Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 68,932 2012-12-08 2012-12-20 77510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel lp tetor 12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 22,388 2012-12-08 2012-12-20 73310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim a kucani
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) PEGASUS SHPK Tirane 2,500,000 2012-12-08 2012-12-20 73510160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh up 30.1.2012 njf 23.2.2012 k 5.3.12 f 22.11.12s 54784018
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) FATOS ALIMADHI Tirane 900 2012-12-08 2012-12-20 77010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane Bukurosh Teqja v gjyqi v 16.10.2009 sh 6.12.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BESIM RESULAJ Tirane 174,999 2012-12-08 2012-12-20 75410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera k 24.2.12 f 5.12.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,000 2012-12-08 2012-12-20 75710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DREJTORIA E PERGJITHSHME RTSH Tirane 288,000 2012-12-08 2012-12-20 75910160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera k 15.5.12 f 30.11.12 s 03010180
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) XHENIS-SH Tirane 17,160 2012-12-08 2012-12-20 77910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pritje prog 22.6.12 f 25.6.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) PETCOR INTERNATIONAL Tirane 472,500 2012-12-08 2012-12-20 772/10160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kv 29.2.12 f 6.12.12 s 87720436
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) COFFEE CLUB Tirane 7,000 2012-12-08 2012-12-20 72010160792012 600-Aparatid .Drejt.Poli.Tirane pritje up 1.11.2012 pv 1.11.2012 f 1.11.201 s 04727558
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 823,100 2012-12-08 2012-12-20 77710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane v gjyqi v 6.4.11 lp 7.12.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 40,450 2012-12-08 2012-12-20 78410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel nentor 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 81,000 2012-12-08 2012-12-20 75610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera tetor dhjetor lp 5.12.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) M I R G E E R A L B Tirane 128,580 2012-12-08 2012-12-20 72410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dok up 12.11.12 pv 12.11.12 f 13.11.12 s 85744347
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 600 2012-12-08 2012-12-20 72210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) MIKUKA Tirane 24,500 2012-12-08 2012-12-20 76910160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh kv 2.7.12 f 19.11.2012s 87197128
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 597,500 2012-12-08 2012-12-20 77310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dieta lp 6.12.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 201,492 2012-12-08 2012-12-20 73210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera kv Astrit Kuçani
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 27,800,000 2012-12-08 2012-12-20 73610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kamera up 20.6.12 njf 28.8.12 k 9.10.12 f 30.11.12 s 53483371
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-12-08 2012-12-20 78110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel nentor 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 77,149 2012-12-08 2012-12-20 78310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel lp tetor 12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) M I R G E E R A L B Tirane 273,000 2012-12-10 2012-12-26 68810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dok up 27.9.12 pv 4.10.12 f 22.10.12 s 85744345
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ROLAND NANO Tirane 220,000 2012-12-10 2012-12-26 76910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane v gjyqi v 1.12.2011 Ilir LIanaj
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,100 2012-11-09 2012-12-03 67310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane zhdoganim malli k 29.5.12 k 27.6.12sh 9.11.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,001,111 2012-11-09 2012-12-03 66610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans 14183.65 me kurs 140 pajisje draft L/C k 27.6.12 sh 14.9.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 263,724 2012-12-12 2012-12-12 79410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ore nate sh 11.12.2012 lp 11.12.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 84,730 2012-12-12 2012-12-12 79210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page e prapambetur lp 11.12.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SINDIKATA PUNONJESVE POLICISE SHTETIT Tirane 48,615 2012-12-11 2012-12-12 73110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kuote sindikata
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 14,075 2012-12-12 2012-12-12 79510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane o nate sh 11.12.2012 lp 11.12.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 30,866 2012-12-12 2012-12-12 79610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,050 2012-12-11 2012-12-12 78810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dite festash vkm 3.2.2010 lp 7.12.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 51,960 2012-12-10 2012-12-12 76810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane UJE nentor 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,796,381 2012-12-11 2012-12-12 78910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dite festash vkm 3.2.2010 lp 7.12.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 264,145 2012-12-11 2012-12-12 79010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 573,499 2012-12-11 2012-12-12 78610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dite festash vkm 3.2.2012 lp 7.12.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 20,000 2012-12-11 2012-12-12 73010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd debitor Bajram Hajdarmataj lp shtator 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 14,122 2012-11-14 2012-12-12 68210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dhl up 27.9.12 pv 27.9.12 f 27.9.12 s 105424394s
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,384 2012-12-11 2012-12-12 78710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dite festash vkm 3.2.2010 lp 7.12.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 39,375 2012-12-12 2012-12-12 79310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane shp sh 12.12.2012 12.12.2012 Genc Bega
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) JUNCAJ PETROL Tirane 225,000 2012-12-10 2012-12-24 75810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera kv 30.3.12 f 5.12.12 s 87186685