Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,000 2012-06-08 2012-06-20 34110160792012 602-aparati i drejt se pergj te policise qera fibre optike maj 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,611 2012-06-08 2012-06-20 34010160792012 602-aparati i drejt se pergj te policise telefon maj 2012 nr 1334285291
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 20,403 2012-06-08 2012-06-20 34310160792012 1016079 602-APARATI I DREJT SE PLOCISE TELEFON FAT 36657456 DT 01.06.12 KONT C1000871
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,904,750 2012-06-08 2012-06-20 33310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dieta lp 5.6.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DOGANA RINAS Tirane 798,897 2012-06-08 2012-06-20 34410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ç doganim deklerate 1205 8.6.2012 f 30.5.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 365,904 2012-06-08 2012-06-20 33510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kompesim ushimi sh 5.3.2012 lp 7.6.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 261,184 2012-06-11 2012-06-21 35110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tiranem kompesim ushqimi lp 11.6.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 598,752 2012-06-11 2012-06-21 35010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tiranem kompesim ushqimi lp 11.6.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 43,410 2012-06-12 2012-06-22 35410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rim tel maj 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 58,816 2012-06-12 2012-06-22 35510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rimb tel maj 2012 lp 12.6.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 486,805 2012-06-12 2012-06-22 35210160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane$ 4206 me kurs 114.10 leke transferte vkm 426 11.8.2011 sh 12.6.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 382,078 2012-06-12 2012-06-22 35310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon maj 2012 kodi ab 1027209
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) GECI Tirane 133,368 2012-06-14 2012-06-26 35910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pritje prog 12.4.2012 f 13.4.2012 s01888471
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DAED SHPK Tirane 2,371,619 2012-06-14 2012-06-26 35610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tvsh k v 2011/272-123 projekti ipa f 4.6.2012 s 86204044
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 50,000 2012-06-14 2012-06-26 36010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane vendim gjyqi v 2409 27.4.20121 v 648 18.3.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 201,660 2012-06-14 2012-06-26 35710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh interneti kv 2.3.2012 f 30.5.2012 s 10521956230
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 630,000 2012-06-15 2012-06-27 36210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kancelari up 17.2.2012 njf 7.5.2012 k 28.5.2012 f 8.6.2012 s 80401970 fh 8.6.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) VIKTOR BASHARI Tirane 30,000 2012-06-15 2012-06-27 35810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pritje prog 15.5.2012 f 16.5.2012 s 0009802
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2012-06-27 2012-06-28 371 10160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndihme ek sh 207
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 130,000 2012-06-27 2012-06-28 37110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndihme ek sh 207
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,850,500 2012-06-27 2012-06-28 37210160792012 606-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane shp sekrete sh 28/k dt 6.1.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) COFFEE CLUB Tirane 14,000 2012-06-18 2012-06-28 36610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pritje up 15.3.2012 pv 16.3.2012 f 27.3.2012 s 01168468
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) AGRON QYTYKU Tirane 235,000 2012-06-18 2012-06-29 36710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh up 11.6.2012 pv 13.6.2012 f 13.6.2012 s 2733749
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) E V F A R M Tirane 59,632 2012-06-18 2012-06-29 36810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ilaçe up 23.5.2012 pv 24.5.2012 f 24.5.2012 s 030706499 fh 24.5.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BEN ALB Tirane 235,000 2012-06-18 2012-06-29 37010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pajisje up 11.6.2012 pv 13.6.2012 f 13.6.2012 s 01506337 fh 13.6.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) PAJTIM VERLAKU Tirane 13,100 2012-06-18 2012-06-29 367/110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat up 11.6.2012 pv 12.6.2012 f 12.6.2012 s 4127441 fh 12.6.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BUJAR SHEHAJ Tirane 54,000 2012-06-18 2012-06-29 36910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pritje up 23.5.2012 pv 24.5.2012 f 25.5.2012 s 5389700
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,031,648 2012-07-24 2012-08-01 45410160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pajisjetrans perfituesi Salviol up 19.4.12 nj 20.4.12 k 29.5.12 f 29.5.12 euro 28668.75 me kurs 140.3
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DREJT.SIG.SHOQERORE LEZHE Tirane 15,000 2012-08-02 2012-08-02 46410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndalese debitor Arben Dashi
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SINDIKATA PUNONJESVE POLICISE SHTETIT Tirane 51,820 2012-08-02 2012-08-02 46510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kuote sindikata
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 28,484,458 2012-08-01 2012-08-02 45910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat korrik 2012,liste dt 01.08.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) TAHIR SHEHI (L21602025F) Tirane 146,800 2012-07-25 2012-08-02 44610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat up 22.6.12 pv 22.6.12 f 27.6.12 s 6052952 fh 28.6.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 48,295 2012-08-01 2012-08-02 46110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat korrik 2012,liste dt 01.08.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CACTTUS Tirane 1,867,440 2012-07-25 2012-08-02 45310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pajisje up 18.5.12 njf 18.6.12 k 18.6.12 f 20.6.12 s 03311256 fh 27.6.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 19,865 2012-07-25 2012-08-02 45110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tel k C1000871 qershor 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,474,507 2012-08-01 2012-08-02 46010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat korrik 2012,liste dt 01.08.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 61,764 2012-08-01 2012-08-02 46210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat korrik 2012,liste dt 01.08.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ABCOM Tirane 201,660 2012-07-25 2012-08-02 45210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh interneti kv 2.3.12 f 30.6.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) TAHIR SHEHI (L21602025F) Tirane 340,600 2012-07-25 2012-08-02 44510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mat up 22.6.12 pv 25.6.12 f 26.6.12 s 6052951 fh 26.6.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 60,270,000 2012-07-30 2012-08-06 45810160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pajisje up 7.6.12 njf 13.6.12 k 2.7.12 Draft L/C 25.6.12