Money and Power


GENERAL DATA


INCOMES AND COMMITMENTS IN PUBLIC / PRIVATE ACTIVITIES 2015
Category Description and source of income
Incomes from Salary and other supplementary compensationsTė ardhura nga paga dhe pėrfitime tė tjera financiare si deputet, 2 317 935 lekė.
Incomes from BonusesNuk ka
Incomes from Advisor / Member of BoardsNuk ka
Incomes from bank interestsTė ardhura nga interesa bankare, 19 930 lekė.
Incomes from RentTė ardhura nga qira dyqani nė Vlorė, 6 441 euro.
Incomes from Businesses and EntrepreneurshipNuk ka
Incomes from SharesNuk ka
Incomes from Publications and CopyrightNuk ka
Incomes from Heritage RightsNuk ka
Incomes of other family members, who are part of his Family Certificate
1) Bashkėshortja, tė ardhura nga ushtrimi i veprimtarisė sė noteres, 963 598 lekė.
2) Vajza, Amantia Xhafaj, tė ardhura nga paga dhe shpėrblimet, 545 964 lekė.
3) Vajza, Aulona Xhafaj, tė ardhura nga paga dhe shpėrblimet nga "Intesa Sanpaolo Bank", 873 208 lekė.
4) Bashkėshortja, tė ardhura nga shlyerja e huasė nga vėllai, 1 300 000 lekė.
Payments received for obligations from third parties
1) Tė ardhura nga vendimi i gjykatės sė datės 25.06.2015, 1 337 630 lekė.
2) Tė ardhura nga shitja e veturės tip Hyundai, 5 000 euro.
Annual incomes as % of incomes from salary for this function228%
Others
1) Detyrime tė papaguara nė vlerėn 38 480 euro pėr njė kredi pėr blerje ap. Banimi marrė mė 18.07.2006 me principal 100 000 euro dhe afat shlyerje 15 vjet.
2) Vajza, Amantia Xhafaj, detyrime tė papaguara nė vlerėn 15 000 euro pėr njė kredi pėr studime marrė mė 21.12.2015 me principal 15 000 euro dhe afat shlyerje 5 vjet.
3) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, -481 euro.
4) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 995 129 lekė.
5) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 7 827 euro.
6) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 593 dollarė.
7) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1 055 164 lekė.
8) Celur depozitė bankare, 1 200 000 lekė.
9) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 2 348 euro.
10) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1 000 lekė.
11) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 0.01 euro.
12) Gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 300 317 euro.
13) Shkėmbyer ap. Banimi nė Vlorė me sip. 128 m2 me njė tjetėr ap. Banimi me sip. 113.4 m2.
14) Vajza, Amantia Xhafaj, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 4 979 euro.
15) Vajza, Aulona Xhafaj, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 188 479 lekė.
16) Gjendja cash, pakėsuar me 1 200 000 lekė.
17) Vajza, Aulona Xhafaj, bashkėpronare me 50% i njė veture blerė mė 27.07.2015 me cmim blerje 12 500 euro.
18) Bashkėshortja, dhėnė hua motrės sė bashkėshortit, 14 000 euro.
19) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 32 487 euro.
20) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 1 222 lekė.
21) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 72 652 lekė.
22) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 124 euro.
23) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 363 895 lekė.
24) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, -37 euro.
25) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 416 lekė.
26) Bashkėshortja, gjendja e llogarisė bankare nė njė bankė tė nivelit tė dytė, 2 041 euro.


DECLARED EXPENSES 2015
Expense Description
Detyrime tė paguara nė vlerėn -6 520 euro pėr njė kredi pėr blerje ap. Banimi marrė mė 18.07.2006 me principal 100 000 euro dhe afat shlyerje 15 vjet.