Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 148,494,091.00 408 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 549,140 2012-12-05 2012-12-05 23721090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 509,708 2012-12-05 2012-12-05 23821090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 40,612 2012-12-05 2012-12-05 23921090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 480,774 2012-12-05 2012-12-05 24021090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 50,000 2012-12-07 2012-12-10 242/121090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 400,000 2012-11-21 2012-12-13 23621090082012 Qendra Ek Arsimit sherbime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) AIDA SUTA Elbasan 254,970 2012-11-14 2012-12-12 23121090082012 Qendra Ekon Arsimit medikamente
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 530,000 2012-12-11 2012-12-12 25121090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 100,000 2012-12-10 2012-12-12 25021090082012 2109008 Qendra Ek Arsimit energji nenetor sipas listes dorezuar ne Cez
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FATIME POKA Elbasan 551,300 2012-11-14 2012-12-12 22921090082012 Qendra Ekon Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) VANGJELI DRIZARI Elbasan 81,000 2012-11-14 2012-12-12 23321090082012 Qendra Ekon Arsimit ushqimore
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALDO ISAJ Elbasan 206,200 2012-11-14 2012-12-12 23221090082012 Qendra Ekon Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) LEONARD MUÇOLLARI Elbasan 199,300 2012-11-14 2012-12-12 22921090082012 Qendra Ekon Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 1,600,000 2012-11-14 2012-12-12 23421090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ARIF TAFANI Elbasan 199,700 2012-11-14 2012-12-12 23021090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ROLAND KASA Elbasan 373,847 2012-12-10 2012-12-24 24321090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ERGI Elbasan 469,680 2012-12-10 2012-12-24 24821090082012 2109008 Qendra Ek Arsimit riparim
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALDO ISAJ Elbasan 150,000 2012-08-17 2012-08-21 16721090082012 Qendra Ek arsimit Riparime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) INSIDE COMPUTER SYSTEM Elbasan 87,000 2012-04-18 2012-04-25 73/121090082012 Qendra Ek Arsimit kompjuter
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 30,135 2012-04-18 2012-04-25 7821090082012 Qendra Ek Arsimit telf nr245912,24149,241055
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) INSIDE COMPUTER SYSTEM Elbasan 69,700 2012-04-18 2012-04-25 7321090082012 Qendra Ek Arsimit kancelari
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 431,760 2012-04-18 2012-04-25 7621090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 3,000 2012-04-18 2012-04-25 6721090082012 Qendra Ek Arsimit tat qera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) NDIHMA E WEILHEIM PER SHQIPERINE Elbasan 27,000 2012-04-18 2012-04-25 6821090082012 Qendra Ek Arsimit qera ambjenti
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ROLAND KASA Elbasan 1,511,379 2012-04-18 2012-04-25 7521090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) TEFTA SHEHU Elbasan 70,000 2012-02-09 2012-02-16 1821090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 16,200 2012-02-09 2012-02-16 1621090082012 Qendra Ek Arsimit per Aranit Stafa
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ROLAND KASA Elbasan 984,476 2012-02-09 2012-02-16 2121090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 1,800 2012-02-09 2012-02-16 1721090082012 Qendra Ek Arsimit tat qera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 164,500 2012-02-09 2012-02-16 2021090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 513,563 2012-02-09 2012-02-16 2221090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 40,612 2013-01-10 2013-01-10 521090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 480,031 2013-01-10 2013-01-10 221090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 20,700 2013-01-10 2013-01-10 421090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 595,011 2013-01-10 2013-01-10 321090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 506,771 2013-01-10 2013-01-10 121090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 1,241,124 2013-01-24 2013-01-24 1121090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit energji sipas akt -rakordimit
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 72,386 2013-01-24 2013-01-24 1221090082013 2109008 Qendra Ek Arsimit telef nen-dhjetor nr/kl 1568086159 -1784095448
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 505,936 2013-02-04 2013-02-05 1321090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 30,472 2013-02-04 2013-02-05 1621090082013 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410