Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 148,494,091.00 408 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 475,650 2013-02-04 2013-02-05 1421090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 45,340 2013-02-04 2013-02-05 1721090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 726,105 2013-02-04 2013-02-05 1521090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 1,239,677 2013-02-11 2013-02-12 1921090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit sipas listes dorezuar ne Cez
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELBER Elbasan 100,000 2013-02-11 2013-02-12 3121090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit UJE
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 11,600 2013-02-12 2013-02-18 2921090082013 Qendra Ek Arsimit tat aktiviteti
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MURATI D Elbasan 372,200 2013-02-12 2013-02-18 2521090082013 Qendra Ek Arsimit materiale elektrike
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BEATRIÇE PAJOVA Elbasan 41,690 2013-02-15 2013-02-18 3321090082013 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 33,300 2013-02-15 2013-02-18 3921090082013 Qendra Ek Arsimit per Aranit Stafa
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 963,424 2013-02-12 2013-02-18 2821090082013 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DIMEX Elbasan 319,945 2013-02-12 2013-02-18 2421090082013 Qendra Ek Arsimit detergjent
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 3,700 2013-02-15 2013-02-18 4021090082013 Qendra Ek Arsimit tat qera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FERZILET SAMARXHIU(L13023202A) Elbasan 275,000 2013-02-12 2013-02-18 2021090082013 Qendra Ek Arsimit uniforma
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) LEONARD MUÇOLLARI Elbasan 92,150 2013-02-12 2013-02-18 2721090082013 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 16,000 2013-02-11 2013-02-18 2621090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit fletore zyrtare
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 104,400 2013-02-12 2013-02-18 3021090082013 Qendra Ek Arsimit aktivitet Refije Gjolla 0205157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BESMIRI Elbasan 600,000 2013-02-12 2013-02-18 2321090082013 Qendra Ek Arsimit karburant
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 558,548 2013-02-12 2013-02-18 2221090082013 Qendra Ek Arsimit materiale ngrohje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) IB SHELL GAZ SH.A. Elbasan 279,450 2013-02-12 2013-02-18 2121090082013 Qendra Ek Arsimit materiale ngrohje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 16,081 2013-02-15 2013-02-18 3221090082013 Qendra Ek Arsimit nr/kl 1568086159
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 500,000 2013-03-12 2013-03-15 4621090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit energji shkurt sipas listes dorezuar ne Cez
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 36,779 2013-03-12 2013-03-15 4721090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit telefon shkurt nr/kl1568086159
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELBER Elbasan 300,000 2013-03-12 2013-03-15 5421090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit uje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Elbasan 2,500 2013-03-12 2013-03-15 5221090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit kolaudim
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 5,526 2013-03-19 2013-03-20 5721090082013 Qendra Ek Arsimit nr/kl 1784095448
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 5,350 2013-03-19 2013-03-20 5321090082013 Qendra Ek Arsimit tat aktivitet''Dita e Veres''
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 48,150 2013-03-19 2013-03-20 5521090082013 Qendra Ek Arsimit aktivitet''Dita e Veres''
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 400,000 2013-03-18 2013-03-21 4921090082013 Qendra Ek Arsmit blerje pellet
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALDO ISAJ Elbasan 130,700 2013-03-18 2013-03-21 5121090082013 Qendra Ek Arsmit pjese kembimi
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BESMIRI Elbasan 400,000 2013-03-18 2013-03-21 5021090082013 Qendra Ek Arsmit karburant
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 1,850 2013-03-18 2013-03-21 5821090082013 Qendra Ek Arsmit tat qera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ERGI Elbasan 469,320 2013-03-18 2013-03-21 4821090082013 Qendra Ek Arsmit riparim cerdhe
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 767,405 2013-03-18 2013-03-21 5621090082013 Qendra Ek Arsmit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 16,650 2013-03-18 2013-03-21 5721090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410 per Aranit Stafa
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 546,912 2013-03-04 2013-03-05 4221090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 45,340 2013-03-04 2013-03-05 4521090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 20,700 2013-03-04 2013-03-05 4121090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 479,471 2013-03-04 2013-03-05 4321090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 726,105 2013-03-04 2013-03-05 4421090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 45,340 2013-04-02 2013-04-02 6821090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410