Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All POSTA SHQIPTARE SH.A All 20,508,118,884.00 29,271 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Ruzhdie (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,235,452 2012-02-14 2012-02-15 1324180012012 PAGESE PAAFTESIE KOMUNA RUZHDIE
Bashkia Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 3,874,400 2012-02-14 2012-02-15 6921360012012 LIK NGA BASHKIA 2136001 PER NDIHMA EKONOMIKE JANAR2012
Komuna Ballaban (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 670,800 2012-02-14 2012-02-15 1326940012012 P.PAAFTESI K.BALLABAN
Komuna Lenie (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 389,121 2012-02-13 2012-02-15 1724350012012 Sa paguar paaftesia muaj janar 2012 Komuna Lenie dhe 2321 komis Posta
Komuna Golaj (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 3,311,470 2012-02-14 2012-02-15 3824600012012 1812 KOM GOLAJ 2460001 ndihme ekon JANAR 2012
Komuna Karine (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 541,300 2012-02-16 2012-02-17 3126810012012 Paaftesia nga Komuna Karine per muajin Shkurt 2012
Komuna Ulez (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 674,400 2012-02-16 2012-02-17 1126460012012 Pagese paaftesie muaji Janar K.Ulez (2646001).
Komuna Libofsh (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 14,400 2012-02-16 2012-02-17 2424110012012 NDIHME EK K.LIBOFSHE FIER 2411001
Komuna Shtiqen (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,890,700 2012-02-16 2012-02-17 3125440012012 2544001 Ndihme ekonomike muaji janar 2012 Komina Shtiqen
Komuna Melan (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,144,695 2012-02-15 2012-02-17 3523460012012 MELAN 2346001 PAGA NETO DHJETOR 2011
Bashkia Bajram Curri (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 4,257,500 2012-02-16 2012-02-17 4521450012012 Bashkia B.Curri Tropoje invalid shkurt permbledhse bordoroje 2012
Komuna Ulez (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 673,900 2012-02-16 2012-02-17 1426460012012 Ndihme ekonomike muaji Dhjetor & Janar K.Ulez (2646001).
Komuna Porocan (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,680,800 2012-02-16 2012-02-17 1124340012012 Sa paguar paaftesia Komuna Poroçan
Komuna Dajc-Bregbune (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 1,674,300 2012-02-16 2012-02-17 2427670012012 KOMUNA DAJC,ndihme ekonomike,paaftesi janar 2012
Bashkia Vau Dejes (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 6,906,700 2012-02-16 2012-02-17 4321570012012 BASHKIA VAU DEJES SHKODER PAAFTESI MUAJI DHJETOR 2011, JANAR 2012
Komuna Kelmend (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 5,925,800 2012-02-16 2012-02-17 25-2626001-2012 Komuna Kelmend (nd.ek.janar + paaft. shkurt 2012)
Komuna Helmes (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 271,180 2012-02-07 2012-02-17 624720012012 KOMUNA HELMAS NDIHMA ,QERA KESHILLTARE
Komuna Libofsh (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,341,700 2012-02-16 2012-02-17 2324110012012 PAAFTESI ,INVALIDE K.LIBOFSHE FIER 2411001
Komuna Shtiqen (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,279,000 2012-02-16 2012-02-17 2925440012012 2544001 invalit muaji janar 2012 Komina Shtiqen
Komuna Cerrave (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 4,769,800 2012-02-16 2012-02-17 3627060012012 K.Cerrave Pogradec 2706001 nd.ekonomike dhjetor 2011,paaftesi shkurt 2012
Komuna Bicaj (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 2,502,700 2012-02-16 2012-02-17 1325410012012 2541001 Ndihme ekonomike Komuna Bicaj muaji janar 2012
Zyrat e Regjistrimit Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 4,607 2012-02-15 2012-02-20 1610140632012 1014063 Z R P P 1014063 posta janar 2011
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 4,212 2012-02-15 2012-02-20 1410250572012 ZYRA RAJONALE SHERBIMIT SOCIAL SHKODER fature nr87415299 DATE 30.11.2011
Komuna Qukes (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 3,075,800 2012-02-17 2012-02-20 2125860012012 PAGESA E PAAFTESISE MUAJI SHKURT 2012,KOMUNA QUKES LB
Komuna Zavaline (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 873,600 2012-02-17 2012-02-20 2024000012012 Paaftesi Komuna Zavaline Elbasan
Komuna Sinoballaj (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 16,000 2012-02-15 2012-02-20 924760012012 KOMUNA SINABALLAJ FLETORE ZYRTARE FAT 4 DT 10.01.2012
Zyra Rajonale e ALUIZNI-t Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 9,000 2012-02-14 2012-02-20 1910061272012 1006127 ALUIZNI KORCE poste
Dega e Thesarit Kolonje (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 528 2012-02-15 2012-02-20 1410100142012 1010014 DEGA THESARIT KOLONJE SHERBIME POSTE PER MUAJIN JANAR 2012.LIK.FATURES NR.3 DT.31.01.2012
Komuna Qender (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 1,788 2012-02-15 2012-02-20 3024850012012 2485001 KOMUNA QENDER ERSEKE SHPENZ PER POSTA E SHERBIMI KORRIER LIK I FAT NR 6 DT 31.01.2012
Komuna Baz (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,115,176 2012-02-17 2012-02-20 1326470012012 Ndihme ekonomike muaji Dhjetor Kom.Baz (2647001).
Gjykata e rrethit Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 80,000 2012-02-15 2012-02-20 22/10290302012 Abon.Flet.Zyrtare fat.nr.45 dat 14.2.2012 Gjykata (1029030)
Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 6,658 2012-02-14 2012-02-20 5221140012012 Sa paguar 0.6% komision Posta nga Bashkia Gramsh
Komuna Vaqarr (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,815,800 2012-02-17 2012-02-20 1628010012012 606-KOM VAQAR NDIHME EKONOMIKE JANAR +PAAFTESI SHKURT VIKK 5 DT 31.01.12
Komuna Qender (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 3,072 2012-02-15 2012-02-20 4526910012012 POSTA F.472,462 K.PISKOVE
Spitali Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 6,252 2012-02-13 2012-02-20 2910130242012 SPITALI 1013024 FAT 746VITI 2011+FAT 29 VITI2012
Komuna Sevaster (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 4,700 2012-02-14 2012-02-20 9 2845001 2012 SHERBIM POSTAR OER INVALID K.SEVASTER 2845001
Sp. Berati (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 2,088 2012-02-14 2012-02-20 2610130642012 lik fat 35dt 30.01.2012 nga spitali berat 1013064
Komuna Perondi (0217) POSTA SHQIPTARE SH.A Kuçove 5,664 2012-02-14 2012-02-20 5125300012012 shpenzime poste komuna perondi kod.2530001 fat.87428642 dt.31.01.2012,87428611 dt.30.12.2011,87428678 dt.30.11.2011
Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 14,604 2012-02-13 2012-02-20 21 1029001 2012 602 Zyra e Administrimit Buxhetit Gjyqesor Tirane " shp. poste janar 2012 , fat.seri 87429539
Drejtoria e Bujqesise Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 16,000 2012-02-14 2012-02-20 1410050152012 1005015 Drejtoria e Bujqesise Abonim ne fletore zyrtare