Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All POSTA SHQIPTARE SH.A All 20,508,118,884.00 29,271 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Kukes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 1,675,500 2012-02-02 2012-02-02 3721250012012 dif invalide,bashkia(2125001)
Komuna Petrele (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,122,790 2012-02-02 2012-02-02 82795002012 606 kom petrele paaftesi dhjetor 2011 janar 2012 liste
Bashkia Burrel (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 6,297,850 2012-02-02 2012-02-02 19/2132001/2012 Pagese Paaftesie muaji Janar & dif. Dhjetor B.Burrel (2132001).
Komuna Kutalli (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 3,488,700 2012-02-01 2012-02-02 1023030012012 2303001 komuna kutalli paaftesia dhjetor 2011 janar 2012
Dega e rezervave Mat (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,098 2012-02-01 2012-02-02 8/1016095/2012 Posta fat nr 506 dat 30.12.2011 Rezervat Shtetit (1016095)
Komuna Baz (0625) POSTA SHQIPTARE SH.A Mat 1,297,200 2012-02-02 2012-02-02 7/2647001/2012 Pagese Paaftesie muaji Janar K.Baz (2647001).
Dega e Thesarit Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 588 2012-02-01 2012-02-02 10/1010006/2012 THESARI DIBER Likuidim fat. nr.675 dt. 30.1.2012
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 499,199 2012-02-01 2012-02-02 4121070012012 2107001 BASHKIA DURRES FOND I BASHKISE NDIHMA EKONOMIKE DHJETOR 2011
Komuna Lumas (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 2,514,300 2012-02-01 2012-02-02 1523050012012 2305001 komuna lumas paaftesia e muajit janar 2012
Dega e Instat rrethi Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 1,008 2012-02-01 2012-02-02 21597 SHERBIME POSTARE JANAR 2012 DREJTORIA E STATISTIKES KODI 1050037 FATURA NR.SERIE 87437038
Komuna Gojan I Madh (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 2,249,620 2012-02-01 2012-02-02 1827180012012 KOMUNA GJEGJAN KODI 2718001 NDIHME EKONOMIKE INVALIT MUAJI NENTOR JANAR 2012 VKSH 1 DT.26.01.2012 SIPAS LISTES
Komuna Qender (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 3,535,900 2012-02-02 2012-02-02 22600 INVALIDE JANAR K.QENDER 2835001
Zyra Arsimore Mallakastër (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 218,634 2012-02-02 2012-02-02 02010111062012 PAGESE PER POSTEN BALLSH FIER SUBVENCION I TEKSTEVE SHKOLLORE NGA ZYRA ARSIMORE MALLAKASTER
Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 6,120 2012-02-01 2012-02-02 0710100312012 SHP POSTE NGA THESARI
Dega e Kujdesit Paresor Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 6,078 2012-02-01 2012-02-02 1510130052012 TDO 0707 DREJ.SHENDETIT PARESOR 1013005 LIK POSTA JANAR 2012
Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 59,100 2012-02-01 2012-02-02 7010060012012 602 MPPT shp postare janar 2012 fat 1080 26.01.2012
Komuna Ballagat (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 824,400 2012-02-02 2012-02-02 13.26000012012 k.ballagat invalidet shkurt 2012
N/Prefektura Kavaje (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 19,612 2012-02-01 2012-02-02 9/1160 NENPREFEKTURA LIKUJDIM POSTE DHJETOR DHE ABONIM FLETORE ZYRTARE
Zyra e Punes Skrapar (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 758,833 2012-02-02 2012-02-02 11 1025032 12 SKRAPAR Zyra e Punes PAGESE PAPUNESIE 2012 INST 1025032
Komuna Lukove (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,796,730 2012-02-01 2012-02-02 0727300012012 PAAFTESI NGA KOM LUKOVE
Dega e Thesarit Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 16,200 2012-02-01 2012-02-02 0810100312012 SGP QERAJE NGA THESARI
Komuna Peze (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 717,300 2012-02-01 2012-02-02 928020012012 606 kom peze paaftesi vkk 3 dt 20.01.2012
Zyra e Punes Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 585,898 2012-02-02 2012-02-02 210250312012 PAFTESIA NGA XARRA
Komuna Paper (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 3,170,000 2012-02-01 2012-02-02 1223940012012 Kom Paper ndihme ekonomike
Komuna Bucimas (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 5,280,100 2012-02-01 2012-02-02 2327000012012 K.BUCIMAS POGRADEC 2700001 paaftesi janar 2012
Zyra e Punes Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 2,322,631 2012-02-01 2012-02-02 1510250072012 1025007 ZYRA PUNESIMIT PAGESE PAPUNESIE
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 1,982,100 2012-02-01 2012-02-02 4021070012012 2107001 BASHKIA DURRES NDIHMA EKONOMIKE DHJETOR 2011
Komuna Mollas (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 430,200 2012-02-03 2012-02-06 1223930012012 Komuna Mollas ndihma ekonomike
Komuna Bradashesh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 5,347,699 2012-02-03 2012-02-06 2523810012012 ndihma Kom Bradashesh 2381001
Komuna Golaj (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,200,000 2012-02-06 2012-02-06 3424600012012 1812 KOM GOLAJ 2460001 INVALID shkurt 2012
Komuna Levan (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 5,510,900 2012-02-06 2012-02-06 1924140012012 PAAFTESI MUAJI JANAR 2012 KOMUNA LEVAN
Komuna Maminas (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 1,851,300 2012-02-03 2012-02-06 2023700012012 2370001 KOMUNA MAMINAS 0707 INVALIDE DHJETOR 2011
Komuna Cakran (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 15,462 2012-02-06 2012-02-06 2024230012012 KOMISION PAAFTESI JANAR 2012 KOMUNA CAKRAN
Komuna Gore (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 1,217,580 2012-02-06 2012-02-06 2825040012012 ND.EKONOMIKE, PAAFTESI KOMUNA GORE
Zyra e Punes Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 3,326 2012-02-06 2012-02-06 1310250222012 1025022 Zyra e Punes Lushnje 0.4% paga papunesie janar 2012
Komuna Levan (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 6,700 2012-02-06 2012-02-06 2024140012012 ND EKONOMIKE MUAJI JANAR 2012 KOMUNA LEVAN
Komuna Maqellare (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 4,375,550 2012-02-06 2012-02-06 1123490012012 2349001 komuna maqellare paaftesia janar dhe diferenca te dhjetorit 2011
Komuna Gjepalaj (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 1,965,500 2012-02-03 2012-02-06 1423670012012 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001 LIK INVALIDE JANAR 2012 BORDERO
Komuna Fratar (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 1,355,100 2012-02-06 2012-02-06 2226380012012 PAGESE PER POSTEN NGA KOMUNA FRATAR MALLAKASTER
Komuna Klos (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 2,798,600 2012-02-03 2012-02-06 1223900012012 Komuna Klos paftesi invalid