Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2017
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensations
1) Tė ardhura neto me vlerė 756 486 Lek nga paga, shpėrblime dhe rimbursim shpenzimesh nga pozicioni si Ministėr i Brendshėm.
2) Tė ardhura neto me vlerė 970 398 Lek nga paga, shpėrblime, komisione tė pėrhershme dhe komisione tė pėrkohshme etj., nga Kuvendi i Shqipėrisė.
3) Tė ardhura neto me vlerė 180 Euro si rimbursimi fondesh nga udhėtimi nė Kroaci nga Komisioni i Ligjeve.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhura neto nga interesat me vlerė 18 781 Lek, nga dy depozitat pranė Credins Bank, tė ēelura pėrkatėsisht nė datat 11.12.2013 me afat maturimi 1 vjeēar dhe 18.12.2015 me afat maturimi 1 vjeēar.
Incomes from RentTė ardhura neto pėr vitin me vlerė 13 770 Euro, nga dhėnia me qira e dyqanit nė Vlorė pėr Procredit Bank, sipas kontratės me datė 17.06.2015.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura neto tė vitit me vlerė 1 344 167 Lek nga fitimi i realizuar nga ushrimi i aktivitetit tė Noterit.
2) Vajza, Znj.Aulona Xhafaj, tė ardhura neto me vlerė 745 450 Lek nga paga, shpėrblime dhe skemat e kursimit si punonjėse nė Intesa San Paolo Bank.
3) Vajza, Znj.Aulona Xhafaj, tė ardhura me vlerė 166 544 Lek nga pėrfitimet nga leja e lindjes.
4) Vajza, Znj.Amantia Xhafaj, tė ardhura neto me vlerė 28 268 Euro nga punėsimi nė PRICEWATERHOUSECOOPERS S.P.A Milano.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function
Others
1) Pakėsim me 225 Euro nė llogarinė pranė Raiffeisen Bank.
2) Pakėsim me 295 203 Lek nė llogarinė pranė Credins Bank.
3) Pakėsim me 10, 41 Euro nė llogarinė nė Credins Bans.
4) Pakėsim me 11,56 USD nė llogarinė nė Credins Bank.
5) Shtesė me 13 770 Euro nė llogarinė rrjedhėse nė Procredit Bank nga qiradhėnia, e pėrshkruar nė seksionin Tė ardhura nga qiradhėnia.
6) Pakėsim me 41,25 Euro nė llogarinė rrjedhėse nė Alpha Bank.
7) Pakėsim me 600 Lek nė llogarinė rrjedhėse nė Alpha Bank.
8) Pakėsim me 1 500 000 Lek i gjendjes cash pėr mbulimin e shpenzimeve.
9) Shlyer shuma prej 32 241 Euro pėr kredinė pėr blerje apartamenti ne Tiranė, me vlerė 100 000 Euro dhe afat 15 vjet. Kredia ėshtė ēelur nė datė 18.07.2006 dhe ėshtė mbyllur nė vitin 2017, njėpjesė e tė cilės ėshtė paguar nga bashkėshortja (shiko pikėn 11.).
10) Bashkėshortja, shtesė me 3 304 250 Lek nė llogarinė rrjedhėse nė BKT, nga shitja e pronės nė Pogradec nė bashkėpronėsi me tė afėrm.
11) Bashkėshortja, pakėsim me 18 018 Euro i llogarisė rrjedhėse nė BKT, pėr mbylljen e kredisė nė emėr tė Bashkėshortit pranė Alpha Bank.
12) Bashkėshortja, pėrfituar dy apartamente me sipėrfaqe 69 m2 dhe 76 m2 pėrkatėsisht, nė datė 16.05.2017 si burim shkėmbim trualli sipas kontratės me datė 06.05.2017.
13) Bashkėshortja, shitje apartamenti me vlerė 3 300 000 Lek, me sipėrfaqe 64.5 m2 , i pėrfituar si shkėmbim trualli sipas kontratės me datė 06.08.2016 dhe kontratės tė kėmbimit nė datė 06.05.2017. Apartmenti ėshtė regjistruar pranė ZRPP Pogradec nė datė 16.05.2017.
14) Bashkėshortja, tė ardhura me vlerė 14 000 Euro nga kthimi i huasė tė marrė nga motra e bashkėshortit.
15) Vajza, Znj,Aulona Xhafaj, shtesė me 453 952 Lek nė llogarinė rrjedhėse tė pagės nė Intesa San Paolo Bank.
16) Vajza, Znj.Amantia Xhafaj, pakėsim me 10 Euro nė llogarinė rrjedhėse nė Credins Bank.
17) Vajza, Znj.Amantia Xhafaj, shtesė me 3 752 Euro nė llogarinė bankare nė Intesa San Paolo Milano.


DECLARED EXPENSES 2017
Expense Description
Subjekti deklaron se ka shlyer shumėn prej 3 228 Euro (2907 Euro principal dhe 330Euro interes) pėr kredinė e marrė nga vajza e Z. Xhafaj pėr ndjekjen e studimeve nė Gjermani, me vlerė 15 000 Euro dhe afat 5 vjeēar. Data e fillimit tė kredisė ėshtė 21.12.2015 dhe detyrimi i mbetur nė 31 Dhjetor 2017 ėshtė 9 273,58 Euro.