Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All POSTA SHQIPTARE SH.A All 20,508,118,884.00 29,271 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prokuroria e rrethit Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 8,388 2012-02-15 2012-02-20 16/10280202012 Likj.Posta fat.nr.87422240 janar Prokuroria (1028020)
Komuna Fushe Cidhen (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 3,361,300 2012-02-17 2012-02-20 1923560012012 KOM. F-ÇIDHEN lik. pa-aftesie dhjetor 2011 + janar 2012
Dega e rezervave Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,416 2012-02-15 2012-02-20 1810160942012 Dega Rezervave posta
Drejtoria e Pyjeve Delvine (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 2,520 2012-02-08 2012-02-20 1310260282012 Pyjore lik.fat.tta.nr.163 date 30.09.2011 dhe nr.228 date 30.12.2011
Zyra Arsimore Delvinë (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 1,560 2012-02-09 2012-02-20 3510111322012 Zyra arsimore lik.fat.tta.nr.5 date 31.01.2012 sherbime postare
Zyra e Punes Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 9,867 2012-02-15 2012-02-20 1110250062012 ZYRA E PUNES 1025006 lik posta korrik- dhjetor 2011
Zyrat e Regjistrimit Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 7,572 2012-02-14 2012-02-20 2310140902012 ZYRA REGJISTRIMIT PASURISE SHKODER NR.38 DT 31.01.2012 SERI 87436038 JANAR 2012
Zyrat e Regjistrimit Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 9,228 2012-02-13 2012-02-20 1310140782012 ZVRPP LIK FATURE JANAR 2012
Komuna Lazarat (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 1,141,900 2012-02-17 2012-02-20 1524490012012 2449001 KOMUNA LAZARAT PER PAGES PAAFTESIA DHJETOR 2011 +JANAR 2012
Zyra e Punes M Madhe (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 3,072 2012-02-15 2012-02-20 191025023 1025023 Zyra e punes (fature postare dhetor 2011+janar 2012) nr.serie 87435259dhe 87435239
Zyrat e Regjistrimit Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 4,128 2012-02-14 2012-02-20 1210140772012 ZYRA E REGJISTRIMIT TE PASURIVE LEZHE PAG FAT NR 20 DT 31.01.2012
Komuna Mollas (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 853,300 2012-02-17 2012-02-20 3524860012012 2486001 KOMUNA MOLLAS KOLONJE SHPENZ PER PAAFTESI,VERBERI,INVALID PUNE MUAJI SHKURT 2012,PERMBLEDHESE NR 49 DT 17.02.2012
Komuna Levan (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 51,512 2012-02-14 2012-02-20 3424140012012 LIKUJDIM FATURE KOMUNA LEVAN POSTES
Zyrat e Regjistrimit Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 2,640 2012-02-14 2012-02-20 1410140842012 Posta nga Zyra Rregjistrimit Peqin per muajin Janar 2012Nr fatures 07 dt 31.01.2012
Komuna Gurre (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,603,700 2012-02-17 2012-02-20 10/226530012012 Paaft.Muaj Janar 20121 nr.personave 175K.Gurre (2653001)
Zyrat e Regjistrimit Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,836 2012-02-15 2012-02-20 15/10140822012 Likj.Posta fat.nr.21 dat 31.1.2012 Zyra Rregjistrimi(1014082)
Universiteti i Tiranes Filiali Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 4,272 2012-02-14 2012-02-20 910111572012 1011157 shp postare janar 2012 nentor- dhjetor 2011 Universiteti Kukes
Drejtoria Arsimore Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 20,136 2012-02-13 2012-02-20 410110382012 DREJTORIA ARSIMORE 1011038 619 DT 30.10.2011+685 +8 DT 31.01.2012+754 31.12.2011
Komuna Krahes (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 1,432,650 2012-02-17 2012-02-20 17/27820012012 NDIHME EKONOMIKE KOMUNA KRAHES
Komuna Dhiver (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 51,099 2012-02-14 2012-02-20 3027310012012 2731001 LIK NGA DHIVRI
Zyrat e Regjistrimit Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 16,000 2012-02-15 2012-02-20 2910140642012 1014064 ZYRA REGJISTRIMIT PASURISE 0707 LIK FAT 15 DT 14.2.2012
Komuna Shtiqen (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,909,300 2012-02-16 2012-02-20 3325440012012 2544001 Ndihme ekonomike muaji janar 2012 Komina Shtiqen
Burgu 302 Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,916 2012-02-15 2012-02-20 1610140102012 602-Burgu Mine Peza posta janar 2011 kontrate ne vazhdim nr.402 dt.07.03.11
Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 2,880 2012-02-15 2012-02-20 4810310012012 602 ATSH POSTA FAT JANAR 2012
Administrata Qendrore e Inspektoriatit Shteteror te Punes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 23,688 2012-02-14 2012-02-20 710250982012 602 ADMIN QENDRORE ISHP posta fat 1054 dt 26.01.2012 sr 874295
Sp. Malesi e Madhe (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 384 2012-02-15 2012-02-20 1710131012012 Spitali (posta janar 2012)
Gjykata e Apelit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 20,820 2012-02-14 2012-02-20 1610290052012 POSTARE FAT.30 GJYKATA E APELIT KORCE
Komuna Leskovik (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 4,191 2012-02-15 2012-02-20 2824900012012 2490001 KOMUNA LESKOVIK KOLONJE SHPENZ PER POSTA DHE SHERBIMI KORRIER LIK I FAT NR 21 DT 31.01.2012,20 DT 31.01.2012
Komuna Komsi (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,166,111 2012-02-17 2012-02-20 1726450012012 Ndihme ekonomike muaji Janar Kom.Komsi (2645001).
Drejtoria e Pyjeve Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 2,016 2012-02-15 2012-02-20 1310260212012 PYJORE FAT NR 13 DT 31.01.2012
Sp. Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 1,710 2012-02-14 2012-02-20 5013081 SPITALI FAT 14 DT 31.01.2012
Avokati i Shtetit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 71,604 2012-02-17 2012-02-21 3410140582012 602-Avokatura e Shtetit abonime Up.1 dt.04.01.12 kontrate 38 dt.05.01.12 fat.314 dt.05.01.12
Mini Bashkia 11 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 13,728 2012-02-16 2012-02-21 2921011382012 602 Min.Bashkia 11-posta fat.nr.1259 dt.26.01.2012 seria 87420759
Drejtoria e Pergjithshme e Permbarimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 7,392 2012-02-16 2012-02-21 1310140472012 602-Drejt.Permbarimit poste muaji janar 2012
Prokuroria e rrethit TIrane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 26,460 2012-02-16 2012-02-21 1710280022012 602 Prokuroria e Rrethit.posta janar 2012 ft 4/s dt 26.1.2012 nr 87416024
Drejtoria Rajonale Tatimore Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 77,088 2012-02-16 2012-02-21 2410100602012 DREJT RAJONALE E TATIMEVE LEZHE PAG FAT NR 08 DT 31.01.2012
Komuna Leshnje (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 2,592 2012-02-16 2012-02-21 23 2742001 2012 SKRAPAR Kom Leshnje FATURE 447,490/87428202,87428247/2012 INST 2742001
Komuna Leshnje (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 4,922 2012-02-16 2012-02-21 24 2742001 2012 SKRAPAR Kom Leshnje FATURE 36/87428127/2012 INST 2742001
Drejtoria Rajonale AKU Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 942 2012-02-21 2012-02-21 1610051192012 1005119 drejtoria e ushqimit per posten janar 2012
Drejtoria e Pyjeve Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 1,158 2012-02-20 2012-02-21 1910260042012 pagese per posten nga Drejtoria Pyjore 1026004