Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,685,360 2012-05-18 2012-05-28 29010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane djeta janar 2012 liste pagese 14.05.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,943,160 2012-05-18 2012-05-28 29210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane djeta shkurt 2012 liste pagese 14.05.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,048,000 2012-05-18 2012-05-28 29110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane djeta janar 2012 liste pagese 14.05.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,071,500 2012-05-18 2012-05-28 29310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane djeta shkurt 2012 liste pagese 14.05.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,711,104 2012-05-21 2012-05-29 30110160792012 602+605- APARATI I POLICISE TIRANE KUOTIZACION VJETOR +KOMISION URDHER 142 DT 02.04.12 FAT 53 DT 02.04.12 SHUMA 12000 EURO KURSI 142 LEKE
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 6,566,040 2012-05-21 2012-05-29 30210160792012 602- APARATI I POLICISE TIRANE DIETA ME JASHTE URDHER 151/6 DT 27.01.12 URDHER 1297+129 DT 01.03.12+06.03.12 URDHER 1666+1670 DT 15.03.12 DT 16.03.12 URDHER 1722+1736 DT 19.03.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,190,000 2012-05-21 2012-05-29 29810160792012 602-APARATI I DREJT SE PLOICISE SHERBIM STAELITOR KONT NE VAZHD 15/4 DT 01.03.12 FAT 81686592 DT 30.04.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 20,293 2012-05-22 2012-06-01 28510160792012 1016079 602-APARATI I DREJT SE PLOCISE TELEFON FAT 36647863 DT 01.05.12 KONT C1000871
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 68,320 2012-06-01 2012-06-01 31110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat maj 2012,liste dt 02.06.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 47,845 2012-06-01 2012-06-01 31010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat maj 2012,liste dt 02.06.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 29,250,490 2012-06-01 2012-06-01 30810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat maj 2012,liste dt 01.06.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,526,230 2012-06-01 2012-06-01 30910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat maj 2012,liste dt 02.06.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 81,000 2012-05-22 2012-06-01 28610160792012 1016079 602-APARATI I DREJT SE POLICISE QERA AMBIENTI PAGESE E KTHYER ME USH 230 DT 23.04.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DREJT.SIG.SHOQERORE LEZHE Tirane 15,000 2012-06-01 2012-06-04 31310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndalese debitor Arben Dashi
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SINDIKATA PUNONJESVE POLICISE SHTETIT Tirane 52,630 2012-06-01 2012-06-04 31410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kuote sindikata
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 214,156 2012-05-22 2012-06-05 29610160792012 602-aparati i drejt se pergj te policise telefon prill 2012 fat 705579074 dt 05.05.12 kont 1334287610
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 46,382 2012-05-22 2012-06-05 29710160792012 602-aparati i drejt se pergj te policise telefon prill 2012 fat 705579074 dt 05.05.12 kont 1334287610
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000,900 2012-06-05 2012-06-05 32110160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page e tjera transferte ne valute 7000euro me kurs 142 leke VKM 426 11.08.2011,759 08.07.2009 perfit Ermal Kaleci
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 213,720 2012-06-05 2012-06-05 32210160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane Qera e tjera transferte ne valute 1800$ me kurs 114.9 leke kv 20.2.2011 pv maj 2012 tatim ne burim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 51,950 2012-05-22 2012-06-05 29910160792012 602-aparati i drejt se pergj te policise uje prill fat 1204-159411-1-1 dt 30.04.12
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,920,177 2012-06-05 2012-06-05 32610160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mirmbajte sistemi leter kredi sh 6300/2 dt 14.5.2012 up 20.2.2012 nj f 24.2.2012 k 15.3.2012 Draft L/C 4.6.2012 euro 63420 me kurs 140leke
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,000 2012-05-23 2012-06-06 30610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera fibra optike prill 2012 kont vazhd 392/1 15.07.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BEN ALB Tirane 120,000 2012-05-23 2012-06-06 30010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane blerje paisje up 7 17.01.2012 pv 08.02.2012 fat 334 20.02.2012 fh 14 20.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 49,360 2012-05-23 2012-06-06 30510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rimb telefon prill 2012 liste pagese
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 52,244 2012-05-23 2012-06-06 30410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rimb telefon prill 2012 liste pagese
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DAED SHPK Tirane 838,662 2012-05-23 2012-06-06 30710160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rimb tvsh kont vazhd 2011/272-123 sit 1 10.02.2012 fat 41 08.05.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 527,729 2012-05-23 2012-06-06 30310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon prill 2012 kodi ab 1027209
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DREJT.SIG.SHOQERORE LEZHE Tirane 15,000 2012-06-06 2012-06-07 32710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndalese debitor Arben Dashi
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,000,500 2012-06-06 2012-06-07 33210160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane shp sekrete sh 6.1.2012 aut Fatbardha Buda
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 2,040 2012-06-06 2012-06-07 33010160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji elektrike janar -mars M Ramazani kodi Tr2T120002016786
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SINDIKATA PUNONJESVE POLICISE SHTETIT Tirane 54,000 2012-06-06 2012-06-07 32810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kuote sindikata
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 2,750 2012-06-06 2012-06-07 33110160792012 602-aparati i drejt se pergj te policise uje shkurt -maj M Ramazani
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,000,900 2012-06-08 2012-06-08 34210160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page e tjera transferte ne valute 7000euro me kurs 142 leke VKM 426 11.08.2011,759 08.07.2009 perfit Ervin Dervina
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,520 2012-06-08 2012-06-08 33710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane asistence bashkshortore lp 7.6.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 22,500 2012-06-15 2012-06-18 36310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane largesi vend banimi sh 14.6.2012 lp 14.6.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) PETCOR INTERNATIONAL Tirane 472,500 2012-06-08 2012-06-20 31810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sh up 21.2.2012 njf 27.2.2012 k 29.2.2012 f 9.4.2012 s 87720347
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 264,905 2012-06-08 2012-06-20 33910160792012 602-aparati i drejt se pergj te policise telefon maj 2012 nr 1334287610
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,049,350 2012-06-08 2012-06-20 33810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dieta Euro 64500 me kurs 140.3 sh 3527/1 21.5.2012 aut 7.6.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 677,600 2012-06-08 2012-06-20 33610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kompesim ushqimi lp 7.6.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,080,000 2012-06-08 2012-06-20 33410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane dieta lp 7.6.2012