Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All POSTA SHQIPTARE SH.A All 20,508,118,884.00 29,271 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Remas (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 290,430 2012-02-07 2012-02-08 2626100012012 KOM.REMAS 2610001 SA XHIROJME PER LIK.PAGESA TE PUNONJESVE ME KONTRATE SIPAS LISTPAGESAVE JANAR 2012
Komuna Petran (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 12,600 2012-02-07 2012-02-08 2226970012012 P.PAAFTESI K.PETRAN
Komuna Klos (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 4,554,400 2012-02-07 2012-02-08 12/2654001/2012 Pagese Paaftesie muaji Janar Bashk.Klos (2654001).
Komuna Grabian (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 1,715,900 2012-02-07 2012-02-08 1526120012012. k.grabian invalidet shkurt 2012 +kom sherbimi 5100
Komuna Kolonje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 406,620 2012-02-02 2012-02-08 17260800112 KOM.KOLONJE 2608001 SA XHIROJME PER LIK.PG.TE PUNONJ.ME KONTR.,KESHILLT.DHE QERA OBJEKTI. SIPAS LISTPAGESAVE JANAR 2012
Komuna Gruemire (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 2,986,548 2012-02-07 2012-02-08 0826290012012 Komuna Gruemire (Paaftesia janar 2012)
Komuna Ungrej (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 172,060 2012-02-08 2012-02-08 2225760012012 KOMUNA UNGREJ LEZHE PAG KESHILLTARE SHKURT 2012 SI DHE NDIHME PER FATKEQESI
Komuna Ungrej (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 2,799,700 2012-02-08 2012-02-08 2125760012012 KOMUNA UNGREJ LEZHE PAG NDIHME EKON JANAR 2012 DHE PAAFTESI SHKURT 2012
Zyra e Punes Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 2,635,000 2012-02-07 2012-02-08 12 1025037 2012 PAGESE PAPUNESIE JANAR Z.PUNES 1025037
Komuna Cepo (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 923,100 2012-02-07 2012-02-08 1324500012012 2450001 KOMUNA CEPO PER PAGES PAAFTESIA 01-2012
Komuna Prig (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 1,004,000 2012-02-06 2012-02-08 1825030012012 NDIHME EKONOMIKE MUAJ DHJETOR 2012 KOMUNA PIRG
Komuna Fshat Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 1,271,860 2012-02-06 2012-02-08 9/2781001012 PAAFTESI KOMUNA F MEMALIAJ
Komuna Komsi (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 2,236,600 2012-02-07 2012-02-08 7/2645001/2012 Pagese Paaftesie muaji Janar K.Komsi (2645001).
Bashkia Leskovik (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 934,800 2012-02-07 2012-02-08 3021210012012 2121001 BASHKIA LESKOVIK SHPENZ PER PAAFTESI,INVALIDITET MUAJI SHKURT 2012
Komuna Remas (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 2,366,000 2012-02-07 2012-02-08 2426100012012 KOM.REMAS 2610001 SA XHIROJME PER LIK.ND.EK.DHE INVALIDITETI SIPAS LISTPAGESAVE JANAR 2012
Komuna Orosh (2026) POSTA SHQIPTARE SH.A Mirdite 2,775,500 2012-02-07 2012-02-08 926670012012 KOMUAN OROSH PER PAAFTESI DHE NDIME EK
Bashkia Manez (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 1,294,440 2012-01-23 2012-02-09 18215000112 2150001 BASHKIA MANZE NDIHME PER INVALIDET DHJETOR 2011
Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 504 2012-01-23 2012-02-09 9100500712 TDO 0707 DREJT.BUJQESISE DHE USHQIMIT 1005007 LIK POSTA DHJETOR 2011
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 876 2012-01-23 2012-02-09 63/1020001/20120 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"telefon muaji dhjetor 2011 A.Peshkopi fat nr.seri 87422490
Nd-ja Sherbimeve Komunale (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 84 2012-01-23 2012-02-09 15210701312 2107013 ND/JA KOMUNALE DURRES 0707 LIK FAT731 DT 29.12.2011
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 756 2012-01-23 2012-02-09 62/1020001/20120 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"telefon muaji dhjetor 2011 A.Vlore fat nr.seri 87414543
Komisioni i Sherbimit Civil (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 34,000 2012-01-23 2012-02-09 17/1067001/12 600 Komis Sherbimit Civil.abonim vitin 2012,ft 332 dt 9.1.12 ser 87413367,kontr 47 dt 9.1.12
Avokati i popullit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 21,006 2012-01-23 2012-02-09 6/1066001/2012 602 AVOKATI POPULLIT Posta 2011 fat 4437 dt 26.12.2011 seri 87429992
Prokuroria e rrethit Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 22,014 2012-01-23 2012-02-09 11102801412 1028014 PROKURORIA KRUJE LIK I FAT 378
Komuna Qafe-Mali (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 5,645 2012-01-23 2012-02-09 06/2722001/12 KOMUNA QAF MALI KODI 2722001 SHPENZIME POSTARE MUAJI dhjetor 2011 FAT.316 DT.31.12.2011
Komisariati i Policise Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 62,880 2012-01-23 2012-02-09 10-1016030-2012 shp postare muaji tetor nentor dhjetor 2011 komisarjati Kukes
N/Prefektura Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 43,374 2012-01-23 2012-02-09 5.1016065.12 1016065 N/Prefektura Lushnje SHP.POSTE dhjetor 2011 ft.602 dt.31.12.2011
Bashkia Fushe Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 5,832 2012-01-23 2012-02-09 24216300112 BASHKIA FUSHE KRUJE LIK I FAT 355
Komuna Vergo (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,074,300 2012-02-09 2012-02-10 1623250012012 Komuna Vergo lik.pagese invaliditeti muaji janar 2012
Komuna Rukaj (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,716,540 2012-02-09 2012-02-10 5/2648001/2012 Pagese Paaftesie muaji Janar K.Rukaj (2648001).
Komuna Kolsh (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 767,500 2012-02-08 2012-02-10 1325730012012 PERKRAHJE SOCIALE DHJETOR 2011 KOMUNA KOLSH LEZHE
Komuna Armen (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,412,100 2012-02-08 2012-02-10 15 2846001 2012 INVALID JANAR K.ARMEN 2846001
Zyra e Punes Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 1,137,057 2012-02-09 2012-02-10 1210250032012 Zyra Vendore e Punesimit(1025003) likujdim pagese papunesie Janar 2012.
Komuna Gradisht (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 2,816,500 2012-02-09 2012-02-10 1126090012012 K.Gradisht invalidet shkurt 2012
Komuna Krutje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 3,053,792 2012-02-08 2012-02-10 3926060012012 k.krutje invalidet janar 2012
Komuna Labinot Mal (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 3,436,300 2012-02-09 2012-02-10 223910012012 ndihma Kom Lab -Mal 2391001
Komuna Qafe-Mali (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 1,834,699 2012-02-09 2012-02-10 1027220012012 KOMUNA QAF MALI KODI 2722001 NDIHME EKONOMIKE PAGESE PAAFTESIE NENTOR 2011 VKK NR.60.61 DT 30.12.2011
Komuna Rajce (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 3,032,500 2012-02-09 2012-02-10 1225940012012 PAGESA E PAAFTESISE MUAJI SHKURT 2012,KOMUNA RRAJCE LB
Komuna Hajmel (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 1,993,300 2012-02-09 2012-02-10 1727620012012 KOMUNA HAJMEL SHKODER ,NDIHEM,PAAFTESI PER MUAJIN JANAR 2012
Komuna Tregan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,796,500 2012-02-09 2012-02-10 2223990012012 ndihma Kom tregan 2399001