Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2018
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura neto nga paga dhe rimbursimi i shpenzimeve si Ministėr i Brendshėm, 1 685 804 Lekė.
2) Tė ardhura neto nga paga dhe shpėrblimet si Deputet i Kuvendit tė Shqipėrisė, 137 854 Lekė
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhura neto nga interesat bankare nga maturimi i dy depozitave nė njė bankė tė nivelit tė dytė, shuma 25 278 Lekė.
Incomes from Rent
1) Tė ardhura nga qiradhėnia e dyqanit nė Vlorė, me qiramarrės bankė tė nivelit tė dytė. Nė bazė tė Kontratės sė qirasė me afat 17.06.2015-15.02.2018, shuma e tė ardhurave neto (pasi ėshtė zbritur tatim nė burim i qirasė) ėshtė 1 721 Euro.
2) Tė ardhura nga qiradhėnia e dyqanit nė Vlorė, nė bazė tė Kontratės sė Qirasė datė 10.10.2018, shuma e tė ardhurave neto (pasi ėshtė zbritur tatim nė burim i qirasė) ėshtė 2 499 Euro. Depozitimi i tė ardhurave bėhet nė llogarinė rrjedhėse tė bashkėshortes sė subjektit.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura neto nga aktiviteti tregtar si Person Fizik me objekt veprimtarie “Notere” nė shumėn 1 152 464 Lekė.
2) Vajza Znj. Aulona Xhafaj, tė ardhura nga paga dhe shpėrbimet, 869 288 Lekė.
3) Bashkėjetuesi i Znj. Aulona Xhafaj, tė ardhura neto nga paga dhe shpėrblimet nė punė nė Bashkinė e Tiranės, shuma 1 354 693 Lekė.
4) Vajza, Znj. Amantia Xhafaj tė ardhura neto nga punėsimi nė Price Waterhouse Cooper S.p.a Milano, 33 578 Euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pakėsuar me 52.79 Euro, gjendja e llogarisė nė njė bankė tė nivelit tė dytė, pėrfshirė karta e kreditit.
2) Pakėsuar me 749 771 Lekė, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė ėshtė shtuar me 26 973.66 Euro, me burim konvertimi i fondeve nė llogarinė bankare nė monedhėn Lekė.
4) Pakėsuar me 11.56 Dollarė gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
5) Pakėsuar me 2 305 493 Lekė, gjendjet e dy depozitave nė njė llogari bankare. Depozitat janė maturuar, duke transferuar e shumėn nė njė llogari rrjedhėse nė monedhėn Eur.
6) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, ėshtė pakėsuar me 29 862.72 Euro si rrjedhojė e mbylljes nga subjekti.
7) Pakėsuar me 1 000 Lekė gjendja e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė si rrjedhojė e mbylljes.
8) Gjendja monetare cash ėshtė shtuar me 11 000 Euro me burim fondet e pėrfituara nga mbylljet dhe pakėsimet e llogarive.
9) Bashkėshortja, pakėsuar me 3 162 307 Lekė gjendjen e llogarisė rrjedhėse nė njė bankė tė nivelit tė dytė, si rezultat i konvertimit nė njė monedhė tjetėr.
10) Bashkėshortja, shtesė 26 723 Euro tė gjendjes sė llogarisė rrjedhėse pranė njė banke tė nivelit tė dytė.
11) Vajza, Znj. Aulona Xhafaj, pakėsim 110 098 Lekė tė gjendjes sė llogarisė rrjedhėse tė pagės, nė njė bankė tė nivelit tė dytė.
12) Vajza, Znj. Aulona Xhafaj, shtesė nė llogarinė e kursimit pranė njė banke tė nivelit tė dytė, 894 784 Lekė. Burimi i tė ardhurave ėshtė nga kursimet familjare me bashkėjetuesin.
13) Vajza, Znj. Amantia Xhafaj, shtesė 5 823 Euro tė gjendjes sė llogarisė bankare nė njė bankė nė Itali.
14) Vajza, Znj. Amantia Xhafaj, kredi bankare 15 000 Euro, marrė nė 21.12.2015 pėr qėllim studimi (realizim tė masterit nė Gjermani), me afat shlyerje 5 vite. Dorėzanės pėr kėtė kredi ėshtė subjekti, i cili pėr vitin 2018 ka shlyer shumėn 9 530 Euro si principal dhe interesa tė mbetur tė kredisė, duke sjellė edhe likujdimin total.


DECLARED EXPENSES 2018
Expense Description
Shpenzuar pėr vitin 2018, shuma 9 530 Euro si shlyerje tė principalit dhe interesave tė kredisė bankare tė marrė nga vajza Znj. Amantia Xhafaj pėr qėllime studimore, me dorėzanės subjektin Z. Xhafaj.