Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All POSTA SHQIPTARE SH.A All 20,508,118,884.00 29,271 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Prokuroria e rrethit Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 9,576 2012-02-14 2012-02-21 2310280232012 LIK NGA PROKURORIA 1028023 PER SH POSTAR JANAR2012FAT= 87426649 DT 31.02.2012
Komuna Porocan (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 294 2012-02-17 2012-02-21 2124340012012 Sa paguar fat.nr.795 dt:31/12/2011 Komuna Poroçan
Zyrat e Regjistrimit Tropoje (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 6,300 2012-02-17 2012-02-21 1510140922012 Zyra e Rr.Pasurive Tropoje, likujdim posta per muajn dhjetor 2011 dhe janar 2012, FT. 525 dt.30.12.2011 seri 87425165 dhe 15 dt.31.1.2012 seri 87425079
Qarku Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 26,362 2012-02-16 2012-02-21 4920470012012 TDO 0707/KESHILLI QARKUT /KOD 2047001/POSTA
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 264 2012-02-20 2012-02-21 1510051142012 QTTB lik fature poste
Komuna Rukaj (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,116,100 2012-02-20 2012-02-21 1026480012012 Pagese paaftesie muaji Shkurt Kom.Rukaj (2648001).
Komuna Suke (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 4,500 2012-02-15 2012-02-21 3126930012012 SHP.SHERBIMI K.SUKE
Prokurori Apeli Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 1,860 2012-02-21 2012-02-21 1810280362012 PROKURORIA APELIT SHKODER NR.FATURE 8 DT.31.01.2012 NR.SERIE 87436008
Komuna Qender (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 5,862 2012-02-16 2012-02-21 3324170012012 SHP POSTARE JANAR 2012 KOMUNA QENDER
Dega e Instat e rrethi Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 432 2012-02-17 2012-02-21 1010500102012 SHP POSTAR JANAR 2012 STATISTIKA FIER
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,320 2012-02-16 2012-02-21 1310160032012 602-Qend.Form,Polic.Tira posta,fat nr 204 dt 23.12.2011,seri 8741611
Avokati i Shtetit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 21,000 2012-02-17 2012-02-21 3810140582012 602-Avokatura e Shtetit Posta EMS lik. fat.janar 2012
Reparti inspektimit shpetim miniera (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 8,052 2012-02-20 2012-02-21 2010040042012 602 Rep,insp,shpet,min. lik ft poste
Burgu 325 Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 11,718 2012-02-16 2012-02-21 2210140112012 602-I.E.V.P Ali Demi posta janar 2011
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 125,172 2012-02-20 2012-02-21 8510110012012 1011001 602 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES POSTA FAT 1075 DT 26.01.2012 SERI 87429575
Universiteti Politeknik (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 4,830 2012-02-17 2012-02-21 15310110402012 602 Up bib shkencore posta janar 2012
Gjykata e Apelit te Krimeve Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,932 2012-02-17 2012-02-21 18 1029010 2012 602 Gjykata Apelit per Krimet e Renda Tirane "poste janar 2012 fat.seri 87429603
Spitali Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 4,578 2012-02-15 2012-02-21 2710130212012 SPITALI LEZHE LIK FAT.JANAR 2012
Komuna Kallmet I Madh (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 1,704,600 2012-02-20 2012-02-21 2825750012012 KOMUNA KALLMET LEZHE PAG PAAFTESI SHKURT 2012
Komuna Kozare (0217) POSTA SHQIPTARE SH.A Kuçove 1,827,380 2012-02-20 2012-02-21 4325310012012 ndihme ekonomike e paaftesi te komunes kozare kod.2531001
Drejtoria Rajonale AKU Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 6,444 2012-02-16 2012-02-21 16 1005130 2012 POSTA N,DH,2011,JANAR 2012 DRAKU 1005130
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 468 2012-02-20 2012-02-21 1210250482012 1025048 zyra e kujdesit social per posten janar 2012
Paraburgimi Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 1,938 2012-02-16 2012-02-21 2910140512012 1014051 paraburgimi per posten janar 2012
Komisariati i Policise Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 19,850 2012-02-20 2012-02-21 4110160232012 1016023 dega e rendit per posten janar 2012
Drejtoria e Pyjeve Kolonje (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 2,064 2012-02-17 2012-02-21 2910260312012 1026031DREJTORIA E SHERBIMIT PYJOR KOLONJE SHERBIME POSTE DHE KORRIER MUAJI JANAR 2012 FATURA NR.11 DT.31.01.2012
Komuna Mollas (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 6,936 2012-02-16 2012-02-21 3024860012012 2486001 KOMUNA MOLLAS KOLONJE SHPENZ PER POSTA E SHERBIMI KORRIER DHE SHERBIME TE TJERA LIK I FAT NR 18,23 DT 31.01.2012
Zyra Arsimore Kolonjë (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 1,500 2012-02-17 2012-02-21 3310111122012 1011112ZYRA ARSIMORE KOLONJE SHPENZIME POSTE MUAJI JANAR 2012 FATURA NR.4DT.31.01.2012
Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 972,050 2012-02-20 2012-02-21 2921160012012 BASHK LIBOHOVE GJIROKASTER(2116001) NE 47600 PAK 924450 JANAR 2012
Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 16,000 2012-02-20 2012-02-21 3221160012012 BASHK LIBOHOVE GJIROKASTER(2116001)ABONIM FLETORE ZYRTARE
Komuna Fajze (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 3,433,600 2012-02-20 2012-02-21 23/24610012012 1812 NDIHMA EWKONOMIKE KOM FAJZA 2461001 SHKURT 2012
Komuna Fajze (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 1,562,000 2012-02-20 2012-02-21 2324620012012 1812 INVALID PUNE KOM FAJZA 2461001 SHKURT 2012
Prokuroria e rrethit Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 44,950 2012-02-20 2012-02-21 1410280052012 Prokuroria 1028005 posta n- dh 2011
Bashkia Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 112,836 2012-02-17 2012-02-21 4321380012012 SHP POSTE NGA BASHKIA
Komuna Rashbull (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 22,858 2012-02-20 2012-02-21 4323650012012 TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK POSTA DHJETOR 2011, JANAR 2012,ABONIM FL.ZYRTARE
Drejtoria e shendetit publik Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 3,996 2012-02-17 2012-02-21 16/10130372012 Likj.Posta fat nr 3 dat 31.1.2012 Shendeti Publik (1013037)
Zyra e Punes Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,608 2012-02-17 2012-02-21 1810250082012 Posta Zyra e Punesimit Elbasan
Qendra e fomimit profesiona Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 672 2012-02-16 2012-02-21 1810250422012 posta QFP
Komuna Shales (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 38,720 2012-02-17 2012-02-21 2723960012012 abonime Komuna Shales
Spitali Psikiatrik Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 3,264 2012-02-15 2012-02-21 2810130592012 posta Sp-Psikiatrik 1013059
Dogana tre urat Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 6,090 2012-02-20 2012-02-21 1510100962012 DOGANA FAT 15 DT 31.01.2012