Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 28,186,708 2012-11-01 2012-11-02 64110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat shtator 2012,liste dt 01.11.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 49,063 2012-11-01 2012-11-02 64310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat tetor 2012,liste dt 01.10.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,023,551 2012-11-01 2012-11-02 64210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat tetor 2012,liste dt 01.11.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 70,243 2012-11-01 2012-11-02 64410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat tetor 2012,liste dt 01.10.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 741,911 2012-11-06 2012-11-07 66410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dif page lp 5.11.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SINDIKATA PUNONJESVE POLICISE SHTETIT Tirane 49,895 2012-11-08 2012-11-09 64710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kuote sindikata
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 397,460 2012-11-09 2012-11-09 66510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dif page lp 9.11.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ROLAND NANO Tirane 30,000 2012-10-30 2012-11-12 63410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane v gjyqi v 1.12.2011 Ilir LIanaj
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 886,120 2012-11-09 2012-11-13 66810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 6157me kurs 142.8 sh p vkm 11.8.2011 ; vkm 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 773,450 2012-11-09 2012-11-13 67110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 5368 me kurs 142.8 sh p vkm 11.8.2011 ; vkm 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 874,696 2012-11-09 2012-11-13 66910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 6077 me kurs 142.8 sh p vkm 11.8.2011 ; vkm 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 20,000 2012-11-08 2012-11-13 64610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndalese per debitorin Bajram Hajdermataj lp tetor 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 839,852 2012-11-09 2012-11-13 67010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 5833 me kurs 142.8 sh p vkm 11.8.2011 ; vkm 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 684,820 2012-11-14 2012-11-14 68410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 4754 me kurs 142.6 sh p vkm 11.8.2011 ; vkm 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 873,480 2012-11-14 2012-11-14 68510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 6077 me kurs 142.6 sh p vkm 11.8.2011 ; vkm 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,046,311 2012-11-14 2012-11-14 68310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 7289 me kurs 142.6 sh p vkm 11.8.2011 ; vkm 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 927,098 2012-11-14 2012-11-14 68610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 6453 me kurs 142.6 sh p vkm 11.8.2011 ; vkm 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 525,821 2012-11-16 2012-11-16 69810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 3639 me kurs 142.6 sh p vkm 11.8.2011 ; vkm 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 936,367 2012-11-16 2012-11-16 69710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 6518 me kurs 142.6 sh p vkm 11.8.2011 ; vkm 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,507,408 2012-11-16 2012-11-16 70010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans $ 13326 me kurs 112.6 sh p vkm 11.8.2011 ; vkm 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 873,480 2012-11-16 2012-11-16 69910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 6077 me kurs 142.6 sh p vkm 11.8.2011 ; vkm 8.7.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DOGANA RINAS Tirane 2,579,449 2012-11-06 2012-11-19 65510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tvsh kv 2012/290-263 dekl dog 11.10.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 20,050 2012-11-06 2012-11-19 63910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane çdoganim k 29.5.12 sh 25.6.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 201,492 2012-11-08 2012-11-21 65010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera ambienti kv 19.7.12 tatim lp 5.11.12 Astrit Kuçani
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DAED SHPK Tirane 1,033,176 2012-11-08 2012-11-21 65510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kv f 6.8.12 s 86204049
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 22,388 2012-11-08 2012-11-21 65110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,393,688 2012-11-09 2012-11-22 66710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane trans euro 16708 me kurs 142.8 pajisje k 27.6.12 sh 19.4.12 f 19.9.12 sfh 26.10.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-11-26 2012-11-27 67910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbim satelitor,kontrate nr 7/5 dt 28.02.2011 ne vazhdim,fat nr serie f 31.10.2012 s 107927014
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 51,960 2012-11-21 2012-11-27 69610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane UJE tetor 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 30,777 2012-11-21 2012-11-27 70410160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T CEZ tetor 2012 nr E93589
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 40,794 2012-11-21 2012-11-27 70510160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T CEZ tetor 2012 nr C244296
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 240 2012-11-21 2012-11-27 70610160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T CEZ tetor 2012 nr C244296
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 695,523 2012-11-21 2012-11-27 70310160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T CEZ tetor 2012 FAT 5.11.2012 s 132209853
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 9,757 2012-11-21 2012-11-27 706710160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T CEZ tetor 2012 nr B106942 Astrit Kuçani
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,000,000 2012-11-06 2012-11-08 66110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd financiare vkm 19.9.12 lp 6.11.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2012-11-06 2012-11-08 64810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd ek sh 9.10.12 lp 5.11.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2012-11-06 2012-11-08 64910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd ek sh 16.10.12 lp 5.11.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 86,000 2012-11-06 2012-11-08 66210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd ek sh 12.10.12 lp 6.11.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 288,840 2012-11-06 2012-11-08 66310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane nd ek sh 25.9.12 lp 5.11.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 150,541 2012-11-23 2012-11-26 71210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim