Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All POSTA SHQIPTARE SH.A All 20,508,118,884.00 29,271 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Bubullime (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 2,116,300 2012-02-09 2012-02-10 1526070012012 KOM.BUBULLIME 2607001 SA XHIROJME PER LIK.PAGESA TE ND.INVALIDITETIT SIPAS LISTPAGESAVE JANAR 2012
Zyra e Punes Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 513,434 2012-02-09 2012-02-14 1810250072012 1025007 ZYRA PUNESIMIT PAGESE PAPUNESIE JANAR 2012
Komuna Golaj (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 253,400 2012-02-09 2012-02-14 3624600012012 1812 KOM GOLAJ 2460001 INVALID shkurt 2012
Zyra e Punes Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,114,614 2012-02-08 2012-02-14 910250092012 PAGESE PAPUNESIE FIER ZYRA E PUNES FIER
Zyra e Punes Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 5,269,593 2012-02-13 2012-02-14 1910250082012 pagese papunesie Zyra e Punesimit Elbasan
Komuna Orenje (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 4,085,600 2012-02-13 2012-02-14 2125920012012 PAGESA E PAAFTESISE PER MUAJIT JANAR-SHKURT 2012,KOMUNA ORENJE LB
Komuna Preze (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,298,600 2012-02-10 2012-02-14 2528040012012 606-KOM PREZE PAAFTESI DHJETOR 2011 LISTEPAGESA 2011
Komuna Vllahine (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 136,152 2012-02-13 2012-02-14 1528430012012 K.VLLAHINE 2843001 NDIHMA EKONOMIKE LIGJ/162/1 DT 06.02.2012
Komuna Shushice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 2,451,200 2012-02-13 2012-02-14 4328410012012 KOMUNA SHUSHIC 2841001 INVALID DHJETOR
Komuna Sheze (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 1,516,100 2012-02-13 2012-02-14 17026840012012 Paaftesia + Ndihmat nga Komuna Sheze Peqin per muajin Shkurt 2012
Komuna Moglice (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 712,238 2012-02-13 2012-02-14 1125050012012 PAAFTESI E INVALIDE KOMUNA MOGLICE
Zyra e Punes Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 2,821,814 2012-02-09 2012-02-14 1110250152012 PAKESE PAPUNESIE JANAR ZYRA E PUNES KORCE
Komuna Drenove (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 2,444,150 2012-02-13 2012-02-14 2825070012012 2507001 KOMUNA DRENOVE Ndima ekonomike,paaftesi
Komuna Macukull (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 898,800 2012-02-13 2012-02-14 8/26500012012 Paaftesia Janar 2012 K.Macukull (2650001)
Komuna Kukur (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 2,619,020 2012-02-10 2012-02-14 1924320012012 Sa paguar nd/ekonomike,paaftesi Komuna Kukur dhe 15620 komis Posta
Komuna Kastriot (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 2,559,300 2012-02-08 2012-02-14 1923470012012 KOMUNA KASTRIOT DIBER pagese paaftesie shkurte 2012
Komuna Gjerbez (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 207,240 2012-02-09 2012-02-14 21 2747001 2012 SKRAPAR Kom Gjerbes ND EKONOMIKE 2012 INST 2747001
Komuna Gjerbez (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 568,100 2012-02-09 2012-02-14 22 2747001 2012 SKRAPAR Kom Gjerbes PA AFTESIA 2012 INST 2747001
Zyra Arsimore Skrapar (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 821,543 2012-02-08 2012-02-14 44 1011089 2012 SKRAPAR Zyra Arsimore KOMPENSIM TEKSTESH/2012 INST 1011089
Zyra e Punes Kolonje (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 327,937 2012-02-10 2012-02-14 710250142012 1025014ZYRA E PUNES KOLONJE PAGESE PAPUNESIE PER MUAJIN JANAR 2012
Bashkia Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 3,789,200 2012-02-13 2012-02-14 3421030012012 Bashkia Bulqize (2103001) likujdim pagese paaftesie Shkurt 2012.
Komuna Kodovjak (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,498,150 2012-02-08 2012-02-14 1924310012012 Sa paguar nd/ekonomike,invalid Komuna Kodovjat 2431001 dhe 14650 komis Posta
Komuna Dermenas (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 3,880,150 2012-02-08 2012-02-14 1324120012012 PAAFTESI JANAR 2012 KOMUNA DERMENAS FIER 2412001
Komuna Kuman (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 2,743,600 2012-02-13 2012-02-14 3824210012012 ND.EKONOMIKE DHJETOR 2011 PAAFTESI SHKURT 2012 K/KUMAN FIER 2421001
Komuna Bubq (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 2,683,446 2012-02-10 2012-02-14 3125220012012 2522001 sa lik ndihma dhe invalid nga komuna bubq
Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,453,047 2012-02-07 2012-02-14 14 2159001 2012 INVALIDE MUAJI JANAR 2012 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
Komuna Tropoje (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 8,000 2012-02-10 2012-02-14 3928200012012 Komuna Tropoje ndihme emergjente vkk nr 26 date 01.12.2011 diference e papaguar
Komuna Pogon (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 264,100 2012-02-13 2012-02-14 1024540012012 KOMUNA POGON 2454001) INVALIDET 12-2011
Drejtoria e Pyjeve Devoll (1505) POSTA SHQIPTARE SH.A Devoll 1,680 2012-02-02 2012-02-14 1410260292012 DREJTORIA E SHERBIMIT PYJOR DEVOLL PER POSTEN SHQIPTARE PAGUAR POSTA MUAJI DHJETOR 2011
Komuna Sult (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,211,023 2012-02-10 2012-02-14 1324370012012 Sa paguar nd/ekonomike,paaftesi Komuna Sult dhe 7223 komis Posta
Komuna Fierze (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 2,732,167 2012-02-08 2012-02-14 1027190012012 KOMUNA FIERZ KODI 2719001 NDIHMA EKONOMIKE + PAGESE PAAFTESIE MUAJI JANAR 2012 VKK 02 DT.30.01..2012
Komuna Berxull (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,724,100 2012-02-08 2012-02-14 1428080012012 2808001 602-KOM BERXULLE PAAFTESIA LISTEPAGESA JANAR 2012
Komuna Berzhide (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,459,500 2012-02-10 2012-02-14 1227960012012 606-KOM BERZHITE PAAFTESI SHKURT 2012 LISTEPAGESA SHKURT 2012
Komuna Preze (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,295,300 2012-02-10 2012-02-14 2428040012012 606-KOM PREZE PAAFTESI JANAR 2012LISTEPAGESA 2011
Komuna Bucimas (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 3,019,059 2012-02-13 2012-02-14 6127000012012 K.BUCIMAS POGRADEC 2700001 Nd.ekonomike janar 2012+dhjetor 2011
Komuna Ishem (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 2,353,780 2012-02-09 2012-02-14 2023720012012 TDO 0707/KOM. ISHEM. KOD 2372001/INV. DHE ND. EK,
Komuna Zagorie (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 159,300 2012-02-08 2012-02-14 524550012012 2455001 KOMUNA ZAGORIE PER PAGES PAAFTES 01-2012
Komuna Shupenze (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 1,697,470 2012-02-10 2012-02-14 1923180012012 Komuna Shupenze (2318001) likujdim pagese paaftesie Shkurt 2012.
Zyra e Punes Has (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 296,873 2012-02-10 2012-02-14 2010250122012 1812 PAPUNESI ,ZYRA PUNES 1025012 JANAR 2012
Zyra e Punes Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,047,898 2012-02-08 2012-02-14 10/1025025/2012 Pagese Papunesie muaji Janar Zyra e Punes Mat (1025025).