Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All POSTA SHQIPTARE SH.A All 20,508,118,884.00 29,271 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Instituti i Edukimit te Vendimeve Penale Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 3,624 2012-02-14 2012-02-20 4510140972012 1014097 I.E.V.P INSTITUTI I EDUKIMIT TE VEPRAVE PENALE KORCE poste
Zyra Arsimore Mallakastër (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 2,718 2012-02-15 2012-02-20 2810111062012 PAGESE PER POSTEN BALLSH FIER NGA ZYRA ARSIMORE MALLAKASTER
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,416 2012-02-13 2012-02-20 1610061312012 SHP POSTAR JANAR 2012 ALUIZNI FIER
Bordi i Kullimit Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 4,254 2012-02-13 2012-02-20 710050702012 SHP POSTARE NENTOR- DHJET2011 JANAR 2012 BORDI I KULLIMIT FIER
Komuna Leskovik (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 177,876 2012-02-15 2012-02-20 2524900012012 2490001 KOMUNA LESKOVIK KOLONJE SHPENZ PER KESHILLTARET MUAJI DHJETOR 2011 DHE JANAR 2012 PERMBLEDHESE NR 1
Komuna Kajan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 20,854 2012-02-13 2012-02-20 2523880012012 Komuna Kajan shpenzime postare
Zyra e Permbarimit Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 32,880 2012-02-14 2012-02-20 11 1014042 2012 POSTA NR.SERIE 87437008,87414595 PERMBARIMI 1014042
Filiali i Postave Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 206,217 2012-02-14 2012-02-20 11080068 kalimi i 3% agjent taksa e pulles e viti 2011 nga posta berat
Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 3,540 2012-02-15 2012-02-20 2410130132012 sherb paresor nr 87436012 31.01.2012
Reparti nr.731 Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 3,420 2012-02-15 2012-02-20 3110160132012 REPARTI FNSH SHKODER ,FAT 87415082 DT 31.01.2012
Komuna Qender (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 1,692 2012-02-15 2012-02-20 3927400012012 Skrapar;Komuna Qender;Fature nr.07(87428198);dt.30/01/2012
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 2,802 2012-02-13 2012-02-20 1310250502012 TDO 0707/ZYRA RAJON. SHERB. SOCIAL /KODI 1025050/POSTA
Komuna Shushice (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 3,952,690 2012-02-17 2012-02-20 4723980012012 PAAFTESI KOMUNA SHUSHICE QEMAL DALIPI G10615027J
Komuna Kute (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 745,600 2012-02-17 2012-02-20 02026390012012 PAGESE PER POSTEN BALLSH PAAFTESI NGA KOMUNA KUTE MALLAKASTER
Drejtoria e Policise Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 43,920 2012-02-14 2012-02-20 4510160202012 602-Drej.Polic.Qarku.Tirane posta,fat nr 2 dt 26.01.2012
Dogana Rinas (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,856 2012-02-13 2012-02-20 910100792012 602 Dogana Rinas shpenz postar fat nr 4306 dt 26.01.2012 sr nr 87429664
Qendra Kombtare e Kinematografise (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,728 2012-02-14 2012-02-20 2510570012012 602 Qendra Kombetare e Kinematografise.posta dhjetor 2011 ft 4284 dt 26.12.11,ft 1091 dt 26.1.2012 ser 87429840,87429591
Zyra e Permbarimit Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 14,184 2012-02-15 2012-02-20 1210140282012 KOD INST 1014028 ZYRA E PERMBARIMIT KURBIN LIKUJDIM FATURE POSTE NR 3 DT 31.01.2012 PER MUAJIN JANAR 2012
Dega e rezervave Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 1,260 2012-02-15 2012-02-20 2010160962012 PAGESE POSTE JANAR 2012 REZERVAT E SHTETIT KORCE
Komuna Libonik (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 8,988 2012-02-14 2012-02-20 4125020012012 POSTARE FAT.928,1093,1231 V.2011 K.LIBONIK
Komuna Strume (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 10,274 2012-02-15 2012-02-20 24/124220012012 KOMISION SHKURT 2012 K/STRUM 2422001
Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 11,615,450 2012-02-17 2012-02-20 6721380012012 PAAFTESI NGA BASHKIA
Komuna Derjan (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 80,496 2012-02-13 2012-02-20 626490012012 Shperblim keshilli muaji Janar K.Derjan (2649001).
N/Prefektura Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 9,618 2012-02-14 2012-02-20 1510160652012 1016065 N/Prefektura Lushnje SHP.POSTE janar 2012
Zyra e Punes Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 1,356 2012-02-14 2012-02-20 1610250282012 Z PUNES FAT NR 4 DT 31.01.2012
Komisariati i Policise Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 12,408 2012-02-15 2012-02-20 2810160302012 1016030 shp postare muaji janar 2012 Komisarjati Kukes
Universiteti "I.Qemali", Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 34,222 2012-02-14 2012-02-20 12 1011136 2012 SHERBIME POSTARE NENTOR DHJETOR JANAR UNIVERSITETI KODI 1011136
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 16,000 2012-02-13 2012-02-20 1910051132012 QTTB 1005113 ABONIM NE FLETORE ZYRTARE
Paraburgimi Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 4,752 2012-02-13 2012-02-20 2110140572012 PARABURGIMI VLORE 1014057 FAT 5 DT 31.01.2012
Komuna Finiq (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,452 2012-02-03 2012-02-20 923260012012. Komuna finiq lik.komision sherbimi per paaftesine janar 2012
Bashkia Fushe Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 5,964 2012-02-15 2012-02-20 6621630012012 2163001 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT ME NR 03 DT 31.01.2012
Zyra e Punes Devoll (1505) POSTA SHQIPTARE SH.A Devoll 356,117 2012-02-17 2012-02-20 910250042012 ZYRA E PUNES PER POSTEN SHQIPTARE PAGESE PAAPUNESIE JANAR 2012
Qendra e Formimit Profesional Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 2,124 2012-02-15 2012-02-20 1110251042012 ( DR E FORMIMIT PROFESIONAL1025104) POSTA 01-2012
Komuna Vendreshe (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 6,548 2012-02-14 2012-02-20 1927440012012 Skrapar;Komuna Vendreshe;0.6% detyrim postar per pagesen e Ndihmes dhe Paftesise
Zyra e Punes Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 540 2012-02-13 2012-02-20 1810250212012 Z.PUNES LIK FAT JANAR 2012
Gjykata e rrethit Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 125,964 2012-02-13 2012-02-20 4710290152012 1029015 TDO 0707/GJYKATA RRETHIT /POSTA
Komuna Zavaline (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 635,629 2012-02-17 2012-02-20 1524000012012 Ndihme ek. Komuna Zavaline Elbasan
Komuna Gjinaj (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 678,960 2012-02-17 2012-02-20 7/24620012012 1812 INVALID KOM GJINAJ 2462001 JANAR 2012
Reparti Policise "Renea" Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,600 2012-02-14 2012-02-20 2510160092012 602-R.E.N.E.A posta,fat nr 10 dt 26.01.2012,seri 87416030
Drejtoria e Bujqesise Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 1,992 2012-02-13 2012-02-20 2410050202012 DREJT E BUJQES LEZHE LIK FAT.JANAR 2012