Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All POSTA SHQIPTARE SH.A All 20,508,118,884.00 29,271 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Zyra e Punes Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 1,752 2012-02-17 2012-02-21 2110250332012 ZYRA PUNES SHKODER FATURE 34 DT.31.01.2012 SERI 87436034
Komuna Qerret (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 27,167 2012-02-17 2012-02-21 2027150012012 KOMUNA QERRET PUKE KODI 2715001 SHPENZ.POSTARE LIK FAT 19 DT.31.01.2012
Zyra e Permbarimit Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 48,540 2012-02-16 2012-02-21 2310140432012 602-Zyra e permbarimit tirane posta muaji janar 2012
Avokati i Shtetit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,404 2012-02-17 2012-02-21 3610140582012 602-Avokatura e Shtetit posta Durres fat muaji janar 2012
Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 8,062,994 2012-02-20 2012-02-21 4621250012012 nd ekonomike, janar Bashkia Kukes(2125001)
Komuna Potom (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 960 2012-02-17 2012-02-21 2827410012012 Skrapar;Komuna Potom;Fature nr.449(87428204);492(874288249)dt.30/11/-31/12/2011
Zyra Arsimore Skrapar (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 2,832 2012-02-16 2012-02-21 48 1011089 2012 SKRAPAR Zyra Arsimore FATURE 13/87428104/2012 INST 1011089
Bordi i Kullimit Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 23,780 2012-02-20 2012-02-21 1410050732012 1005073 shp telefoni muaji janar 2012 Bordi Kullimit
Komuna Shtiqen (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 9,824 2012-02-16 2012-02-21 3225440012012 2544001 03% sherbim muaji janar 2012 Komina Shtiqen
Zyra e Punes Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,788 2012-02-16 2012-02-21 19 1025037 2012 POSTA JANAR NR,SERIE 87437162 Z.PUNES 1025037
Komuna Kacinar (2026) POSTA SHQIPTARE SH.A Mirdite 530,200 2012-02-21 2012-02-21 1226660012012 komuna kacinar per paaftesi invalid
Drejtoria e Pyjeve Kolonje (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 1,600 2012-02-17 2012-02-21 2710260312012 1026031DREJTORIA E SHERBIMIT PYJOR KOLONJE SHPENZIME PER LIBRA E PUBLIKIME FATURA NR,2 DT.20.01.2012
Dogana Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 2,196 2012-02-17 2012-02-21 2710100842012 POSTARE FAT.26 DOGANA
Bashkia Maliq (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 1,176 2012-02-16 2012-02-21 2821680012012 PAGESEPOSTA BASHKIA MALIQ KORCE
Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 125,028 2012-02-16 2012-02-21 3510100552012 SHERBIM POSTAR DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE
Komuna Drenove (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 36,114 2012-02-17 2012-02-21 4225070012012 2507001 KOMUNA DRENOVE Poste,detyrim poste
Komuna Picar (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 16,336 2012-02-20 2012-02-21 1724510012012 KOMUNA PICAR GJIROKASTER(2451001) POSTA 336 DHE ABONIM 16000
Drejtoria e shendetit publik Tepelene (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 1,176 2012-02-15 2012-02-21 14/10130462012 POSTA D SH P TEPELENE
Sp. Laç (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 2,076 2012-02-15 2012-02-21 3010130752012 1013075 KOD INST 1013075 SPITALI LAC LIKUJDIM FATURE POSTE NR 87417708 DT 31.01.2012 JANAR 2012
Zyra Arsimore Kurbin (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 318,480 2012-02-15 2012-02-21 5210111212012 KOD INST 1011121 ZYRA ARSIMORE KURBIN LIKUJIDM SHPENZIME TRANSPORTI NXENESISH JANAR 2012
Komuna Dardhas (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 6,400 2012-02-14 2012-02-21 5327050012012 2705001 LIK NGA K. DARDHAS 2705001 PER POSTEN FAT= 87426636 DT 31.01.2012
Komuna Tropoje (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 30,441 2012-02-20 2012-02-21 18282000012012 Komuna Tropoje komision posta ndihme ekonomike dhe invalid dhjetor 2011
Drejtoria Rajonale AKU Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 2,034 2012-02-20 2012-02-21 1910051212012 1005121 AKU 0707 LIK FAT JANAR 2012
Prefektura e qarkut Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 28,728 2012-02-20 2012-02-21 40210160612012 1016061 PREFEKTURA DURRES POSTAJANAR 2012
Komuna Karbunare (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 1,455,800 2012-02-20 2012-02-21 1726040012012 KOM.KARBUNARE 2604001 SA XHIROJME PER LIK.PAGESA TE ND.INVALIDITETIT SIPAS LISTPAGESAVE SHKURT 2012
Komuna Labinot Fushe (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 29,336 2012-02-20 2012-02-21 3723920012012 Posta Komuna Labinot Fushe Elbasan
Drejtoria Arsimore Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,692 2012-02-15 2012-02-21 7610110082012 SHP.POSTARE DREJT.ARSIMORE RAJONALE
Dega e Thesarit Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 2,736 2012-02-16 2012-02-21 2310100162012 SA LIK FAT NR 10 DT 31.1.2012 NGA THESARI KRUJE
Zyrat e Regjistrimit Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 1,632 2012-02-16 2012-02-21 1410140872012 ZYRA E PASURIVE PALIJTSHME PUKE KODI 1014087 SHPENZIME POSTARE MUAJI JANAR 2012 FAT10 DT.31.01.2011.2011
Komuna Karine (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 3,240 2012-02-16 2012-02-21 3226810012012 Interes Postare nga Komuna Karine per muajin Shkurt 2012
Zyra Arsimore Peqin (0827) POSTA SHQIPTARE SH.A Peqin 1,200 2012-02-16 2012-02-21 4410111022012 Posta nga Zyra Arsimore Peqin per muajinJanar 2012fatur 3 dt 31.01.2012
Zyra e Punes Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,342,725 2012-02-21 2012-02-21 0510250062012 ZYRA E PUNES 1025006 PAGESE PAPUNESIE SHKURTE 2012
Zyra e Punes Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 7,996 2012-02-17 2012-02-21 1410250092012 SHP POSTARE GJASHTEMUJORI I 2 2011
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 432 2012-02-17 2012-02-21 115 1020001 2012 1020001 602 Drejtoria e Pergjithshme e Arkivave"telefon muaji janar 2012 A.Mat-Burrel fat nr.seri 87422250
Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 24,704 2012-02-17 2012-02-21 15 1029010 2012 602 Gjykata Apelit per Krimet e Renda Tirane "poste abonim vjetor" up nr.2 dt.05.01.12,kont.7/1 dt.05.01.12 fat.seri 87413446 dt.05.01.12
Agjensia e Akreditimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 768 2012-02-16 2012-02-21 22/10110532012 602-AAA-ja posta janar 2012
Zyra Qendrore e Regjistrimit Pasurise Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 178,452 2012-02-17 2012-02-21 3010140592012 602- ZQRPPaluajtshme abonim shtypi Up.1 dt.05.01.12 kontrater nr.48 dt.09.01.12 fat 334&335dt.09.01.12 fat.394 dt.19.01.12
Drejtoria e Policise Rrugore (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,680 2012-02-17 2012-02-21 1810161122012 602-Drej.Polici.Rrugore posta,fat nr 461,623,1039 dt 31.05.2011,31.12.2011
Drejtoria e shendetit publik Kavaje (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 2,856 2012-02-17 2012-02-21 1610130302012 DSHP LIKUIDIM SHERBIM POSTARE FAT 6 DT 31.01.2012
Zyrat e Regjistrimit Skrapar (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 3,480 2012-02-17 2012-02-21 2010140892012 Skrapar;Zyra e Rregj.Pasurive;Fature Nr.23(87428114);dt.31/01/2012