Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All POSTA SHQIPTARE SH.A All 20,508,118,884.00 29,271 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Gracen (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 1,540,000 2012-02-20 2012-02-21 1323840012012 ndihme Kom Gracen 2384001
Komuna Piskal-Novosel (1514) POSTA SHQIPTARE SH.A Kolonje 16,000 2012-02-20 2012-02-21 1824890012012 2489001 KOMUNA NOVOSELE KOLONJE SHPENZ PER LIBRA DHE PUBLIKIME LIK I FAT NR 31 DT 01.02.2012 ME UP NR 2 DT 01.02.2012
Qendra e zhvillimit Korce nr.2 (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 4,248 2012-02-16 2012-02-21 1921220202012 POSTARE FAT.1186,40 Q.DITORE
Spitali Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 3,873 2012-02-16 2012-02-21 7910130192012 DONATORE GJAKU+0.6% PER SHERBIMIN POSTAR, SPITALI KORCE
Komuna Fajze (1812) POSTA SHQIPTARE SH.A Has 25,328 2012-02-20 2012-02-21 23/424610012012 1812 KOM POSTE KOM FAJZA 2461001SHKURT 2012
Komuna Qender (1134) POSTA SHQIPTARE SH.A Tepelene 6,918 2012-02-14 2012-02-21 23/27800012012 POSTA KOMUNA QENDER
Shtepia e Femijeve Shkollor Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 1,824 2012-02-16 2012-02-21 2621380102012 SHP POSTE NGA SHT E FEMIJES
Dega e Thesarit Tropoje (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 192 2012-02-20 2012-02-21 2010100362012 Thesari Tropoje posta janar nr fat 21 dt 31.01.2012
Zyra Arsimore Tropojë (1836) POSTA SHQIPTARE SH.A Tropoje 792 2012-02-20 2012-02-21 3010111202012 Zyra Arsimore Tropoje posta n 20 dt 31.01.2012
Bashkia Durres (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 3,876 2012-02-16 2012-02-21 8121070012012 2107001 BASHKIA DURRES SHERBIM POSTA QKR JANAR 2012
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 1,098 2012-02-21 2012-02-21 1810050812012 1005081 Bordi Kullimit Lushnje posta janar 2012
Komuna Fier-Shegan (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 59,984 2012-02-16 2012-02-21 3426030012012 2603001 Kom.Fiershegan perqindje invalideve 48560, shp.poste 11424
Komuna Suke (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 4,500 2012-02-15 2012-02-21 3026930012012 SHP.SHERBIMI K.SUKE
Zyra Arsimore Përmet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 6,460 2012-02-21 2012-02-21 7410111092012 ARSIMI SHERBIM TRANSPORTI
Prokuroria e rrethit Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 15,978 2012-02-16 2012-02-21 2410280142012 1028014 PROKURORIA KRUJE LIK I FAT 26
Bashkia Kruje (0716) POSTA SHQIPTARE SH.A Kruje 16,000 2012-02-16 2012-02-21 5421230012012 2123001 SA LIK ABONIM FLETORE ZYRTARE 2012 NGA BASHKIA KRUJE
Prefektura e qarkut Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 3,264 2012-02-17 2012-02-21 2310160712012 1016071 PREFEKTURA SHKODER ,FAT 87435264 DT 31.01.2012
Qarku Shkoder (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 36,348 2012-02-16 2012-02-21 1320330012012 2033001 KESHILLI QARKUT SHKODER NR.FATURE 1165 DT 31.12.2012, SERI 87415415
Komuna Guri I Zi (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 4,054,083 2012-02-20 2012-02-21 2527600012012 KOMUNA GUR I ZI SHKODER NDIHME EKON. MUAJI DHJETOR 2011, PAAFTESI MUAJI JANAR 2012
Komuna Martanesh (0603) POSTA SHQIPTARE SH.A Bulqize 100,200 2012-02-17 2012-02-21 1523210012012 Komuna Martanesh(2321001), likujdim paga keshilltare dhe objekte me qera
Komuna Polis (0821) POSTA SHQIPTARE SH.A Librazhd 3,180 2012-02-17 2012-02-21 3025890012012 K.POLIS LIK FATURE NENTOR 2011
Zyra rajonale te kujdesit social rrethi Tirane (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 5,244 2012-02-20 2012-02-21 310250472012 602 ZYRA RAJONAL SH SOC SHTET POSTA NENTOR DHJETOR 2011 FAT 4008/4312
Zyrat e Regjistrimit Kavaje (3513) POSTA SHQIPTARE SH.A Kavaje 5,880 2012-02-16 2012-02-21 1410140702012 ZYRA REGJISTRIMIT FATURE NR 14
Kultura Dhe Sporti (0217) POSTA SHQIPTARE SH.A Kuçove 33,760 2012-02-20 2012-02-21 1521240102012 shpenz.per abonim vjetor shtypi qendra kulturore kod.2124010fat.70685958 dt.05.01.2012
Komuna Kallmet I Madh (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 8,781 2012-02-16 2012-02-21 2125750012012 KOMUNA KALLMET LEZHE PAG FAT NR 49 DT 31.01.2012
Prefektura e qarkut Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 1,056 2012-02-21 2012-02-21 2310160702012 PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 14 DT 31.12.2012
Prefektura e qarkut Lezhe (2020) POSTA SHQIPTARE SH.A Lezhe 408 2012-02-21 2012-02-21 2410160702012 PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 21 DT 31.01.2012
Bashkia Manez (0707) POSTA SHQIPTARE SH.A Durres 99,690 2012-02-20 2012-02-21 2921500012012 2150001 BASHKIA MANZE NDIHMA EKONOMIKE DHJETOR 2012
Komuna Kastrat (3323) POSTA SHQIPTARE SH.A M.Madhe 1,287,753 2012-02-20 2012-02-21 3326270012012 Komuna Kastrat (nd.ek.janar 2012)
Sp. Skrapar (0232) POSTA SHQIPTARE SH.A Skrapar 3,324 2012-02-20 2012-02-21 2010130852012 Skrapar;Drejt.sherb.spitalor;Fature nr.474(87428229);516(87428173);31(87428122)Dhjetor 2011-Janar 2012
Dega e Instat rrethi Vlore (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 432 2012-02-17 2012-02-21 11 1050037 2012 SHERBIME POSTARE DHJETOR 2011 STATISTIKA KODI 1050037 NR.SERIAL I FATURES 87414545
Biblioteka (0202) POSTA SHQIPTARE SH.A Berat 166,828 2012-02-21 2012-02-21 1121020162012 pagese per Posten ,likujdim fature nr 29.dt.02.02.2011,nr 4.dt 06.01.2012 nga Biblioteka Berat 2102016
Komuna Grekan (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 136,010 2012-02-20 2012-02-21 2423850012012 ndihme Komuna Grekan
Komuna Ngracan (0924) POSTA SHQIPTARE SH.A Mallakaster 639,000 2012-02-21 2012-02-21 1826410012012 PAGESE PER PAAFTESI NGA KOMUNA NGRACAN MALLAKASTER
Bashkia Libohove (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 6,395 2012-02-20 2012-02-21 2621160012012 BASHK LIBOHOVE GJIROKASTER(2116001)SHERBIME 4187 DHE POSTIM 2208
Prokuroria e rrethit Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 47,058 2012-02-17 2012-02-21 1710280102012 PROKURORIA E RRETHIT GJIROKASTER(1028010) POSTA NENTOR DHJETOR 2011
Drejtoria Rajonale Tatimore Gjirokaster (1111) POSTA SHQIPTARE SH.A Gjirokaster 54,462 2012-02-17 2012-02-21 2510100512012 1010051 DEGA E TATIM TAKSAVE GJIROK PER PAGES POSTA JANAR FAT 440 DT 31.01.2012
Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) POSTA SHQIPTARE SH.A Diber 1,008 2012-02-21 2012-02-21 1310051202012 1005120 drejtoria aku diber sherbimet postare janar 2012
Bashkia Konispol (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 910,760 2012-02-21 2012-02-21 4021560012012 NDIHME DHE PAAFTESI KONISPOLI
Zyra e Punes Sarande (3731) POSTA SHQIPTARE SH.A Sarande 559,660 2012-02-21 2012-02-21 1110250312012 SHP PAPUNESIE NGA Z PUNES