Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) All All 1,951,326,622.00 1,340 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 31,546,306 2012-02-01 2012-02-02 5510160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjesve plan660/fakr649
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 21,425 2012-02-01 2012-02-02 5710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjesve plan660/fakr649
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,627,312 2012-02-01 2012-02-02 5610160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pagat Janar 2012,liste dt 01.02.2012,nr i punonjesve plan660/fakr649
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 47,121 2012-02-07 2012-02-10 7410160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane page punonjesish,liste dt 07.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) DREJT.SIG.SHOQERORE LEZHE Tirane 15,000 2012-02-13 2012-02-13 5910160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane debitor Arben Dashi
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SINDIKATA PUNONJESVE POLICISE SHTETIT Tirane 55,865 2012-02-13 2012-02-14 6010160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane kuote sindikata
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 19,200 2012-02-13 2012-02-14 6310160792012 1016079 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane energji,kodi T016786,fat 06.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) SPEDALB - AD SH.P.K. Tirane 21,000 2012-02-13 2012-02-20 6910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane cdoganime,deklarate nr 1039,1040,1041,1150,1159,1199,1200 Qersdhor-Gusht 2011,fat nr 1738 dt 03.11.2011,seri 88107998
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) EAGLE MOBILE Tirane 45,987 2012-02-13 2012-02-20 6410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,kodi C1000871,fat dt 01.01.2012,01.12.2011
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 5,453,577 2012-02-17 2012-02-20 9710160792012 600-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim Janar 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) HATIXHE SHABA Tirane 44,250 2012-02-13 2012-02-20 6610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane aktivitet social,program nr 33/1 dt 06.01.2012,shkrese nr 73 dt 09.01.2012,fat nr 17 dt 16.01.2012,seri 5837317,fh nr 8 dt 16.01.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ILIR KOTONI Tirane 98,000 2012-02-13 2012-02-20 6510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane aktivitet social,program nr 33/1 dt 06.01.2012,shkrese nr 73 dt 09.01.2012,fat nr 93 dt 13.01.2012,seri 3375793
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 15,183,924 2012-02-17 2012-02-20 9610160792012 600-601-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sigurim Janar 2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT Tirane 332,600 2012-02-13 2012-02-20 6710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane abonime shtypi,up nr 1 dt 03.01.2012,pv dt 05.01.2012,fat nr 2 dt 05.01.2012,seri 88691958
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 4,800 2012-02-13 2012-02-20 7310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,fat nr 90109313 dt 30.01.2012,seri 53434504
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) IDEA COMUNICATION Tirane 36,828 2012-02-20 2012-02-21 9410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,fat nr 1354 dt 24.01.2012,seri 87576299
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 205,810 2012-02-21 2012-02-21 8410160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,kodi 1334287610,fat dt 08.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) K.D.K. Tirane 896,109 2012-02-20 2012-02-21 8010160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T.V.SH kontrate ne vazhdim ,fat nr 56 dt 30.04.2010,seri 37186656,sit nr 16 dt 03.03.2010
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 1,250,000 2012-02-20 2012-02-21 7510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane sherbim satelitor,kontrate nr 7/5 dt 28.02.2011,ne vazhdim,fat nr serie 24305910 dt 31.01.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) COFFEE CLUB Tirane 14,000 2012-02-21 2012-02-21 8610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane pritje-percjellje,up nr 2/1 dt 12.01.2012,pv dt 12.01.2012,fat nr 229 dt 12.01.2012,seri 88606139
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALTIN BEQIRI Tirane 470,000 2012-02-20 2012-02-21 7610160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale,up nr 6 dt 17.01.2012,pv dt 19.01.2012,fat nr 2 dt 29.01.2012,seri 3033601,fh nr 16 dt 31.01.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) R & T Tirane 1,000,000 2012-02-20 2012-02-21 7710160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T.V.SH kontrate ne vazhdim ,fat nr 617 dt 31.03.2010,seri 42630617,sit nr 10 dt 30.12.2009
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) C M A ALBANIA SH P K Tirane 406,138 2012-02-21 2012-02-21 7810160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T.V.SH kontrate ne vazhdim,fat nr 17 dt 30.12.2010,seri 6814783
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) NATURAL PHARMA Tirane 50,000 2012-02-21 2012-02-21 9210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane ilace,up nr 8 dt 17.01.2012,pv dt 18.01.2012,fat nr 93 dt 19.01.2012,seri 01164096,fh nr 7 dt 19.01.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALB - TIPOGRAFIA Tirane 69,000 2012-02-21 2012-02-21 8810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane shtypshkrime,up nr 5 dt 17.01.2012,pv dt 20.01.2012,fat nr 3 dt 23.01.2012,seri 39298878,fh nr 12 dt 23.01.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BLEDI BARDHI Tirane 54,500 2012-02-21 2012-02-21 9310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane riparime ,up nr 9 dt 25.01.2012,pv dt 29.01.2012,fat nr 65 dt 30.01.2012,seri 5479338,fat nr 68 dt 31.01.2012,seri 006910
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 5,000 2012-02-21 2012-02-21 8910160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane riparime,up nr 199 dt 20.12.2011,pv dt 20.12.2011,fat nr 1283 dt 24.12.2011,seri 00085083
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) C M A ALBANIA SH P K Tirane 550,000 2012-02-21 2012-02-21 7910160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T.V.SH kontrate ne vazhdim,fat nr 16 dt 06.07.2010,seri 6814782
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 44,178 2012-02-21 2012-02-21 8510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane telefon,kodi 1334285291,fat dt 08.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 21,760 2012-02-21 2012-02-21 8310160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane tatim ne burimi
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) GECI / LAC (K71829801O) Tirane 321,160 2012-02-21 2012-02-21 9510160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane aktivitet,program nr 33/1 dt 06.01.2012,fat nr 9780 dt 13.01.2012,seri 00909780
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) BUKURIJE DAJA Tirane 75,000 2012-02-21 2012-02-21 9010160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale,up nr 2 dt 03.01.2012,pv dt 1.01.2012,fat nr 255 dt 14.01.2012,seri 5837405,fh nr 9 dt 16.01.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 198,340 2012-02-16 2012-02-21 8210160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane 1800$me kurs 108.80, qera ambienti mbajtur tatim ne burim,kontrate nr 359 dt 20.06.2011 ne vazhdim
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 99,228 2012-02-16 2012-02-21 2210160122012 1016079 602-Rep 712 F.N.SH energji,kontrate N404149,fat dt 02.02.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) GAZRA TEKNIKE SHQIPERISE Tirane 58,140 2012-02-21 2012-02-21 8710160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale,up nr 3 dt 17.01.2012,pv dt 23.01.2012,fat nr 184 dt 23.01.2012,seri 88477334,fh nr 13 dt 23.01.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) HATIXHE SHABA Tirane 56,000 2012-02-21 2012-02-21 9110160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane materiale,up nr 4 dt 1701.2012,pv dt 1801.2012,fat nr 21 dt 20.01.2012,seri 5837321,fh nr 11 dt 20.01.2012
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) K.D.K. Tirane 214,365 2012-02-21 2012-02-21 8110160792012 231-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane T.V.SH kontrate ne vazhdim,fat nr 44 dt 29.12.2011,seri 37186896
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 51,950 2012-02-20 2012-02-21 9810160792012 602-Aparat.Drej.Pergj.Poli.Tirane uje,fat Janar 2012,kontrate 159411
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 394,680 2012-02-21 2012-02-22 2410160122012 602-Rep 712 F.N.SH riparime,up nr 13 dt 13.01.2012,kontrate shtese nr 2 dt 09.01.2012,fat nr 851,854 dt 01.02.2012,03.02.2012,seri 01288201,01288204
Aparati i Drejtorise se Pergjithshme te policise (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 16,970 2012-02-21 2012-02-22 2310160122012 602-Rep 712 F.N.SH uje,fat nr 1201-1530022-1-1 dt 31.01.2012