Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 148,494,091.00 408 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 16,650 2012-05-10 2012-05-16 9121090082012 Qendra Ek Arsimit qera Aranit Stafa
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PROGRESI Elbasan 3,609,139 2012-05-10 2012-05-16 8821090082012 Qendra Ek Arsimit lyerje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BESMIRI Elbasan 511,777 2012-05-10 2012-05-16 9621090082012 Qendra Ek Arsimit karburant
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PROGRESI Elbasan 342,267 2012-05-11 2012-05-16 9921090082012 Qendra Ek Arsimit lyerje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FA & BI Elbasan 500,000 2012-05-17 2012-05-22 10321090082012 Qendra Ek Arsimit tallash
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) FATIME POKA Elbasan 222,620 2012-05-17 2012-05-22 10521090082012 Qendra Ek Arsimit xhama
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) YLLI HATILLARI Elbasan 90,800 2012-05-17 2012-05-22 10621090082012 Qendra Ek Arsimit kancelari
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALDO ISAJ Elbasan 172,600 2012-05-17 2012-05-22 10221090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 1,770,000 2012-05-17 2012-05-22 10421090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 527,627 2012-06-04 2012-06-04 11021090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 481,622 2012-06-04 2012-06-04 10921090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 19,912 2012-06-04 2012-06-04 11121090082012 Qendra Ek Arsimit per Drita Sejdini
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 472,479 2012-06-04 2012-06-04 10721090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 20,700 2012-06-04 2012-06-04 10821090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 20,700 2012-06-04 2012-06-04 11221090082012 Qendra Ek Arsimit per Frederik Sejdini
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 16,800 2012-06-07 2012-06-13 12421090082012 Qendra Ek Arsimit tat aktiviteti
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 151,200 2012-06-07 2012-06-13 12521090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 201,214 2012-06-12 2012-06-22 12321090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) TEFTA SHEHU Elbasan 202,500 2012-06-12 2012-06-22 12721090082012 Qendra Ek Arsimit materiale
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 125,018 2012-06-12 2012-06-22 12221090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BIKADE SH.P.K Elbasan 1,816,080 2012-06-12 2012-06-22 12621090082012 Qendra Ek Arsimit ushqime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 510,207 2012-08-02 2012-08-02 15721090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 547,539 2012-08-02 2012-08-02 15821090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 444,621 2012-08-02 2012-08-02 15621090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 20,700 2012-08-02 2012-08-02 15521090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 20,700 2012-08-02 2012-08-02 15921090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Elbasan 44,800 2012-08-17 2012-08-17 16521090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410 per Klaudia Shehu
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 150,000 2012-08-17 2012-08-17 15521090082012 2109008 Qendra Ek arsimit energji korrk sipas listes dorezuar ne Cez
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ILIRJAN HOXHA Elbasan 377,500 2012-08-16 2012-08-20 15421090082012 Qendra Ek Arsimit riparime
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 43,150 2012-08-16 2012-08-20 15221090082012 Qendra Ek Arsimit nr/kl 1568086159
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DIMEX Elbasan 277,112 2012-08-16 2012-08-20 15221090082012 Qendra Ek Arsimit mat pastrimi
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BESMIRI Elbasan 188,660 2012-08-16 2012-08-20 15121090082012 Qendra Ek Arsimit karburant
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALBTELEKOM SH.A. Elbasan 25,922 2012-09-14 2012-09-17 17721090082012 Qendra Ek Arsimit telefon nr/kl 1568086159
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 933,417 2012-09-14 2012-09-17 17821090082012 2109008 Qendra Ek Arsimit energji sipas listes dorezuar ne Cez
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Elbasan 75,639 2012-09-14 2012-09-17 18121090082012 2109008 Qendra Ek Arsimit siguracion mjeti
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Elbasan 5,200 2012-09-14 2012-09-17 18221090082012 2109008 Qendra Ek Arsimit siguracion mjeti
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELBER Elbasan 648,000 2012-09-14 2012-09-17 18721090082012 2109008 Qendra Ek Arsimit uje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ERGI Elbasan 419,640 2012-09-17 2012-09-18 18621090082012 Qendra Ek Arsimit meremetim
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) IB SHELL GAZ SH.A. Elbasan 144,003 2012-09-17 2012-09-18 18521090082012 Qendra Ek Arsimit gaz
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BESMIRI Elbasan 184,160 2012-09-17 2012-09-18 18021090082012 Qendra Ek Arsimit karburant