Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) R & T Tirane 458,371 2012-04-11 2012-04-18 19010160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T.V.SH kontrate ne vazhdim,situacion perfondimtar nr 10 dt 30.12.2009,fat nr 617 dt 31.03.2012,sei 42630617
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 62,800 2012-04-11 2012-04-18 19810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane riparime,up nr 28 dt 07.03.2012,pv dt 08.03.2012,fat nr 332,333 dt 21.03.2012,seri 00085462,00085463
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 50,000 2012-04-16 2012-04-18 5010160122012 1016079 602-Rep 712 F.N.SH energji,kontrate N404149,fat Janar 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ETLEVA MAZREKU Tirane 50,000 2012-04-11 2012-04-18 19610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale,up nr 21 dt 17.02.2012,pv dt 17.02.2012,fat nr 32 dt 24.02.2012,seri 0014456,fh nr 27 dt 24.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 84,890 2012-04-16 2012-04-18 21910160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kontrate C244296,fat dt 27.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 25,000 2012-04-11 2012-04-18 18910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese per perdorim numeracioni,ligji nr 9918 dt 19.05.2008,V.K.M nr 599 dt 23.07.2010,fat nr serie 83180430 dt 23.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,022,427 2012-04-16 2012-04-24 22210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 35049,06 euro me 143, suport teknik,up nr 5 dt 19.01.2012,njoftim dt 13.02.2012,kontrate nr 5/5 dt 27.02.2012,fat nr serie 2106749 dt 05.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 21,519 2012-04-16 2012-04-24 21510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,kodi C1000871,fat dt 01.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 27,480 2012-04-16 2012-04-24 21610160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane linje e re,fat nr 28474,28475 dt 03.04.2012,srri 0031974,0031973
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 773,280 2012-04-26 2012-04-26 23310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane siguracion shendeti transferte 5400 euro me kurs 143.2 leke VKM 759 08.07.2009 fat 12 11.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 722,900 2012-04-26 2012-04-26 23210160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane paga VKM 426 11.08.2011,VKM 759 08.07.2009 transferte 5000 euro me kurs 143.2 leke
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,135,735 2012-04-05 2012-04-13 18510160792012 605-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane56759 euro me 143.10,kuotizacion,urdher nr 28 dt 18.01.2012,shkrese nr 390 dt 21.11.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 207,208 2012-04-06 2012-04-13 18610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 1836$ me 109.10
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 21,820 2012-04-06 2012-04-13 18710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim ne burim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 118,813 2012-04-12 2012-04-13 21110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane diference page,liste dt 11.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 267,720 2012-04-12 2012-04-13 21010160792012 600-606-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane diference page,liste dt 11.04.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) AJET MEHAJ Tirane 118,400 2012-04-12 2012-04-19 20110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pjese kembimi,up nr 25 dt 17.02.2012,pv dt 22.02.22012,fat nr 17 dt 28.02.2012,seri 5466919,fh nr 70 dt 01.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DRITAN DEDA(L11331005L) Tirane 162,400 2012-04-12 2012-04-19 20410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale,up nr 30 dt 07.03.2012,pv dt 08.03.2012,fat nr 8 dt 12.03.2012,seri 6043951,fh nr 32 dt 12.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) NO LIMITS Tirane 112,000 2012-04-12 2012-04-19 20610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale,up nr 34,36 dt 15.03.2012,pv dt 16.03.2012,fat nr 333,334 dt 18.03.2012-19.03.2012,seri 00862303,00862304,fh nr 33,35 dt 19.03.2012,20.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) HATIXHE SHABA Tirane 8,000 2012-04-12 2012-04-19 20210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kurora,up nr 26 dt 05.03.2012,pv dt 05.03.2012,fat nr 36 dt 05.03.2012,seri 5837336
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 31,080 2012-04-18 2012-04-19 5210160122012 602-Rep 712 F.N.SH uje,mars 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DAUT DALLASHI Tirane 142,800 2012-04-12 2012-04-19 20710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mirembajtje,up nr 35 dt 15.03.2012,pv dt 16.03.2012,fat nr 1 edt 22.03.2012,seri 6029652
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) HALIM XHAFERI Tirane 173,000 2012-04-12 2012-04-19 20810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale,up nr 38 dt 15.03.2012,pv dt 19.03.2012,fat nr 8 dt 20.03.2012,seri 0007431,fh nr 20 dt 20.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANA / ELBASAN Tirane 5,000 2012-04-12 2012-04-19 20910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale,up nr 31 dt 15.03.2012,pv dt 16.03.2012,fat nr 28 dt 19.03.2012,seri 70862781,fh nr 31 dt 19.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 41,000 2012-04-12 2012-04-19 20510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane riparime,up nr 32,33 dt 15.03.2012,pv dt 16.03.2012,fat nr 334,335 dt 21.03.2012,seri 00085464,00085465
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,050 2012-04-12 2012-04-19 20310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane mekanizem vule,up nr 27 dt 07.03.2012,pv dt 07.03.2012,fat nr 2 dt 07.03.2012,seri 5479337,fh nr 30 dt 09.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,000 2012-05-02 2012-05-03 23810160792012 600,601-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane debitore prill 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 93,523 2012-05-02 2012-05-03 23710160792012 600,601-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane debitore prill 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 28,576,639 2012-05-02 2012-05-03 23410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,689,687 2012-05-02 2012-05-03 23510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 60,125 2012-05-02 2012-05-03 23610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 54,000 2012-05-02 2012-05-03 23910160792012 600,601-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndalesa per sindikaten prill 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 496,899 2012-05-04 2012-05-04 24010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat Mars 2012,liste dt 02.04.2012,nr i punonjesve plan660/fakr650
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 407,147 2012-05-04 2012-05-04 24110160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane diference paga prill
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 945,300 2012-05-08 2012-05-08 25210160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese ditore shpe tjera misioni Afganistan VKM 489 20.07.2011 liste pagese 07.05.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 630,200 2012-05-08 2012-05-08 25310160792012 600,602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese ditore shpe tjera misioni Afganistan VKM 489 20.07.2011 liste pagese 07.05.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 132,000 2012-05-08 2012-05-09 25410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim per pagesen e misionit ne Afganistan
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,206,892 2012-05-09 2012-05-10 25810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese ne valute 8421 euro me kurs 142.5 leke Vkm 426 11.08.2011,VKM 759 08.07.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 885,413 2012-05-09 2012-05-10 25610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese ne valute 6165 euro me kurs 142.5 leke Vkm 426 11.08.2011,VKM 759 08.07.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 874,013 2012-05-09 2012-05-10 25710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese ne valute 6085 euro me kurs 142.5 leke Vkm 426 11.08.2011,VKM 759 08.07.2009