Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) KLODIAN ZYBERI Tirane 210,000 2012-02-23 2012-02-23 10610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbime sisteme,kontrate 1312 dt 18.04.2011 ne vazhdim,fat nr 3 dt 21.11.2011,seri 2151574
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 704,660 2012-02-23 2012-02-23 10110160792012 600-602--Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese oficer kontakti Hidajet Cera,4900 euro me 142.40,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 40,000 2012-02-23 2012-02-23 11510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,kontrate nr 392/1 dt 15.07.2011 ne vazhdim,fat nr serie 53492251,dt 31.01.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,430,900 2012-02-23 2012-02-23 10010160792012 600-602--Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese oficer kontakti Ervin Prenci,10000 euro me 142.40,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 467,174 2012-02-23 2012-02-23 9910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,kodi 1027209,fat dt 2.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 48,426 2012-02-23 2012-02-23 10410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rimbursim telefoni,liste dt 21.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 373,280 2012-02-23 2012-02-23 11110160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kontrate T-080144,fat dt 08.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) GECI / LAC (K71829801O) Tirane 67,536 2012-02-23 2012-02-23 10210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane aktivitet,program nr 248 dt 17.01.2012,fat nr 9822 dt 19.01.2012,seri 00929822
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 166,220 2012-02-23 2012-02-23 11010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim ore nate
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) HATIXHE SHABA Tirane 30,250 2012-02-23 2012-02-23 10310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane aktivitet,program nr 248 dt 17.01.2012,fat nr 20 dt 18.01.2012,seri 5837320
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 207,270 2012-02-23 2012-02-23 10710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane leter,kontrate shtese nr 443/1 dt 02.02.2012,fat nr serie 80397804 dt 10.02.2012,fh nr 1 dt 11.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,300,500 2012-02-23 2012-02-23 11410160792012 606--Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane shpenzime sekrete
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 969,450 2012-02-23 2012-02-23 11310160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagese oficer kontakti 6900 euro me 140.50,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) PROMO Tirane 49,500,000 2012-02-23 2012-02-23 11310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane spot publicitar,kontrate nr 48/3 dt 18.10.2011 ne vazhdim,fat nr 49 dt 18.11.2011,seri 42678249
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,435,593 2012-02-23 2012-02-23 10810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ore nate,liste dt 21.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 77,204 2012-02-23 2012-02-23 10510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane rimbursim telefoni,liste dt 21.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 60,389 2012-02-23 2012-02-23 10910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ore nate,liste dt 21.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,919,776 2012-03-01 2012-03-02 12610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat Shkurt 2012,liste dt 01.03.2012,nr i punonjesve plan660/fakr649
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 29,393,297 2012-03-01 2012-03-02 12510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat Shkurt 2012,liste dt 01.03.2012,nr i punonjesve plan660/fakr649
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 60,125 2012-03-01 2012-03-02 12710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat Shkurt 2012,liste dt 01.03.2012,nr i punonjesve plan660/fakr649
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 93,610 2012-03-05 2012-03-06 13710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat e prapambetur ,liste dt 005.06.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SINDIKATA PUNONJESVE POLICISE SHTETIT Tirane 55,755 2012-03-08 2012-03-08 13010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kuote sindikata
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DREJT.SIG.SHOQERORE LEZHE Tirane 15,000 2012-03-08 2012-03-08 12910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndalese debitor Arben Dashi
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 34,465 2012-03-08 2012-03-09 13810160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page,liste dt 08.03.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) COFFEE CLUB Tirane 7,000 2012-02-27 2012-03-13 12110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pritje-percjellje,up nr 19 dt 17.02.2012,pv dt 17.02.2012,fat nr 1146 dt 18.02.2012,seri 01174506,fh nr 21 dt 18.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,716 2012-02-24 2012-03-13 11810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane printim me bordero,up nr 196 dt 09.12.2011,pv dt 09.12.2011,liste dt 24.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,508 2012-02-27 2012-03-13 11910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim ne burim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 198,700 2012-03-05 2012-03-13 13410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane qera ambienti,1800$ me109,kontrate nr 359 dt 20.06.2011 ne vazhdim,mbajtur tatim ne burim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,658 2012-02-24 2012-03-13 12010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane bilance,up nr 14 dt 08.02.2012,pv dt 08.02.2012,fat dt 08.05.2012 nr 5,seri 10524788
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,572 2012-02-24 2012-03-13 11710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane printim me bordero,up nr 16 dt 08.02.2012,pv dt 13.02.2012,liste dt 24.02.2012,mbajtur tatim ne burim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALB - TIPOGRAFIA Tirane 524,000 2012-02-27 2012-03-13 11610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane printime,materiale,up nr 12,13 dt 25.01.2012,pv dt 01.02.2012,fat nr 6,7 dt 20.02.2012,seri 39298881,39298882,fh nr 25 dt 21.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 774,055 2012-03-13 2012-03-15 14810160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 5376 euro me 142.70,oficer kontakti Vasil Valera,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ENGJELLUSHE VEJSIU Tirane 26,300 2012-02-27 2012-03-15 12310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane printime,up nr 22 dt 17.02.2012,pv dt 22.02.2012,fat nr 95 dt 22.02.2012,seri 3375795
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 840,411 2012-03-13 2012-03-15 14710160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 5841 euro me 142.70,oficer kontakti Andi Likaj,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) GEZIM HIDRI Tirane 175,150 2012-02-27 2012-03-15 12210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale,up nr 15,17 dt 08.02.2012,pv dt 13.02.2012,fat nr 7,8 dt 13.02.2012,seri 3033603,3033604,fh nr 20,23 dt 24.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 687,390 2012-03-13 2012-03-15 15510160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 4762 euro me 149.90,oficer kontakti Ervin Dervina ,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) JUNIK Tirane 42,816,346 2012-02-28 2012-03-15 12410160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ndertim godine,kontrate nr 40/4 dt 07.06.2011 ne vazhdim,sit nr 4 dt 24.02.2012,fat nr 4 dt 24.02.2012,seri 01099904
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 705,000 2012-03-13 2012-03-15 15110160792012 602+606 DIETA NDIHME EKON AUTORIZIM 12.03.12 +13.03.12 URDHER 363 DT 10.10.11
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 528,056 2012-03-13 2012-03-15 15610160792012 600-602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 3647 euro me 149.90,oficer kontakti Petrit Bushi ,V.K.M nr 426 dt 11.08.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,153,652 2012-03-16 2012-03-16 16310160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim Shkurt 2012