Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 131,850 2012-10-10 2012-10-16 60010160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pajisje vkm 11.8.2011 f 1.9.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 461,645 2012-10-10 2012-10-16 59610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane oponence tek k 275-099/2011 f 3.10.2012 s 00881424
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,240,311 2012-10-10 2012-10-16 59810160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pajisje up 19.4.12 k 27.6.2012 f 28.8.12 fh 15.9.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DOGANA RINAS Tirane 468,458 2012-10-10 2012-10-16 60110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane çdog malli k 27.6.12 dek dog 9.10.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 133,647 2012-10-16 2012-10-16 61510160792012 600 Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) TRINITY TRADE COMPANY Tirane 5,000,000 2012-10-16 2012-10-22 59410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pajisje up 2.4.12 njf 17.5.12 k 18.6.12 f 25.9.12 s 89258924 fh 28.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) TIRANA INTERNATIONAL AIRPORT SHPK Tirane 169,348 2012-10-18 2012-10-24 63310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pag tvsh k 13.4.12 f 17.10.2012 s 03239464
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BEN ALB Tirane 50,000 2012-10-22 2012-10-26 62810160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh up 12.9.12 pv 17.9.12 f 17.9.12 s 04865211
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) GSA Tirane 329,280 2012-10-22 2012-10-26 62310160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat up 28.5.12 pv 3.9.12 f 12.9.12 s 00969723 fh 18.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-10-22 2012-10-26 60410160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel shtator 12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RITVAN ASLLANI Tirane 47,460 2012-10-22 2012-10-26 62510160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat up 13.8.12 pv 30.8.12 f 4.9.12 s 4469982 fh 4.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBAMEDIA Tirane 1,686,120 2012-10-23 2012-10-26 61110160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat up 15.5.12 njf 27.6.12 k 17.7.12 f 28.8.12 s 01284875 fh 28.8.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 59,400 2012-10-22 2012-10-26 62710160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh up 4.9.12 pv 12.9.12 f 14.9.12 s 03429755
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SAER MEDICAL Tirane 120,000 2012-10-22 2012-10-26 61010160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh kv 5.3.12 f 17.8.12 s 01436630
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) KRIJON Tirane 5,586,840 2012-10-22 2012-10-26 53610160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat lab up 30.3.12 njf 16.5.12 k 12.6.12 f 9.8.12 s 03302658 fh 10.8.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BESIM RESULAJ Tirane 174,999 2012-10-22 2012-10-26 60610160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera k-sh k 24.2.2012 f 4.10.2012 s 5939662
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 22,388 2012-10-22 2012-10-26 60310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera tatim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-10-22 2012-10-26 60910160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh kv 1.3.2012 f 30.9.12 s 107916245
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) NO LIMITS Tirane 405,700 2012-10-22 2012-10-26 62410160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat up 22.6.12 pv 3.9.12 f 19.9.12 s 03735932;34 fh 25.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 81,000 2012-10-22 2012-10-26 60710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera ap Mark Smakaj kv 30.3.12 lp tetor 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,000 2012-10-22 2012-10-26 60810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera tatim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CICERONI Tirane 132,900 2012-10-22 2012-10-26 62610160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane printime up 4.9.12 pv 4.9.12 f 4.9.12 s 04749885 fh 4.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ILIR KOTONI Tirane 8,800 2012-10-22 2012-10-26 63010160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane printime up 19.9.12 pv 19.9.12 f 19.9.12 s 0005682
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SOTIR BELLOVODA Tirane 170,000 2012-10-23 2012-10-26 60510160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera kv 15.3.2012 f 1.10.2012 s 5984800
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) PETRIT BEQAJ Tirane 162,500 2012-10-22 2012-10-26 62910160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh up 19.9.12 pv 20.9.12 f 24.9.12 s 6156463
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 201,492 2012-10-22 2012-10-26 60210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera ambienti kv 19.7.12 lp tetor 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) COFFEE CLUB Tirane 14,000 2012-10-22 2012-10-26 62210160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pritje up 138.12 pv 13.8.12 f 27.8.12 s 02751859
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) PETCOR INTERNATIONAL Tirane 472,500 2012-10-22 2012-10-26 62110160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh kv 29.2.12 f 5.10.2012 s 87720416
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 708,706 2012-10-26 2012-10-29 63510160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dieta sh 25.6.12 aut 26.10.2012 euro 5037 me kurs 140.7
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 10,829 2012-10-29 2012-10-30 63810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel shtator 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 62,223 2012-10-29 2012-10-30 64010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel shtator 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 35,079 2012-10-29 2012-10-30 63910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel shtator 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 222,261 2012-10-29 2012-10-30 63610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel shtator 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,136 2012-10-29 2012-10-30 63710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel shtator 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 51,960 2012-10-22 2012-10-23 62010160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane uje shtator 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 23,446 2012-10-22 2012-10-23 61210160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji A Kuçani g-sh
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 47,930 2012-10-22 2012-10-23 61710160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji (F dajt) shtator12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 52,096 2012-10-22 2012-10-23 61810160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji shtator12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 716,801 2012-10-22 2012-10-23 61610160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji shtator12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 340 2012-10-22 2012-10-23 61910160792012 1016079 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji (ipsh) shtator12