Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) All All 148,494,091.00 408 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 20,700 2012-02-02 2012-02-02 1121090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 571,479 2012-02-02 2012-02-02 1321090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 487,044 2012-02-02 2012-02-02 1021090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 642,188 2012-02-02 2012-02-02 1221090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 1,057,076 2012-02-09 2012-02-14 1921090082012 2109008 Qendra Ek Arsimit energji dhjeto
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 193,952 2012-02-17 2012-02-20 25/121090082012 Qendra Ek Arsimit K52905220F3EM010 sig
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 306,240 2012-02-17 2012-02-20 2621090082012 Qendra Ek Arsimit K52905220F3EM010 sig
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 160,000 2012-02-17 2012-02-20 23210900832012 Qendra Ek Arsimit K52905220F3EM02Y tat
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 34,707 2012-02-17 2012-02-20 2421090082012 Qendra Ek Arsimit K52905220F3EM010 sig
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 34,707 2012-02-17 2012-02-20 2321090082012 Qendra Ek Arsimit K52905220F3EM010 sig
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 527,402 2012-03-05 2012-03-06 2421090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 459,813 2012-03-05 2012-03-06 2921090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 467,032 2012-03-05 2012-03-06 2521090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 40,612 2012-03-05 2012-03-06 2621090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 20,700 2012-03-05 2012-03-06 3021090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELBER Elbasan 2,669,975 2012-02-27 2012-03-15 2821090082012 Qendra Ek arsimit uje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 31,617 2012-03-16 2012-03-16 3621090082012 Qendra Ek arsimit EL K52905220F3FG01V
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 176,685 2012-03-16 2012-03-16 3821090082012 Qendra Ek arsimit EL K52905220F3FG01V
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 135,984 2012-03-16 2012-03-16 3921090082012 Qendra Ek arsimit EL K52905220F3FG02T tat
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 278,977 2012-03-16 2012-03-19 3721090082012 Qendra Ek arsimit EL K52905220F3FG01V
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 31,618 2012-03-16 2012-03-19 3521090082012 Qendra Ek arsimit EL K52905220F3FG01V
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BESMIRI Elbasan 862,197 2012-03-13 2012-03-30 3121090082012 Qendra Ek Arsimit karburant
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 547,539 2012-07-09 2012-07-10 13121090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 20,700 2012-07-09 2012-07-10 13221090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 474,306 2012-07-09 2012-07-10 12821090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 20,700 2012-07-09 2012-07-10 12921090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 546,733 2012-07-09 2012-07-10 13021090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ELBER Elbasan 749,856 2012-03-21 2012-04-02 4021090082012 Qendra Ek Arsimit uje
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) CEZ SHPERNDARJE Elbasan 936,469 2012-03-21 2012-04-02 4021090082012 2109008 Qendra Ek Arsimit sipas listes dorezuar ne cez
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 19,912 2012-04-02 2012-04-03 5821090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 20,700 2012-04-02 2012-04-03 60/121090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 485,211 2012-04-02 2012-04-03 57/121090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) ALPHA BANK -- ALBANIA Elbasan 20,700 2012-04-02 2012-04-03 59/121090082012 Qendra Ek Arsimit per Frederik Sejdini
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 466,374 2012-04-02 2012-04-03 55/121090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) UNION BANK SHA Elbasan 527,402 2012-04-02 2012-04-03 56/121090082012 Qendra Ek Arsimit Refije Gjolla 025157410
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 32,172 2012-04-06 2012-04-06 6321090082012 Qendra Ek Arsimit K52905220F3G901Y sig
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 32,173 2012-04-06 2012-04-06 6421090082012 Qendra Ek Arsimit K52905220F3G901Y sig
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 179,789 2012-04-06 2012-04-06 6221090082012 Qendra Ek Arsimit K52905220F3G901Y sig
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) PRO CREDIT BANK Elbasan 16,650 2012-03-21 2012-04-09 3221090082012 Qendra Ek Arsimit per Aranit Stafa qera
Administrata Kopshte Cerdhe (0808) DEGA TATIME ELBASAN Elbasan 283,877 2012-04-06 2012-04-09 6121090082012 Qendra Ek Arsimit K52905220F3G901Y sig