Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2016
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputet, 2 333 208 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsTė ardhura neto pėr pjesėmarrje nė Komisionin e Venecias, 769 euro.
Incomes from bank interestsTė ardhura neto nga interesa tė dy depozitave bankare, 31 548 lekė.
Incomes from RentTė ardhura neto nga qiradhėnie dyqani nė Vlorė, 13 770 euro, tatim nė burim i paguar sipas kontratės sė qerasė sė datės 17.06.2015.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga ushtrimi i veprimtarisė sė noteres, 618 050 lekė.
2) Bashkėshortja, tė ardhura nga shitje ap. me sip. 96.7 m2, 30 000 euro, bashkėpronare me hallėn.
3) Vajza, Aulona Xhafaj, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime, 929 309 lekė.
4) Vajza, Amantia Xhafaj, tė ardhura nga paga dhe shpėrblime pranė PricewaterhouseCoopers S.P.A. Milano, 3 190 euro.
Payments received for obligations from third partiesNuk ka
Annual incomes as % of incomes from salary for this function188%
Others
1) Gjendje llogarisė sė Master Card, shtuar me 812 euro, nga rimbursim shpenzimesh pėr pjesėmarrje nė komisionin e Venecias si dhe derdhje personale.
2) Gjendje llogarisė pagės shtuar me 757 240 lekė.
3) Gjendje llogari bankare, pakėsuar me 4 028 euro pėr pagesa kėst kredie.
4) Gjendje llogari bankare, pakėsuar me 12 dollar.
5) Gjendje depozitė bankare ēelur mė 11.12.13 me afat maturimi 1 vjeēar, shtuar me 10 126 lekė, me tė ardhura nga interesa.
6) Gjendje depozitė bankare ēelur mė 18.12.15 me afat faturimi 1 vjeēar, shtuar me 21 422 lekė, me tė ardhura nga interesa.
7) Gjendje llogari bankare shtuar me 13 745 euro, me tė ardhura nga qiraja.
8) Gjendje llogari bankare shtuar me 49 euro.
9) Gjendje llogari bankare, pakėsuar me 288 008 lekė pėr pagesa kėst kredie.
10) Gjendje para ēash, pakėsuar me 1 500 000 lekė, pėr mbulim shpenzimesh.
11) Bashkėshortja, Znj. Mimoza Xhafaj, gjendje llogari bankare shtuar me 29 982 euro, me tė ardhura nga shitje prone nė Pogradec nė bashkėpronėsi me tė afėrm.
12) Bashkėshortja, gjendje llogari bankare shtuar me 6 162 lekė.
13) Bashkėshortja, mbyllur depozitė bankare, 1 006 100 lekė dhe hapur depozitė me tė njėjtėn shumė nė bankė tjetėr.
14) Bashkėshortja, shtesė kontrate sipėrmarrje mė 30.06.2004 sipas sė cilės do tė pėrfitohen tre ap. me sip. 89 m2, 77 m2 dhe 70 m2.
15) Vajza, Aulona Xhafaj, gjendje llogarisė sė pagės, shtuar me 30 499 lekė.
16) Vajza, Amantia Xhafaj, gjendje llogari bankare, pakėsuar me 4 704 euro.
17) Vajza, Amantia Xhafaj, gjendje llogari bankare, shtuar me 100 euro.


DECLARED EXPENSES 2016
Expense Description

1) Shlyer nė vitin 2016 -10 257 euro pėr njė kredi pėr blerje ap. banimi marrė mė 18.07.2006 me principal 100 000 euro dhe afat shlyerje 15 vjet, pėr tė cilin mė 31 dhjetor mbeten papaguar 30 000 euro.
2) Shlyer nė vitin 2016 -3 239 euro pėr njė kredi bankare marrė nga vajza Amantia Xhafaj pėr ndjekjen e masterit, pėr tė cilėn ėshtė dorėzanė Z. Xhafaj. Kredia ėshtė marrė mė 21.12.2015 me principal 15 000 euro dhe afat shlyerje 5 vjet, pėr tė cilėn mbeten papaguar mė 31 dhjetor 12 181 euro.
3) Bashkėshortja, blerė veturė 200 000 lekė.