Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All POSTA SHQIPTARE SH.A All 20,508,118,884.00 29,271 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Prenjas (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 1,210,600 2012-02-03 2012-02-06 2121530012012 BASHKIA PRRENJAS LIK NDIHME EKOOMIKE DHJETOR 2011
Bashkia Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 17,710,000 2012-02-06 2012-02-06 1621290012012 BASHKIA LUSHNJE 2129001 SA XHIROJME PER LIK.ND.INVALIDITETI SIPAS LISTPAGESAVE JANAR 2012
Zyra e Punes Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 5,038,279 2012-02-06 2012-02-06 1710250332012 ZYRA PUNES SHKODER PAGESE PAPUNESIE MUAJI JANAR 2012
Komuna Leskovik (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 169,600 2012-02-06 2012-02-06 2124900012012 2490001 KOMUNA LESKOVIK KOLONJE PAGESE PAAFTESI,INVALIDITET MUAJI JANAR 2012
Komuna Novosele (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 3,680,950 2012-02-06 2012-02-06 2828360012012 KOMUNA NOVOSEL 2836001 INVALID JANAR
Komuna Gryke E Cajes (1818) POSTA SHQIPTARE SH.A Kukes 560,700 2012-02-06 2012-02-06 125530012012 invalide Janar-2012G-Çaje(2553001)
Zyra e Punes Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 831,483 2012-02-06 2012-02-06 1210250222012 1025022 Zyra e Punes Lushnje paga papunesie janar 2012 simbas listes
Zyra e Punes Mirdite (2026) POSTA SHQIPTARE SH.A Mirdite 1,114,707 2012-02-03 2012-02-06 910250262012 zyra e punes per pagese papunsie shkurt 2012
Komuna Cakran (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 5,154,100 2012-02-06 2012-02-06 1924230012012 PAAFTESI JANAR 2012 KOMUNA CAKRAN
Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 906,500 2012-02-03 2012-02-06 2321520012012 Bashkia Belsh paftesi
Zyra e Punes Gramsh (0810) POSTA SHQIPTARE SH.A Gramsh 1,300,670 2012-02-06 2012-02-06 0091025010212 Sa xhiruar pages papunesie muja Janar 2012 shuma 11295488dhe komisjon bankar 5182
Bashkia Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 2,676,359 2012-02-06 2012-02-06 19/2143001012 PAAFTESI B;MEMALIAJ
Komuna Polis (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 1,938,900 2012-02-06 2012-02-06 2225890012012 PAGESA E PAAFTESISE MUAJI JANAR 2012,KOMUNA POLIS LB
Bashkia Krume (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 2,469,500 2012-02-06 2012-02-06 3521170012012 1812 invalite shkurt 2012 BASHKIA KRUME 2117001
Komuna Gjepalaj (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 31,725 2012-02-03 2012-02-06 1523670012012 TDO 0707 KOMUNA GJEPALAJ 2367001 LIK ND.EKONOMIKE JANAR 2012 BORDERO
Zyra e Punes Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 14,639,169 2012-02-06 2012-02-06 1910250352012 600 ZYRA E PUNES CEL PAGES PAPUNESIE PV 25.01.2012
Komuna Odrie (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 476,200 2012-02-06 2012-02-06 624460012012 (KOMUNA ODRIE 2446001 ) PAFTESIA
Komuna Kolsh (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 2,119,400 2012-02-06 2012-02-06 925730012012 ANTIKAPATE JANAR 2012 KOMUNA KOLSH
Komuna Sauk (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 3,887,500 2012-02-06 2012-02-06 228110012012 606 Kom.Farke-invalidet bordero janar 2012 nr.personave 180
Komuna Dardhas (1529) POSTA SHQIPTARE SH.A Pogradec 1,321,200 2012-02-06 2012-02-07 4427050012012 LIK NGA K. DARDHAS 2705001 PER PAAFTESI DHE INVALID SHKURT 2012
Komuna Kallmet I Madh (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 247,300 2012-02-06 2012-02-07 1625750012012 KOMUNA KALLMET LEZHE PAG NDIHME EKONOMIKE DHJETOR 2011
Drejtoria Arsimore Fier (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 321,309 2012-02-07 2012-02-07 2410110092012 SUBVENCION I LIBRIT SHKOLLOR DREJT ARSIMORE
Komuna Qerret (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 3,887,500 2012-02-06 2012-02-07 1727150012012 KOMUNA QERRET PUKE KODI 2715001 NDIHMA EKONOMIKE+ PAGESE PAAFTESIE janar 2012 VKK 06 dt.30.01.2012
Komuna Kurjan (0909) POSTA SHQIPTARE SH.A Fier 165,696 2012-02-06 2012-02-07 1324200012012 NDIHMA EKONOMIKE JANANR 2012 KOMUNA KURJAN
Komuna Gostime (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 178,000 2012-02-06 2012-02-07 2123830012012 NDIHME EK. KOMUNA GOSTIME LEDJANA KUMJA 024804044
Zyra e Punes Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 1,214,925 2012-02-06 2012-02-07 910250202012 ZYRA RAJONALE E PUNESIMIT LEZHE PAG PAGESE PAPUNESIE JANAR 2012
Komuna Kastrat (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 1,138,375 2012-02-06 2012-02-07 18-2627001-2012 Komuna Kastrat (nd.ek.dhjetor 2011)
Zyra e Punes M Madhe (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 2,418,592 2012-02-06 2012-02-07 11-1025023-2012 Zyra e Punes (pagese papunsie janar 2012)
Komuna Selite (2026) POSTA SHQIPTARE SH.A Mirdite 1,685,750 2012-02-06 2012-02-07 526700012012 komuna selite per perkujdesje janar 2012 nd ek dhjetor 2012
Komuna Grekan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,159,100 2012-02-06 2012-02-07 1323850012012 paaftesi Komuna Grekan
Zyra e Punes Puke (3330) POSTA SHQIPTARE SH.A Puke 1,033,842 2012-02-07 2012-02-07 0610250302012 ZYRA E PUNSIMIT PUKE KODI 1025030 PAGESE PAPUNSIE MUAJI SHKURT 2012 SIPAS LISTES
Komuna Fierze (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 2,258,023 2012-02-07 2012-02-08 2228230012012 Komuna Fierze Tropoje ndihme ekonomike vkk nr 1 date 25.01.2012 invalid shkurt 2012
Komuna Maminas (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 34,000 2012-02-07 2012-02-08 2223700012012 2370001 KOMUNA MAMINAS 0707 ND EK
Komuna Roshnik (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 1,289,700 2012-02-07 2012-02-08 823100012012 paaftesia janar 2012 nga komuna roshnik berat 2310001
Komuna Fshat Memaliaj (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 194,040 2012-02-06 2012-02-08 13/2781001012 KRYEPLEQTE KOMUNA F.MEMALIAJ
Zyra e Punes Tropoje (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 411,127 2012-02-07 2012-02-08 910250362012 Zyra e Punes Tropoje pagese papunesie janar 2012
Bashkia Bajram Curri (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 2,931,256 2012-02-07 2012-02-08 4321450012012 Bashkia B.Curri Tropoje ndihme ekonomike vjb nr 5 date 23.01.2012 permbledhse bordoroje konfirmim prefekture
Komuna Grabian (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 26,004 2012-02-07 2012-02-08 1526120012012 k.grabian pagat janar
Zyra e Punes Delvine (3704) POSTA SHQIPTARE SH.A Delvine 208,135 2012-02-07 2012-02-08 810250052012 Zyra Punes lik.pagese papunesie muaji janar 2012 sipas listes
Zyra e Punes Librazhd (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 654,739 2012-02-07 2012-02-08 1110250212012 Z.PUNES LIK PAPUNESIE JANAR 2012