012-12-18 65310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat kv 12.6.12 f 10.10.12s 04735103 fh 10.10.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) MEDI - TEL Tirane 1,544,160 2012-12-07 2012-12-18 71710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat up 28.6.12 njf 5.7.12 k 17.7.12 f 5.11.12 s 89410677 fh 12.11.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 100 2012-12-08 2012-12-18 77110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,739 2012-12-07 2012-12-18 78210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dhl f 22.11.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,000 2012-11-27 2012-12-17 66010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera kv 15.7.12 f 30.9.12 s 90136937
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 20,348 2012-11-27 2012-12-17 71510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel f 1.11.2012 s 36716519
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) T A SH I Tirane 8,300 2012-11-27 2012-12-17 69310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat up 17.10.2012 pv 17.10.2012 f 18.10.2012 s 04715166 fh 23.10.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 144,000 2012-11-27 2012-12-17 67210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera kv 15.5.12 f 31.10.2012 s 03010153
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 144,000 2012-11-27 2012-12-17 71610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera kv 15.5.12 f 30.9.12 s 03010126
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) GEZIM HIDRI Tirane 156,400 2012-11-27 2012-12-17 69010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat up 3.10.12pv 17.10.12 f 18.10.12 s 3033615 fh 18.10.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 5,000 2012-12-06 2012-12-17 73410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane Martin Pellimbi vendim gjyqi v 25.2.2008 sh 24.9.12 v 7.4.12 sh 5.12.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-11-27 2012-12-17 67410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel f 31.10.2012 s 90141132
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DAUT DALLASHI Tirane 169,800 2012-11-27 2012-12-17 68710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh up 19.9.12 pv 26.9.12 f 24.10.12 s 6029663
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 12,000 2012-11-27 2012-12-17 69210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pritje prog 27.9.12 f 27.9.12 s 5389571
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,536,200 2012-12-06 2012-12-17 75310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dieta euro 18000 me kurs 140.9 aut 5.12.12 sh 10.5.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) KRIJON Tirane 381,960 2012-11-27 2012-12-17 65210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat kv 12.6.12 f 10.10.12 s 04735104 fh 10.10.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,450 2012-12-06 2012-12-17 72110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh up 29.10.12 pv 29.10.12 lp 5.12.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 201,660 2012-11-23 2012-12-17 68010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane SHERB interneti kv 2.3.12 f 31.10.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 34,848 2012-11-27 2012-12-17 71410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel f 2.11.2012 s708226392
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN COURIER Tirane 5,470 2012-11-27 2012-12-17 69110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pag dogane up 27.9.12 pv 27.9.12 f 28.9.12 s 04315203
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 230,208 2012-11-27 2012-12-17 71310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel f 2.11.2012 s 708219778
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 19,750 2012-12-06 2012-12-17 72310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh up 1.11.2012 pv 1.11.2012 f 7.11.2012 s 3033596
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) EVEREST / MAT Tirane 75,144 2012-11-27 2012-12-17 68910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat up 3.10.12 pv 15.10.12 f 17.10.12 s 05642619
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 325,761 2012-11-27 2012-12-17 65910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel f 2.10.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) JUKLO Tirane 491,155 2012-12-06 2012-12-17 73710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane transport helik up 15.5.12 pv 15.5.12 f 7.6.12 s 01219228
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-12-08 2012-12-19 76010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbim satelitor,kontrate nr15/4 1.3.12 f 30.11.12 s 107927234
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 39,950 2012-12-08 2012-12-20 76210160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh kv 2.7.12 f 30.11.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) PEGASUS SHPK Tirane 1,494,000 2012-12-08 2012-12-20 65410160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat up 30.3.12 njf 16.5.12 k 5.6.12 f 3.10.12 s 54783179 fh 10.10.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BESNIK SHEFIK DIBRA Tirane 42,360 2012-12-08 2012-12-20 77810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pritje prog 22.6.12 f 25.6.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 15,888 2012-12-08 2012-12-20 78510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel nentor 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SOTIR BELLOVODA Tirane 170,000 2012-12-08 2012-12-20 75510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera k 15.3.2012 f 5.12.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 201,660 2012-12-08 2012-12-20 76110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh nentor 2012 f 5.12.12 f30.11.201
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 96,500 2012-12-08 2012-12-20 71910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh up 26.10.12 pv 26.10.12 f 27.10.12 s 0010082 fh 28.10.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,000 2012-12-08 2012-12-20 71810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera f 31.10.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 36,601 2012-12-08 2012-12-20 77610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel tetor 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 496,500 2012-12-08 2012-12-20 77410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dieta lp 6.12.12