Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-06-05 2012-06-11 31510160792012 602-aparati i drejt se pergj te policise telefon linje ne dispozicion maj 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) IDEA COMUNICATION Tirane 97,920 2012-06-05 2012-06-11 32410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh satelitor misioni afganistan up 19.3.2012 pv 21.3.2012 k 7.5.2012 raport pranimi 28.5.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 22,980 2012-06-05 2012-06-11 32310160792012 602-aparati i drejt se pergj te policise tatim qeraje A kuçani
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-06-06 2012-06-11 32510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbim satelitor,kontrate v 1.3.2012 f 31.5.2012 s 81686765
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) GSA Tirane 480,000 2012-06-05 2012-06-11 31910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh up 30.4.2012 pv 2.5.2012 f 17.5.2012 s 00969809
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 143,200 2012-06-06 2012-06-11 31610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh interneti maj 2012 kv 2.5.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 201,660 2012-06-06 2012-06-11 31710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh interneti kv 2.3.2012 f 9.5.2012 s 105216788
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 720,000 2012-06-06 2012-06-11 32910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane aparatura me qera k 184 15.5.2012 f 31.5.2012 s 03010008
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SOKOL KADARE Tirane 169,800 2012-06-05 2012-06-11 32010160792012 602-aparati i drejt se pergj te policise mat up 11.4.2012 pv 16.4.2012 f 30.4.2012 s 6050304 fh 30.4.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Tirane 670,619 2012-06-11 2012-06-12 34610160792012 1016079 602-APARATI I DREJT SE PLOCISE energji f 4.6.2012 ws 126890612 KONT T080144
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Tirane 48,618 2012-06-11 2012-06-12 34810160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji elektrike nrC-244296m fat maj 4.6. 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Tirane 51,950 2012-06-11 2012-06-12 34510160792012 602-aparati i drejt se pergj te policise uje maj 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Tirane 2,116 2012-06-11 2012-06-12 34910160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji elektrike nr A-107841m fat maj 4.6. 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Tirane 52,180 2012-06-11 2012-06-12 34710160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji elektrike nr E-093589m fat maj 4.6. 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 503,866 2012-04-23 2012-04-25 22710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon mars 12 fat 107601851 02.04.2012 kodi 1027209
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,000 2012-04-23 2012-04-25 23110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim ne burim qera aparatura
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 61,236 2012-04-19 2012-04-25 22610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rimbursim telefoni,liste dt 19.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 44,752 2012-04-19 2012-04-25 22310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,kodi 1334285291,fat dt 05.04.2012,seri 705157098
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SOTIR BELLOVODA Tirane 170,000 2012-04-23 2012-04-25 22910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera vend.aparatura kont 100,101 15.03.2012 fat 168,169 02.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BESIM RESULAJ Tirane 174,999 2012-04-23 2012-04-25 22810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera vend.aparatura kont 82 24.02.2012 fat 1 03.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 193,662 2012-04-19 2012-04-25 22410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,kodi 1334287610,fat dt 05.04.2012,seri 705157322
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 47,088 2012-04-19 2012-04-25 22510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rimbursim telefoni,liste dt 19.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 81,000 2012-04-23 2012-04-25 23010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera vend.aparatura ne favor te Mark Smakaj kont 113 30.03.2012 mbajtur tatimi ne burim liste pagese
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DERBI-E Tirane 305,000 2012-02-13 2012-02-16 6210160792012 230-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane studim projektim,kontrate nr 7/2 dt 12.01.2011 ne vazhdim,fat nr 2 dt 31.01.2012,seri 87481875
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) INSIG Dega Tirane Tirane 3,013,560 2012-02-13 2012-02-16 6110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane siguracione jete,shtese kontrate nr 172 dt 17.01.2012,urdher nr 826 dt 06.02.2012,fat nr 2,7 dt 17.01.2012,seri 88308957
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,210,600 2012-02-07 2012-02-16 7210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dieta,liste dt 06.02.2012akr649
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DOGANA DURRES Tirane 5,371,379 2012-02-10 2012-02-16 6810160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane cdoganim,kontrate nr 253-645 ne 2010 ne vazhdim,deklarate nr 3364 dt 18.01.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,071,380 2012-02-07 2012-02-16 7110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dieta,liste dt 06.02.2012akr649
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) JUNIK Tirane 38,043,859 2012-02-07 2012-02-16 6210160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndertim godine,kontrate nr 40/4 dt 07.06.2011 ne vazhdim,sit nr 3 dt 31.01.2012,fat nr 1 dt 31.01.2012,seri 01099901
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SINDIKATA PUNONJESVE POLICISE SHTETIT Tirane 39,105 2013-01-10 2013-01-10 710160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici ndalesa per sindikaten lp 10.1.2013
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,910,971 2013-01-10 2013-01-10 110160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici paga dhjetor 12,nr 432;418
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 70,243 2013-01-10 2013-01-10 410160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici paga dhjetor 12,nr 432;418
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,120,878 2013-01-10 2013-01-10 210160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici paga dhjetor 12,nr 432;418
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 49,063 2013-01-10 2013-01-10 310160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici paga dhjetor 12,nr 432;418
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 20,531 2013-01-10 2013-01-10 610160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici ndalesa debitor lp 10.1.2013
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 33,612 2013-01-15 2013-01-15 1010160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici tatim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA CREDINS Tirane 28,221 2013-01-15 2013-01-15 1310160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici dif page lp 11.12.2013
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 52,421 2013-01-15 2013-01-15 910160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici dif grade lp 11.12.2013
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 182,175 2013-01-15 2013-01-15 1110160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici dif page lp 11.12.2013
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 250,076 2013-01-15 2013-01-15 810160792013 Aparat.Drejto.Pergji.Polici dif grade lp 11.12.2013