Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 148,494,091.00 408 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 180,000 2013-10-10 2013-10-24 21721090082013 Qendra Ek Arsimit sherbime te tjera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 9,859 2013-10-18 2013-10-24 22821090082013 Qendra Ek Arsimit Detyrim per pagese te vonuar
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 127,872 2013-10-17 2013-10-24 229/21090082013 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 55,555 2013-10-18 2013-10-24 23021090082013 Qendra Ek Arsimit tat trajnier
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 500,000 2013-10-18 2013-10-24 23121090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 29,953 2013-10-18 2013-10-24 23221090082013 Qendra Ek Arsimit telefon shtator 310001852982-310001981102
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 2,977,254 2013-10-17 2013-10-24 22921090082013 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Elbasan 17,948 2013-09-17 2013-10-21 18921090082013 Qendra Ek Arsimit siguracion
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Elbasan 2,730 2013-09-17 2013-10-21 19021090082013 Qendra Ek Arsimit siguracion
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 498,733 2013-11-01 2013-11-04 23321090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 48,840 2013-11-01 2013-11-04 23421090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 822,529 2013-11-01 2013-11-04 23521090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 527,857 2013-11-01 2013-11-04 23621090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 22,200 2013-11-01 2013-11-04 23721090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 92,231 2013-11-01 2013-11-04 23821090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) KODIS Elbasan 184,153 2013-10-14 2013-11-05 20521090082013 Qendra Ekonomike Arsimit medikamente
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 33,576 2013-11-07 2013-11-15 23921090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 396,000 2013-11-07 2013-11-15 240/21090082013 Qendra Ek Arsimit blerje kompjuteri
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PC STORE Elbasan 164,400 2013-11-07 2013-11-15 24021090082013 Qendra Ek Arsimit blerje kompjuteri
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 34,615 2013-11-15 2013-11-18 24821090082013 Qendra Ek Arsimit nr/kl 310001852982 310001981102 310001981101
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 49,950 2013-11-15 2013-11-18 24921090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410 per Aranit Stafa
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) IB SHELL GAZ SH.A. Elbasan 122,312 2013-11-15 2013-11-18 25021090082013 Qendra Ek Arsimit gaz
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 5,550 2013-11-15 2013-11-18 25121090082013 Qendra Ek Arsimit tat qeraje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 2,787,573 2013-11-15 2013-11-18 25221090082013 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 498,733 2013-12-03 2013-12-04 25321090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 97,462 2013-12-03 2013-12-04 25421090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 22,200 2013-12-03 2013-12-04 25521090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 490,038 2013-12-03 2013-12-04 25621090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 831,226 2013-12-03 2013-12-04 25721090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 48,840 2013-12-03 2013-12-04 25821090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 032319263
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) EURO OFFICE Elbasan 23,820 2013-12-10 2013-12-11 26021090082013 Qendra Ek Arsimit kancelari
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) AN&RA Elbasan 190,800 2013-12-10 2013-12-11 26121090082013 Qendra Ek Arsimit mat pastrimi
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) IB SHELL GAZ SH.A. Elbasan 110,626 2013-12-10 2013-12-11 26221090082013 Qendra Ek Arsimit gaz i lenget
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) NDIHMA E WEILHEIM PER SHQIPERINE Elbasan 140,000 2013-12-10 2013-12-11 264/21090082013 Qendra Ek Arsimit qera objekti
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 16,650 2013-12-10 2013-12-11 26421090082013 Qendra Ek Arsimit Qera per Aranit Stafa Refije Gjolla
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 1,850 2013-12-10 2013-12-11 265/21090082013 Qendra Ek Arsimit tat Qera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 36,215 2013-12-11 2013-12-11 26521090082013 Qendra Ek Arsimit nentor kontrata 241055 245912 244149 241800 245382
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALFRED SHQAU Elbasan 40,000 2013-12-11 2013-12-12 25921090082013 Qendra Ek Arsimit shpenz transporti
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MARSOK Elbasan 435,680 2013-12-11 2013-12-12 26321090082013 Qendra Ek Arsimit karburant
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) RAMAZAN SHTYLLA Elbasan 32,000 2013-12-11 2013-12-12 266/21090082013 Qendra Ek Arsimit sherbime te tjera