Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 148,494,091.00 408 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 1,850 2012-03-21 2012-04-09 3321090082012 Qendra Ek Arsimit tat qera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SIGAL(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 19,500 2012-03-21 2012-04-10 4321090082012 Qendra Ek Arsimit siguracion
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) TEFTA SHEHU Elbasan 97,500 2012-03-21 2012-04-10 4721090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 91,800 2012-03-21 2012-04-10 5421090082012 Qendra Ek Arsimit Refija Gjolla 025157410 aktivitet
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALMA MUÇOLLARI Elbasan 310,100 2012-03-21 2012-04-10 4521090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 10,200 2012-03-21 2012-04-10 5321090082012 Qendra Ek Arsimit tat aktiv
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 52,221 2012-03-21 2012-04-10 4221090082012 Qendra Ek arsimit telef nr 244149 244159
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ROLAND KASA Elbasan 611,942 2012-03-21 2012-04-10 4821090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALDO ISAJ Elbasan 337,800 2012-03-21 2012-04-10 5121090082012 Qendra Ek Arsimit pjese kembimi
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ERGI Elbasan 269,808 2012-03-21 2012-04-10 4621090082012 Qendra Ek Arsimit riparim
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 147,235 2012-03-21 2012-04-10 4221090082012 Qendra Ek Arsimit kancelari
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 918,110 2012-03-21 2012-04-10 4921090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 847,200 2012-03-21 2012-04-10 4421090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 140,250 2012-04-13 2012-04-16 7721090082012 Qendra Ek arsimit tat K52905220F3G902W
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELBER Elbasan 1,000,000 2012-04-12 2012-04-18 7121090082012 Qendra Ek Arsimit uje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 1,000,000 2012-04-12 2012-04-18 7021090082012 2109008 Qendra Ek Arsimit sipas listes dorez ne cez
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BESMIRI Elbasan 1,000,000 2012-04-13 2012-04-23 6921090082012 Qendra Ek Arsimit karburant
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BEATRIÇE PAJOVA Elbasan 157,040 2012-04-12 2012-04-19 7221090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) VANGJELI DRIZARI Elbasan 126,000 2012-04-12 2012-04-19 7421090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 16,650 2012-04-12 2012-04-19 6521090082012 Qendra Ek Arsimit per Aranit Stafa
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 1,850 2012-04-12 2012-04-19 6621090082012 Qendra Ek Arsimit tat qera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 484,597 2012-05-02 2012-05-03 8121090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 20,700 2012-05-02 2012-05-03 8321090082012 Qendra Ek Arsimit per Frederik Sejdini
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 466,004 2012-05-02 2012-05-03 7921090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 20,700 2012-05-02 2012-05-03 8021090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 19,912 2012-05-02 2012-05-03 8421090082012 Qendra Ek Arsimit per Drita Sejdini
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 527,627 2012-05-02 2012-05-03 8221090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 32,156 2012-05-09 2012-05-10 8821090082012 Qendra Ek Arsimit K52905220F3H501D sig
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 140,154 2012-05-09 2012-05-10 8521090082012 Qendra Ek Arsimit K52905220F3H502B tat
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 283,732 2012-05-09 2012-05-10 8621090082012 Qendra Ek Arsimit K52905220F3H501D sig
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 32,157 2012-05-09 2012-05-10 8921090082012 Qendra Ek Arsimit K52905220F3H501D sig
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 179,697 2012-05-09 2012-05-10 8721090082012 Qendra Ek Arsimit K52905220F3H501D sig
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 38,700 2012-05-07 2012-05-11 9421090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 4,300 2012-05-07 2012-05-11 9521090082012 Qendra Ek Arsimit tat
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) HEDIJE SHIKU Elbasan 23,200 2012-05-07 2012-05-11 9321090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELBER Elbasan 1,065,998 2012-05-11 2012-05-14 9821090082012 Qendra Ek Arsimit uje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 2,212,730 2012-05-10 2012-05-14 9021090082012 2109008 Qendra Ek Arsimit mars sipas listes dorezuar ne Cez
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 1,850 2012-05-11 2012-05-16 9221090082012 Qendra Ek Arsimit tat qera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Elbasan 8,532 2012-05-11 2012-05-16 9721090082012 Qendra Ek Arsimit siguracion
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Elbasan 2,700 2012-05-10 2012-05-16 10121090082012 Qendra Ek Arsimit siguracion