Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All POSTA SHQIPTARE SH.A All 20,508,118,884.00 29,271 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Derjan (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 514,100 2012-02-13 2012-02-14 6/126490012012 Pagese paaftesie muaji Janar K.Derjan (2649001).
Komuna Shllak (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 2,273,010 2012-02-09 2012-02-14 1527590012012 ndihme ekonomi pafe janar 2012
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Elbasan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 972 2012-02-07 2012-02-14 1110250512012 posta Sherbimi Social 1025051
Komuna Dermenas (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 11,640 2012-02-08 2012-02-14 1424120012012 KOMISION JANAR 2012 KOMUNA DERMENAS FIER 2412001
Komuna Fushe Murre (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,225,300 2012-02-08 2012-02-14 2123500012012 MUHURR 2350001 pagese paaftesie shkurte2012
Komuna Qelez (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 2,296,780 2012-02-13 2012-02-14 0927160012012 KOMUNA QELEZ PUKE KODI 2716001 PAGESE PAFTESIE MUAJI janar 2012 VKK 13 dt.31.01.2012
Komuna Preze (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,334,800 2012-02-10 2012-02-14 2228040012012 606-KOM PREZE PAAFTESI NENTOR 2011 LISTEPAGESA 2011
Zyra e Punes Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 5,881,106 2012-02-13 2012-02-14 1010250182012 1025018 pagese papunesie muaji janar 2012 Zyra e punes Kukes
Komuna Fushe Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 1,062,800 2012-02-08 2012-02-14 1523150012012 Komuna Fushe-Bulqize(2315001) likujdim pagese paaftesie Janar 2012.
Zyra e Punes Lac (2019) POSTA SHQIPTARE SH.A Laç 1,596,466 2012-02-08 2012-02-14 1110250192012 KOD INST 1025019 ZYRA E PUNES LAC LIKUJDIM PAGESE PAPUNESIE JANAR 2012
Komuna Ujemisht (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 4,256,400 2012-02-10 2012-02-14 825420012012 ndihme e invalit komuna Ujmisht(2542001)
Komuna Velcan (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 1,238,740 2012-02-09 2012-02-14 2027030012012 LIK.ND EK DHJETOR 2011 K VELÇAN POGRADEC 2703001
Zyra e Punes Pogradec (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 2,567,711 2012-02-07 2012-02-14 910250292012 Z.PUNES POGRADEC 1025029 Pagese papunesie janar 2012
Komuna Tropoje (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 4,459,009 2012-02-10 2012-02-14 3628200012012 Komuna Tropoje ndihme ekonomike janar vkk nr 5 dt 5.02.2012 konfirmim prefekture invalid muaji janar 2012
Bashkia Burrel (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 40,000 2012-02-10 2012-02-14 29/2132001/2012 Ndihme Financ. per (Ervisa Marku & Fatjona Hysa) Bashk.Burrel (2132001).
Zyra e Punes Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 1,752,054 2012-02-08 2012-02-14 1010250092012 PAGESE PAPUNESIEPATOS ZYRA E PUNES FIER
Zyra e Punes Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 2,074,732 2012-02-10 2012-02-14 2410250162012 1025016 ZYRA E PUNES KRUJE PAGESE PAPUNESIE
Komuna Kastrat (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 2,865,400 2012-02-10 2012-02-14 2226270012012 Komuna Kastrat (paaftesia shkurt 2012)
Komuna Allkaj (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 1,297,800 2012-02-08 2012-02-14 1826050012012 k.allkaj invalidet janar 2012
Komuna Grabian (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 1,188,976 2012-02-08 2012-02-14 1426120012012 k.grabian pagat e prapambetura shtator -tetor-nentor 2011
Zyra Arsimore Kavajë (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 300,000 2012-02-08 2012-02-14 4410111302012 ZYRA ARSIMORE KOMPESIM LIBRI (DIFERENCE)
Komuna Tunje (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,175,782 2012-02-10 2012-02-14 1924360012012 Sa paguar nd/ekonomike,invalid Komuna Tunje dhe 7012 komis Poste
Komuna Luzni (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,212,532 2012-02-08 2012-02-14 2723580012012 KOM. LUZNI lik.pagese paaftesie shkurt 2012
Komuna Kajan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,660,700 2012-02-08 2012-02-14 1823880012012 Komuna Kajna paftesi invalid
Komuna Shirgjan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 3,576,400 2012-02-13 2012-02-14 2423970012012 Paaftesi Komuna Shirgjan Elbasan
Bashkia Prenjas (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 2,900,600 2012-02-10 2012-02-14 4121530012012 PAGESA E PAAFTESISE MUAJI SHKURT 2012,BASHKIA PRRENJAS LB
Komuna Golem (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 3,409,483 2012-02-13 2012-02-14 726020012012 K.golem Invalidet + nd ekonomike
Zyra e Punes Kavaje (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 1,576,493 2012-02-10 2012-02-15 810250132012 ZYRA PUNES PAGESE PAPUNESIE
Komuna Baldushk (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 1,920,150 2012-02-14 2012-02-15 17/27970012012 606 KOM BALDUSHK PAAFTESI SHKURT 2012 NDIH EKON DHJETOR 2012 VKK 32 DT 19.01.2012
Komuna Krahes (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 161,856 2012-02-06 2012-02-15 11/2782001012 KESHILLTARET KOMUNA KRAHES
Komuna Kashar (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,300,300 2012-02-15 2012-02-15 2028090012012 606-KOM KASHAR PAAFTESI HSKURT 2012 BORDERO PERMBLEDHESE 14.02.2012
Komuna Liqenas (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 630,200 2012-02-14 2012-02-15 1324990012012 ND.EKONOMIKE, PAAFTESI KOMUNA LIQENAS
Komuna Grabian (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 654,644 2012-02-08 2012-02-15 1326120012012 k.grabian pagat janar 2012
Komuna Vendreshe (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 732,700 2012-02-14 2012-02-15 1727440012012 Skrapar;Komuna Vendreshe;Paaftesia List-pagesa Shkurt 2012
Zyra e Punes Berat (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 1,565,158 2012-02-13 2012-02-15 610250022012 pagese papunesie muaji janar per Drejt.Rajonale te Punesimit (1025002)
Komuna Qender (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,591,100 2012-02-14 2012-02-15 1323450012012 KOM TOMIN DIBER ndihma ekonomike dhjetor 2011
Bashkia Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,109,600 2012-02-14 2012-02-15 5121140012012 Sa paguar paaftesia muaj shkurt Bashkia Gramsh
Komuna Vendreshe (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 358,600 2012-02-14 2012-02-15 1827440012012 Skrapar;Komuna Vendreshe;Konfirmim i Prefektures nr.175/1;dt.06/02/2012,Dhjetor 2011
Komuna Nikel (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 2,524,400 2012-02-14 2012-02-15 4225210012012 2521001 SA LIK NDIH EKON PER JANAR 2012 DHE INVALID SHKURT 2012 NGA KOMUNA NIKEL
Komuna Fushe Bulqize (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 892,809 2012-02-14 2012-02-15 1623150012012 Komuna Fushe-Bulqize(2315001) likujdim ndihme ekonomike janar 2012