Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 148,494,091.00 408 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 296,520 2012-09-17 2012-09-18 17921090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) LEONARD MUÇOLLARI Elbasan 180,540 2012-09-17 2012-09-18 18421090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) TEFTA SHEHU Elbasan 53,000 2012-09-17 2012-09-21 18321090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) TEFTA SHEHU Elbasan 40,000 2012-09-21 2012-09-25 18921090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ARTAN LLOZANA Elbasan 52,400 2012-09-24 2012-09-25 19021090082012 Qendra Ek Arsimit orendi zyre
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) M&M TOPUZI KONSTRUKSIONE METALIKE Elbasan 139,998 2012-09-25 2012-09-28 19121090082012 Qendra Ek Arsimit mat paisje teknike
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 40,612 2012-09-04 2012-09-05 17221090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 443,778 2012-09-04 2012-09-05 16821090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 20,700 2012-09-04 2012-09-05 16921090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 464,792 2012-09-04 2012-09-05 17121090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 527,627 2012-09-04 2012-09-05 17021090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 40,612 2012-10-01 2012-10-01 19521090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 486,117 2012-10-01 2012-10-01 19421090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 532,678 2012-10-01 2012-10-01 19321090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 20,700 2012-10-01 2012-10-01 19621090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 488,673 2012-10-01 2012-10-01 19221090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 1,103,625 2012-10-02 2012-10-03 19721090082012 2109008 Qendra Ek Arsimit sipas listes dorez ne Cez
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 150,000 2012-10-08 2012-10-09 20421090082012 Qendra Ek Arsimit kancelari
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 32,144 2012-10-08 2012-10-09 19821090082012 Qendra Ek Arsimit telef nr/kl1568086159-1784095448
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SIAL Elbasan 200,000 2012-10-08 2012-10-09 20221090082012 Qendra Ek Arsimit gaz
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ERGI Elbasan 411,372 2012-10-08 2012-10-09 20121090082012 Qendra Ek Arsimit riparim
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BESMIRI Elbasan 180,040 2012-10-08 2012-10-09 20021090082012 Qendra Ek Arsimit karburant
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELBER Elbasan 1,037,326 2012-10-08 2012-10-09 19921090082012 Qendra Ek Arsimit uje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) VANGJELI DRIZARI Elbasan 659,500 2012-10-08 2012-10-10 20521090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 583,272 2012-10-11 2012-10-16 20721090082012 Qendra Ek Arsimit detergjent
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DIEL / ELBASAN Elbasan 418,740 2012-10-11 2012-10-16 20621090082012 Qendra Ek Arsimit riparim kopshti
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ILIRJAN HOXHA Elbasan 48,000 2012-10-11 2012-10-16 20621090082012 Qendra Ek Arsimit orendi zyre
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ROLAND KASA Elbasan 712,000 2012-10-11 2012-10-16 20821090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 40,612 2012-11-01 2012-11-02 21721090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 1,538,141 2012-11-01 2012-11-02 21421090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 448,130 2012-11-08 2012-11-13 21921090082012 2109008 Qendra Ek Arsimit sipas listes dorezuar ne Cez
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SIGAL(UNIQA GROUP AUSTRIA) Elbasan 150,000 2012-11-08 2012-11-22 22621090082012 Qendra Ek Arsimit siguracion ndertese
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ERGI Elbasan 419,820 2012-11-08 2012-11-22 22421090082012 Qendra Ek Arsimit riparime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 474,280 2012-11-08 2012-11-22 22321090082012 Qendra Ek Arsimit tallash
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BESMIRI Elbasan 550,700 2012-11-08 2012-11-22 22121090082012 Qendra Ek Arsimit karburant
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 176,705 2012-11-08 2012-11-22 22721090082012 Qendra Ek Arsimit dekumentacione
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 49,138 2012-11-08 2012-11-22 22021090082012 2109008 Qendra Ek Arsimit telefon nr/kl1784095430 1568086159
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) IB SHELL GAZ SH.A. Elbasan 102,375 2012-11-08 2012-11-22 22221090082012 Qendra Ek Arsimit gaz
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) TEFTA SHEHU Elbasan 673,860 2012-11-08 2012-11-22 22521090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 20,700 2012-12-05 2012-12-05 24121090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410