Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 148,494,091.00 408 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 299,040 2013-07-04 2013-08-20 15421090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit mat per ngrohje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MIMOZA DOCI Elbasan 76,800 2013-07-04 2013-08-20 15521090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) IB SHELL GAZ SH.A. Elbasan 118,962 2013-07-04 2013-08-20 15621090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit gaz
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 1,727,421 2013-07-04 2013-08-20 15721090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ROLAND KASA Elbasan 1,737,324 2013-07-04 2013-08-20 15821090082013 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 48,840 2013-09-03 2013-09-04 17921090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 777,505 2013-09-03 2013-09-04 18021090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 534,924 2013-09-03 2013-09-04 18121090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 498,289 2013-09-03 2013-09-04 18221090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 22,200 2013-09-03 2013-09-04 18321090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 25,000 2013-09-03 2013-09-17 17521090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410 per Astrit Shabani
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 817,241 2013-10-02 2013-10-03 19321090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 48,840 2013-10-02 2013-10-03 19421090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 498,513 2013-10-02 2013-10-03 19521090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 46,452 2013-10-02 2013-10-03 19621090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 22,200 2013-10-02 2013-10-03 19721090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 489,359 2013-10-02 2013-10-03 19821090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELBER Elbasan 1,000,000 2013-10-09 2013-10-14 21521090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit uje sipas listes dorezuar ne Elber
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 2,680,000 2013-10-09 2013-10-14 21621090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit energji sipas listes dorezuar ne cez
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 29,653 2013-08-07 2013-10-17 16921090082013 Qendra Ek Arsimit qershor nr/kl 310001852982
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 49,950 2013-09-03 2013-10-17 17721090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit qera Aranit Stafa
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 3,700 2013-09-03 2013-10-17 17821090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit tat qera Aranit Stafa
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 29,769 2013-09-03 2013-10-17 17921090082013 Qendra Ek Arsimit nr/kl 310001852982 310001981102
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Elbasan 23,618 2013-09-18 2013-10-22 19121090082013 Qendra Ek Arsimit siguracion mjet trans EL9403A
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 62,425 2013-09-23 2013-10-23 19221090082013 Qendra Ek Arsimit korrik kontr 241055-245912-244149-241800
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 713,600 2013-10-09 2013-10-24 19921090082013 Qendra Ek Arsimit pellet
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MARSOK Elbasan 328,900 2013-10-10 2013-10-24 20021090082013 Qendra Ek Arsimit karburant
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) IB SHELL GAZ SH.A. Elbasan 122,312 2013-10-10 2013-10-24 20121090082013 Qendra Ek Arsimit gaz i lenget
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Elbasan 2,950 2013-10-09 2013-10-24 20221090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit siguracion EL9403A
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DIMEX Elbasan 361,134 2013-10-09 2013-10-24 20321090082013 Qendra Ek Arsimit detergjent
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SIGAL(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 304,800 2013-10-09 2013-10-24 20421090082013 Qendra Ek Arsimit siguracion ndertese
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MIMOZA DOCI Elbasan 140,000 2013-10-10 2013-10-24 20621090082013 Qendra Ek Arsimit riparim lavatrice
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ILIRJAN HOXHA Elbasan 661,000 2013-10-10 2013-10-24 20721090082013 Qendra Ek Arsimit riparim objekte speciale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MIMOZA DOCI Elbasan 150,000 2013-10-10 2013-10-24 20821090082013 Qendra Ek Arsimit punime elektrike
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) TEFTA SHEHU Elbasan 14,000 2013-10-10 2013-10-24 20921090082013 Qendra Ek Arsimit kancelari
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) RAMA - GRAF Elbasan 21,600 2013-10-10 2013-10-24 21021090082013 Qendra Ek Arsimit sherbime te tjera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FERALD SALLIU Elbasan 24,000 2013-10-10 2013-10-24 21121090082013 Qendra Ek Arsimit sherbime te tjera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) RAMAZAN SHTYLLA Elbasan 32,000 2013-10-10 2013-10-24 21221090082013 Qendra Ek Arsimit sherbime te tjera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 2,800 2013-10-10 2013-10-24 213/21090082013 Qendra Ek Arsimit tat aktiviteti
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 25,200 2013-10-10 2013-10-24 21421090082013 Qendra Ek Arsimit aktivitet 1 Qershori Refije Gjolla