Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 148,494,091.00 408 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 481,594 2013-04-02 2013-04-02 6421090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 726,105 2013-04-02 2013-04-02 6521090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 523,824 2013-04-02 2013-04-02 6721090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 20,700 2013-04-02 2013-04-02 6621090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 16,650 2013-04-15 2013-04-16 8221090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit qera Aranit Stafa
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 23,997 2013-04-15 2013-04-16 7621090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit telef nr/kl 1568086159
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELBER Elbasan 686,000 2013-04-15 2013-04-16 9121090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit uje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 1,850 2013-04-15 2013-04-16 8321090082013 Qendra Ek Arsimit tat qera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 907,042 2013-04-15 2013-04-16 7721090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit sipas listes dorezuar ne Cez
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 136,800 2013-04-16 2013-04-17 8521090082013 Qendra Ek Arsimit aktivitet Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 15,200 2013-04-16 2013-04-17 8621090082013 Qendra Ek Arsimit tat aktivitet
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) TEFTA SHEHU Elbasan 653,200 2013-04-16 2013-04-17 7921090082013 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ANDON ZHIDRO Elbasan 276,996 2013-04-16 2013-04-17 8721090082013 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) IB SHELL GAZ SH.A. Elbasan 200,880 2013-04-16 2013-04-17 7521090082013 Qendra Ek Arsimit gaz
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SKENDER BEQIRI Elbasan 6,700 2013-04-16 2013-04-17 9221090082013 Qendra Ek Arsimit sherbime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 392,120 2013-04-16 2013-04-17 8021090082013 Qendra Ek Arsimit bjerje mat
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DIMEX Elbasan 148,036 2013-04-16 2013-04-17 9721090082013 Qendra Ek Arsimit detergjent
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DIEL / ELBASAN Elbasan 288,048 2013-04-16 2013-04-17 10221090082013 Qendra Ek Arsimit riparime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BESMIRI Elbasan 500,006 2013-04-16 2013-04-17 8121090082013 Qendra Ek Arsimit karburant
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PISHA / TIRANE (K12526207V) Elbasan 147,600 2013-04-16 2013-04-17 10021090082013 Qendra Ek Arsimit dru zjarri
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MARJETA BICI Elbasan 139,800 2013-04-16 2013-04-17 6921090082013 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SIGAL(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 35,800 2013-04-16 2013-04-17 10121090082013 Qendra Ek Arsimit siguracione
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 3,303,903 2013-04-16 2013-04-17 8921090082013 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 625,280 2013-04-17 2013-04-17 9921090082013 Qendra Ek Arsimit Materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) KUJTIM SHPATARAKU Elbasan 184,400 2013-04-16 2013-04-17 8421090082013 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALDO ISAJ Elbasan 325,400 2013-04-16 2013-04-17 6121090082013 Qendra Ek Arsimit pjese kembimi
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) LEONARD MUÇOLLARI Elbasan 180,830 2013-04-16 2013-04-17 7821090082013 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FATIME POKA Elbasan 312,500 2013-04-16 2013-04-17 9021090082013 Qendra Ek Arsimit xhama
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 45,000 2013-04-17 2013-04-18 9321090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) MIMOZA DOCI Elbasan 94,750 2013-04-22 2013-04-23 8821090082013 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 13,030 2013-02-04 2013-02-06 1821090082013 Qendra Ek Arsimit nr/kl 1784095448
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 525,280 2013-05-13 2013-05-15 10921090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit mat ngrohje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FERZILET SAMARXHIU(L13023202A) Elbasan 200,000 2013-05-13 2013-05-15 10721090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit uniforma
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 16,650 2013-05-13 2013-05-15 11121090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit Qera per Aranit Stafa
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 29,862 2013-05-13 2013-05-15 11021090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit prill nr/kl 1568086159 1784095448
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) GEAM SH.P.K Elbasan 162,600 2013-05-13 2013-05-15 11621090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit riparime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) LEONARD MUcOLLARI Elbasan 186,850 2013-05-13 2013-05-15 10521090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) NDIHMA E WEILHEIM PER SHQIPERINE Elbasan 54,000 2013-05-13 2013-05-15 12421090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit qera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BESMIRI Elbasan 322,765 2013-05-13 2013-05-15 10621090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit karburant
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FATIME POKA Elbasan 27,500 2013-05-13 2013-05-15 11221090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit xhama