Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 148,494,091.00 408 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ROLAND KASA Elbasan 482,546 2013-12-11 2013-12-12 27021090082013 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 2,434,872 2013-12-11 2013-12-12 26921090082013 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MIMOZA DOCI Elbasan 8,000 2013-12-18 2013-12-19 27821090082013 Qendra Ek Arsimit ngrohese
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 881,556 2013-12-19 2013-12-23 27921090082013 Qendra Ek Arsimit ushqimore
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELVIRA GOGA Elbasan 17,400 2013-12-19 2013-12-23 28021090082013 Qendra Ek Arsimit mat pastrimi
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELBER Elbasan 2,800,000 2013-12-20 2013-12-23 28121090082013 Qendra Ek Arsimit uje per vitin 2012
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) STAFA & CO Elbasan 33,700 2013-12-16 2013-12-18 27121090082013 Qendra Ek Arsimit shpenz pritjeje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ARDIT SHABANAJ Elbasan 9,000 2013-12-16 2013-12-18 27721090082013 Qendra Ek Arsimit boje printeri