Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 148,494,091.00 408 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SIAL Elbasan 199,265 2013-05-13 2013-05-15 11321090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit gaz
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ZAMIRA LALOSHI Elbasan 20,500 2013-05-13 2013-05-15 11521090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 2,204,145 2013-05-13 2013-05-15 11921090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MARSOK Elbasan 534,600 2013-05-13 2013-05-15 11421090082013 Qendra Ek Arsimit karburant
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) INSIDE COMPUTER SYSTEM Elbasan 33,580 2013-05-13 2013-05-15 11821090082013 Qendra Ek Arsimit kancelari
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) IB SHELL GAZ SH.A. Elbasan 208,677 2013-05-13 2013-05-15 10821090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit gaz
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 726,105 2013-05-02 2013-05-03 10121090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 45,340 2013-05-02 2013-05-03 10421090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 491,272 2013-05-02 2013-05-03 10021090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 529,024 2013-05-02 2013-05-03 10221090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 20,700 2013-05-02 2013-05-03 10321090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 30,000 2013-05-10 2013-05-13 12021090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 1,406,782 2013-05-13 2013-05-13 10421090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit sipas listes dorez Cez
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELBER Elbasan 1,000,000 2013-05-13 2013-05-13 11721090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit uje dif 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) THEODHORAQ DISHA Elbasan 65,000 2013-05-15 2013-05-16 12221090082013 Qendra Ek Arsimit mbikqyres hidroizolim
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DELFI Elbasan 1,552,380 2013-05-15 2013-05-16 12121090082013 Qendra Ek Arsimit hidroizolim
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BAJRAM TANA Elbasan 6,100 2013-05-17 2013-05-21 12321090082013 Qendra Ek arsimit Kolaudim
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 495,682 2013-06-03 2013-06-04 13121090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 777,505 2013-06-03 2013-06-04 13221090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 48,840 2013-06-03 2013-06-04 13421090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 539,604 2013-06-03 2013-06-04 13321090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 22,200 2013-06-03 2013-06-04 13521090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Elbasan 4,503 2013-06-14 2013-06-21 14421090082013 Qendra Ek Arsimit siguracione
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Elbasan 2,700 2013-06-14 2013-06-21 14321090082013 Qendra Ek Arsimit siguracione
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 260,957 2013-06-14 2013-06-21 13721090082013 Qendra Ek Arsimit buke
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 2,509,846 2013-06-14 2013-06-21 13621090082013 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 22,200 2013-07-01 2013-07-02 14721090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 777,505 2013-07-01 2013-07-02 14921090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 533,148 2013-07-01 2013-07-02 15021090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 498,266 2013-07-01 2013-07-02 14821090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 48,840 2013-07-01 2013-07-02 14621090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 515,989 2013-07-04 2013-07-10 15121090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit energji prill sipas listes dorez CEZ
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 30,165 2013-06-26 2013-08-05 14521090082013 Qendra Ek arsimit maj nr/kl0310001852982
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 498,266 2013-08-07 2013-08-09 16421090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 22,200 2013-08-07 2013-08-09 16521090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 534,924 2013-08-07 2013-08-09 16621090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 48,840 2013-08-07 2013-08-09 16721090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 777,505 2013-08-07 2013-08-09 16821090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DIMEX Elbasan 315,646 2013-07-04 2013-08-20 15221090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit detergjent
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MARSOK Elbasan 200,000 2013-07-04 2013-08-20 15321090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit karburant