Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All POSTA SHQIPTARE SH.A All 20,508,118,884.00 29,271 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Dega e Instat rrethi Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 3,060 2012-02-15 2012-02-20 910500202012 KOD INST 1050020 ZYRA E STATISTIKES LAC LIKUJDIM SHERBIM POSTAR MSJ- DHJETOR 2011 FT NR 86039585 DT 31.05.2011 , NR 84383781 DT 30.06.2011 FAT 84383706 DT 31.07.2011 87417975 , 84383728 DT 31.08.2011, 31.12.2011, 87417901, 87417920
Komuna Hekal (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 3,696 2012-02-13 2012-02-20 2626360012012 PAGESE PER POSTEN NGA KOMUNA HEKAL MALLAKASTER
Qarku Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 28,620 2012-02-13 2012-02-20 12120490012012 POSTA NENTOR- DHJETOR 2011 JANAR 2012 K/QARKUT FIER 2049001
Komuna Gurre (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,013,500 2012-02-17 2012-02-20 10/26530012012 Nd.ekon.Dhjetor 2011 vend.kesh.nr.8dat 6.2.2012 Konf.pref.nr.231/1dat14.2.2012 K.Gurre (2653001)
Komuna Gurre (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,905,114 2012-02-17 2012-02-20 10/126530012012 Paaft.Muaj Dhjetor 2011 nr.personave 195 K.Gurre (2653001)
Gjykata e rrethit Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 19,488 2012-02-15 2012-02-20 17/10290302012 Likj.Posta janar fat.nr.1 dat 31.1.2012 Gjykata (1029030)
Drejtoria e Pyjeve Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 582 2012-02-14 2012-02-20 2010260192012 1026019 Pyjore Lushnje shpenzime posta janar 2012
Zyrat e Regjistrimit Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 5,352 2012-02-14 2012-02-20 1410085 ZRPP FAT NR 30 DT 31.01.2012
Prokuroria e rrethit Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 8,208 2012-02-14 2012-02-20 1610280222012 POSTA F.9 JANAR PROKURORIA PERMET
Drejtoria Rajonale AKU Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,476 2012-02-15 2012-02-20 2110051222012 Posta Drejt. AKU Elbasan
Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 70,740 2012-02-13 2012-02-20 2410280072012 Prokuroria posta
Komuna Brataj (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 82,000 2012-02-14 2012-02-20 1428370012012 KOMUNA BRATAJ 2837001 POSTA +QERA
Burgu Fushe-Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 3,072 2012-02-13 2012-02-20 3310140502012 SA LIK FAT NR 87419545 NGFA QTTB F KRUJE
Komuna Nikel (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 95,137 2012-02-14 2012-02-20 4425210012012 2521001 SA LIK 5% SHERBIM MNAJ-DHJETOR DHE FAT PRILL - DHJETOR NGA KOMUNA NIKEL
Drejtoria Rajonale Tatimore Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 152,942 2012-02-14 2012-02-20 1910100422012 sherbim postar muaji dhjetor,janar per Posten Shqiptare nga Drejt.Rajonale Tatimore (1010042)
Komuna Vertop (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 654 2012-02-14 2012-02-20 2523090012012 lik fat 53 dt 30.01.2012 nga komuna vertop berat 2309001
Komuna Miras (1505) POSTA SHQIPTARE SH.A Devoll 100,000 2012-02-17 2012-02-20 5023350012012 KOMUNA MIRAS PER POSTEN SHQIPTARE NDIHMA EKONOMIKE JANAR 2012
Komuna Ana Malit (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 522 2012-02-14 2012-02-20 1527680012012 KOMUNA ANA MALIT,FAT 87415372 DT 31.12.2011
Komuna Dropull I Siperm (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 35,072 2012-02-13 2012-02-20 1024530012012 2453001 KOMUNA VRISERA PER PAGes posta fat 424 dt 30.12.2011
Zyrat e Regjistrimit Kucove (0217) POSTA SHQIPTARE SH.A Kuçove 3,762 2012-02-15 2012-02-20 1510140742012 shpenz.poste zyra e regjistrimit kucove kod.1014074 fat.87428627 dt.31.01.2012
Komuna Labinot Fushe (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 6,981,100 2012-02-17 2012-02-20 3623920012012 Paaftesi Kom Labinot Fushe
Filiali i Postave Kavaje (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 395,799 2012-02-15 2012-02-20 110800712012 POSTA AGJENT TATIMOR
Komuna Martanesh (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 688,300 2012-02-17 2012-02-20 1623210012012 Komuna Martanesh(2321001), likujdim Paaftesia shkurt 2012
Komuna Gjorice (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 1,667,200 2012-02-17 2012-02-20 1623190012012 Komuna Gjorice (2319001 ), likujdim paaftesi Shkurt 2012.
Komuna Baldushk (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 27,670 2012-02-15 2012-02-20 18/27970012012 KOMUNA BALDUSHK 04% KOMISION+POSTA FAT 3888 DT 30.11.2011,154 DT 30.12.2011,814 DT 26.01.2012 ,3498 DT 26.09.2011,3779 DT 26.10.2011,4083 DT 26.11.2011,4382 DT 26.12.2011,11292 DT 26.01.2012
Mini Bashkia 5 (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 14,994 2012-02-15 2012-02-20 1221011452012 602 Min.Bashkia 5- posta muaji dhjetor 2011 fat.nr.4453 dt.26.12.2011 dhe 2176 dt26.04.2011
Komisioni i Sherbimit Civil (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 9,438 2012-02-14 2012-02-20 2510860012012 602 Komis Sherbimit Civil.posta janar 2011 ft 1255 dt 26.1.2012 ser 87420755,PV 31.1.2012
Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 16,000 2012-02-15 2012-02-20 10121220012012 FLETORE ZYRTARE FAT.21 BASHKIA
Komuna Fratar (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 6,942 2012-02-14 2012-02-20 3626380012012 PAGESE PER POSTEN NGA KOMUNA FRATAR MALLAKASTER
Drejtoria Rajonale Tatimore Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 263,370 2012-02-14 2012-02-20 2510100492012 SHP POSTAR JANAR 2012 TATIMET FIER
Komuna Lenie (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 92,894 2012-02-15 2012-02-20 1824350012012 Sa paguar keshilltar Komuna Lenie dhe 554 komis Posta
Komuna Arras (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 17,680 2012-02-14 2012-02-20 2723570012012 2357001 komuna arras sherbim postar fature nr 1 data 26.12.2011fletore zyrtare fat nr626 date 30.01.12.
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 1,632 2012-02-13 2012-02-20 3110051122012 1005112 SA LIK FAT NR 16 DT 31.1.2012 ME NR SERIAL 86045306 NGA QTTB F KRUJE
Komisariati i Policise Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 44,382 2012-02-15 2012-02-20 2010160212012 DREJTORIA POLICISE QARKUT SHKODER,FAT 87415435,87415390,87436262,87415436 DT 31.12.2011,FAT 87435247 DT 30.12.2011
Dega e Instat rrethi Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 930 2012-02-14 2012-02-20 1110500122012 STATISTIKA GJIROKASTER(1050012) PAGES POSTA JANAR 2012
Komuna Gjinaj (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 1,230,317 2012-02-17 2012-02-20 724620012012 1812 NDIHME EKONOMIKE KOM GJINAJ 2462001 JANAR 2012
Qendra e Publikimeve zyrtare (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 972 2012-02-15 2012-02-20 1510140452012 602-Q.P.Zyrtare posta muaji janar 2012
Shkolla Demir progeri Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 2,352 2012-02-14 2012-02-20 1510110642012 SHERBIM POSTAR SHKOLLA INDUSTRIALE "DEMIR PROGRI" KORCE
Dega e Thesarit Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 1,224 2012-02-13 2012-02-20 1610100152012 SHERBIM POSTAR DEGA E THESARIT KORCE
Drejtoria Arsimore Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 3,756 2012-02-14 2012-02-20 4510110152012 SHERBIM POSTAR DREJTORIA ARSIMORE RAJONALE KORCE